Rysi na úvod sezony vynulovali Jestřáby
Frýdecko-místečtí hokejisté konečně prolomili prokletí svých úvodních zápasů a poprvé v první lize získávají hned na úvod tři body. Radost je zdvojnásobena ziskem prvního shot outu Patrika Švančary v letošní sezoně.
2.kolo, středa 18.9.2024, hala Polárka
3:0
1:0, 1:0, 1:0

Švančara - Š. Havránek, Haman, Zbořil, Pacalaj, Výtisk, Hrbas - R. Veselý, Haas, Svačina - L. Klimek, Marosz, Cedzo - Ostřížek, Macháček, Ramik - Kozlík, Šilar, Matiaško. Trenér: Martin Hrnčár.

LHK Jestřábi Prostějov

Kavan - Babka, Zdráhal, Kubeš, Klimíček, Krejčí, Šidlík, Poledna - J. Veselý, Kindl, Karabáček - Illéš, Honejsek, Pilař - Jenyš, Kučera, Jiránek - M. Tomeček, Jenčovský, Korčák - Ekrt. Trenér: Martin Janeček.

1. L. Klimek (Marosz), 39. Cedzo (L. Klimek), 60. Macháček (Marosz, L. Klimek)
Vyloučení: 4:2
Využití: 0:0
Střely na branku: 24:28 (13:4, 7:11, 4:13)
Zblokované střely: 14:10
Hity: 9:12
Vhazování: 26:24
Rozhodčí: Kostourek, Maršálek - Peluha, Frais
Diváci: 718

Martin Hrnčár (trenér HC Frýdek-Místek): Dnes to bylo o výborném brankáři a také i obraně. Hlavně v první třetině, ale byl to oboustranně velmi kvalitní zápas. Čtyřicet minut se po ledě jezdilo nahoru dolů. Bylo to dost nátlakové, mnoho soubojů, soupeř kvalitní. Oba celky držely společně krok, jednou jsme měli vice ze hry my, to bylo v první třetině. V té druhé se to pak vyrovnalo. Vstřelili jsme soupeři dva góly, v tom power play se to celé rozhodlo. Ale opakuji, hrál se tady hokej po celých šedesát minut. Pokud to podržíme a budeme správně reagovat na soupeře, a zvládat takovéto zápasy, tak si myslím, že se naše hra bude jen a jen zlepšovat a zkvalitňovat. Ale jak se říká, jedna vlaštovka ještě nic neznamená.

Martin Janeček (trenér LHK Jestřábi Prostějov): My si dnes nezasloužili tady vyhrát, hlavně za náš výkon v první třetině, kdy jsme hráli velice špatně. Nedobře jsme k tomu zápasu přistoupili. Domácí byli rychlejší, všude byli včas a my naopak pozdě. I proto jsme zaslouženě prohrávali, i když to mohlo být klidně i vyšším rozdílem. Nicméně jsme se paradoxně od druhé třetiny zvedli, tam byla škoda, že jsme dostali v závěru druhou branku, když tam vypadl kotouč a domácí byli prostě pohotovější. To si myslím, že nám hodně ublížilo. No a v té třetí třetině, kdy jsme si vypracovali dostatek šancí na to, abychom ještě s výsledkem něco udělali, tak jsme nebyli schopni překonat jejich gólmana. Potom jsme otevřeli hru, zkusili hrát bez brankáře a dostali třetí gól. Tudíž domácí zaslouženě vyhráli.

Jelikož úvodní utkání letošní Maxa ligy ve Vsetíně bylo rysům odloženo, vstoupili jsme do sezony až domácím duelem s prostějovskými Jestřáby. A rysi byli na letošní premiéru pořádně nažhaveni, což dali Hanákům pořádně pocítit. Hosté se měli v úvodní dvacetiminutovce co ohánět a mohou pouze děkovat svému gólmanovi, že první perioda skončila pouze 1:0 pro domácí celek.

Někteří diváci si ještě ani nestačili najít své místo v hale, když se v Polárce poprvé ozval zbrusu nový Goal Horn (nebo-li gólový song). Z úvodní dvacetiminutovky uběhlo pouhých šestapadesát vteřin, když Marosz krásnou přihrávkou mezi dva beky uvolnil Lukáše Klimka, který nejprve klamavým pohybem rozhodil hostujícího gólmana a poté puk parádně uklidil do opuštěné části prostějovské brány - 1:0. Rysi nadále hýřili svou aktivitou, skulinku za zády brankáře Kavana už ve zbytku času najít nedokázali.

ÚVODNÍ TREFA LUKÁŠE KLIMKA

Druhá část zápasu začala šancí domácího Havránka, ani on vedení rysů ještě navýšit nedokázal. To se podařilo až na začátku 39. minuty Adamu Cedzovi, který si našel puk pod houštinou napadaných hráčů před hostující brankou a následně jej poslal do prázdné klece Hanáků - 2:0. Nutno však uznat, že v prostřední části střetnutí hosté ožili a i oni si vypracovali několik slibných příležitostí ke skórování. Proti Švančarovi neuspěl však ani Illéš, který pálil našemu brankáři pouze do lapačky, vzápětí pak ani Pilař, který v početní převaze prokličkoval až před frýdecko-místeckou bránu, tam to však měl Švančara zavřené.

Do třetí třetiny šli hosté s jasným úsilím něco s nepříznivým výsledkem ještě udělat. Rysi si ovšem svůj dvoubrankový náskok v poklidu pohlídali. Nejblíže gólu byli hosté v 53. minutě, kdy se v početní převaze dostal v mezikruží k puku Jiránek, jeho následné zakončení skončilo ve Švančarově lapačce. Když vzápětí neuspěl ani Klimíček, zkusili to hosté v závěru ještě při hře bez brankáře. V čase 59:44 ovšem rysi skórovali potřetí. Marosz zpoza branky našel ideální zadovkou Štěpána Macháčka, který vyhrál před brankovištěm souboj s Jiránkem a hala Polárka mohla slavit premiérové vítězství v letošní sezoně - 3:0.

* Rysi se v prvoligových vodách pohybují již devátou sezonu, až letos, tedy na 9tý pokus, se jim však podařilo ve svém úvodním zápase sezony zvítězit za tři body. Před pěti lety jsme sice dokázali otupit ostří šestinásobného mistra republiky ze Vsetína, v tamní hale Na Lapači ale rysi vyhráli až po prodloužení.

* Pro domácí tým je to první letošní vítězství bez obdržené branky, gólman Patrik Švančara si velmi ceněný shot out užívá ve frýdecko-místeckém drese celkově počtvrté. Blahopřejeme, Švanči!!

* Jubilejní zápas za rysy v první lize to byl pro forvarda Radka Veselého. Ten za nás nastoupil již po 80té. Svá menší jubilea oslavili také jeho týmoví parťáci. Pro Štěpána Macháčka to bylo utkání s čílem 110, pro Michala Ramika naopak zápas s číslem 120.

Svůj první výjezd na stadion svého soupeře absolvují rysi už v sobotu 21. září, kdy našim soupeřem budou hokejisté Třebíče. Jelikož Horáci mají momentálně svůj stánek v přestavbě, hrávají své domácí duely na stadionu v Moravských Budějovicích, kde však není pro hostující fanoušky umožněn přístup (vyjádření třebíčského klubu najdete v tiskové zprávě ZDE). Zápas, který začíná v 18.00 hodin, tak budete mít ale možnost sledovat prostřednictvím portálu Hokejka.cz.