Ve vyrovnaném utkání rysi podlehli Českým Budějovicím v prodloužení
Reportáže
Dnešní zápas na ledě Motoru moc pěknou podívanou nepřinesl, jelikož se v základní době bezbrankové utkání nerozhodlo a muselo přijít na řadu prodloužení, ve kterém byli šťastnější domácí České Budějovice. Jediný gól vstřelil v šedesáté třetí minutě Pavel Pýcha a frýdecko-místečtí rysi si tak odvážejí cenný bod.
7., středa 27.9.2017, Budvar aréna
1:0p
0:0, 0:0, 0:0 - 1:0
HC České Budějovice
Kváča – Fillman, F. Novák (A), Kutlák (C), Vráblík, Pavlin, Pýcha – Čermák, Pajič, Nedorost (A) – Crowder, Galamboš, Dostálek – Šulek, Vlček, Heřman – L. Květoň, Káník, Marcel.
HC Frýdek-Místek
Strmeň – Haman, Zahradníček, Ovčačík (A), L. Kovář, Piegl, D. Stránský – Kvasnica, M. Kovařčík, Chmielewski – Kofroň, Mikulík (C), Christov – Bajtek, Pechanec, J. Kalus – Franek, Klimša (A), Kaukič.
Statistiky
Branky: 63. Pýcha (Dostálek, Galamboš). Rozhodčí: Doležal, Kostourek – Malý, Šimán. Vyloučení: 5:4. Využití: 0:0. Oslabení: 0:0. Diváků: 5325. Střely na branku: 38:20. Střely mimo: 19:14. Zblokované střely: 11:14. Hity: 13:9. Vhazování: 35:37.

Motor hned v úvodu třetiny měl dobrou šanci, když po nahození Kutláka gólman Strmeň vyrazil puk jen před sebe na Vlastimila Dostálka. Budějovický útočník ale z bezprostřední blízkosti gólmana nepřekonal. Ani následnou přesilovku, při které obránce hostů Klimša utrpěl krvavý šrám v obličeji a na střídačku se vrátil až za patnáct minut hracího času, domácí v gól neproměnili a hra tak postupně ztrácela rychlé tempo. Motor ještě chvíli okupoval klec hostí, ani Galamboš, Pýcha nebo kapitán Zdeněk Kutlák ale na Strmeně nevyzráli a po chybě Václava Nedorosta, kterou ale Klimša v úniku nevyužil, byli domácí nuceni přejít do defenzívy. Střely Frýdecko-místeckých hráčů ale nebyly přesné a to ani při přesilové hře. Po první třetině tak oba týmy odcházely do kabin za nezměněného skóre.

autor: www.hcmotor.cz

Druhá třetina se velmi podobala té první. Hosté nejdříve dostali šanci v podobě přesilové hry, ačkoliv se ale Kváča musel pořádně ohánět, všechny pokusy ubránil. Ani Jihočeši ale nepředvedli i přes spoustu možností žádnou dobrou gólovou šanci. Nejblíže ke vstřelení branky byl Peter Galamboš, než ale stačil vystřelit, dva hráči nestihli před Strmeněm včas zastavit a spolu s ním vyrazili branku z úchytů. Na druhé straně byli v dobré šanci Chmielewski nebo Kovařčík, ani oni, ani Filip Haman, který rozezvonil břevno, ale úspěch nepřinesli. Dvě minuty před koncem třetiny mohl Motor konečně vsítit branku, když byl osamocený Lukáš Květoň před brankou Frýdku podražen Chmielewskim a hlavní sudí po konzultaci s kolegou nařídil trestné střílení. Navrátilec do sestavy domácí ale trefil jen Strmeňův pravý beton a Budvar aréna tak ani po čtyřiceti minutách neviděla jedinou branku.

Třetí třetina začala ofenzívou Motoru, kdy nejprve Fillman vyslal od modré projektil, který Strmeň vyrazil do ochranné sítě, o pár minut později pak Martin Heřman napálil jen gólmanův beton. Na druhé straně byli ve velkých příležitostech Mikulík, kterého ale Kváča s problémy vychytal, o pár chvil později z mezikruží pálil Pechanec, u něho už si ale byl Kváča svým zákrokem jist. Oba týmy ještě provedly několik výpadů, hlavně první domácí pětka byla v závěru třetiny velmi dravá, gólem to však neskončilo a zápas tak dospěl do prodloužení. To nakonec lépe odehráli domácí, když nejdříve dvakrát Timothy Crowder pořádně provětral Strmeně, až nakonec po téměř šedesáti třech minutách rozhodl Pavel Pýcha, když mu Peter Galamboš odstranil pronásledujícího hráče, Vlastimil Dostálek nabil a bekovi s dvanáctkou na dresu už stačilo jen prostřelit Strmeně pod rukou.