Rysi neudrželi vedení z první třetiny a padli po prodloužení
Frýdek-Místek se postavil Prostějovu, se kterým měl v posledních zápasech velmi dobrou bilanci. Po pozdním vyrovnání Jestřábů ale šel zápas do prodloužení, ve kterém byli hosté šťastnější. Rysi tak s Hanáky neprohráli v řádné hrací době šesté domácí utkání v řadě.
3., čtvrtek 3.12.2020, hala Polárka
2:3p
2:1, 0:0, 0:1 – 0:1

Suchánek (Raszka) – Haman, Vainonen, Husák, M. Adámek, J. Michálek, Zahradníček – Šedivý, Mikulík (C), Kofroň – Klimša (A), R. Veselý, Tomi – Martynek (A), Peterek, Raška – Kaukič, Stuchlík, Matiaško.. Trenér: Vlastimil Wojnar.

LHK Jestřábi Prostějov

Bláha (Wolf) – Matyáš, Pěnčík, Drtil, Piegl, Staněk, Rudl, Vosátko – Mrázek (A), Bartoš, Vachutka – Motloch (C), T. Kaut, Hrníčko (A) – Žálčík, Chlán, T. Jandus – M. Novák, Janeček. Janeček. Trenér: Jiří Šejba.

1. Šedivý (Kofroň, Haman), 8. Tomi (Martynek, Peterek)
9. Pěnčík (Mrázek, Vachutka), 55. Žálčík (Bartoš, Mrázek), 61. Mrázek (Bartoš, Pěnčík)
Diváci: bez diváků

Vlastimil Wojnar (trenér HC Frýdek-Místek): Do zápasu jsme vstoupili výborně, brzy jsme vedli 2:0. Bohužel jsme nepřidali třetí gól, a to bylo zásadní. Soupeř pak rychle snížil. Hra se poté začala vyrovnávat. Ve třetí třetině se nám to nepodařilo ubránit no a z dobře rozehraného zápasu máme bohužel jen bod.

Jiří Šejba (trenér HC Jestřábi Prostějov): Prvních deset minut bylo z naší strany strašných. Hráči nebyli na zápas připraveni a vylézalo z nich úplně něco jiného, než co trénujeme. Nesmí se nám to stávat, Musíme hrát od začátku. Bylo dobré, že jsme dali aspoň jednu branku v první třetině. Ve třetí třetině začínala být převaha tak velká, že jsme měli zápas v režii spíše my. Šance jsme vesměs pálili a mohli jsme rozhodnout už v základní hrací době. Pořád ale dobré dva body, které nás někam posunou.

Domácí hokejisté chtěli napravit zaváháni ze Vsetína z minulého zápasu. Už ze začátku k tomu přistoupili skvěle. Hned v první minutě se totiž prosadil Ondrej Šedivý. Ten uklidil kotouč do branky Prostějova poté, co se puk odrazil od Bláhova betonu po střele Davida Kofroně. A to nebylo všechno, v osmé minutě totiž Frýdek-Místek využil nabídnutou přesilovku. Rostislav Martynek převzal kotouč a sjel s ním do pravého kruhu. Následně ho naservíroval do levého kruhu před odkrytou branku Vojtěchu Tomimu, který do ní pohotově puk vstřelil.

Prostějovu se ale po minutě a dvaceti sekundách podařilo snížit. Mrázek totiž poslal kotouč kousek za modrou Martinu Penčíkovi, který výstavní ránou poslal kotouč pod víko Suchánkovy branky. To bylo z první třetiny vlastně všechno. Domácí měli mírnou střeleckou převahu, ale další gól už nepřidali, stejně tak, jako soupeř.

Druhá část zápasu byla velmi vyrovnaná. Viděli jsme v ní hlavně dvě obrovské šance jestřábů. Ve dvacáté deváté minutě nepříjemně pálil Hrníčko. Suchánek s jeho střelou nakonec neměl problém, ovšem puk se rychle od betonu odrazil k Rudlovi, který mířil přímo do tyčky. Ve třicáté páté minutě se utvořila skrumáž hráčů před domácí brankou. Hosté se snažili „došprtat“ kotouč za brankovou čáru, ovšem právě z čáry ho a poslední chvíli poslal do bezpečí Marian Adámek. Za zmínku určitě stojí i hezké fair-play gesto Lukáše Žalčíka, který zajel k rozhodčímu, jenž chtěl vyloučit domácího hráče za faul, ale Žalčík mu řekl, že k faulu doopravdy nedošlo a sudí tak trest pro domácí odvolal. Rysi měli opět mírnou střeleckou převahu, ale neprosadili se.

Třetí třetina také pokračovala bez branek, nakonec jsme první branku posledního dějství viděli až v 55. minutě. Bohužel však na straně soupeře, který vyrovnal. Bartoš posunul kotouč do mezikruží Lukáši Žalčíkovi, který měl hodně prostoru, připravil si ránu a poslal puk krásně pod břevno. Rysi vyslali za celou třetí třetinu jen jednu střelu na branku, zatímco soupeř až 15. Šlo se tedy do prodloužení, ovšem to mělo rychlý konec. Čtyřicet tři sekund po jeho začátku totiž prostějovští vypíchli kotouč domácím, Bartoš ho od modré poslal Petru Mrázkovi, který už neměl problém s překonáním s překonáním Suchánka. Z mezikruží vyslal velmi dobrou střelu s přípravou a rozhodl a přerušení výborné série, kterou Frýdek-Místek proti Prostějovu držel (4x po sobě vítězství). Rysi si připsali jen jeden bod a zůstanou tak na dvanáctém místě chanceligové tabulky.