Rysi mají za sebou vydařený víkend
Dva domácí zápasy v krátkém sledu jsme zvládli. Po sobotní výhře nad prostějovskými Jestřáby, udolali rysi o den později také i litoměřické kališníky. Získanými body jsme se v tabulce přiblížili šesté příčce v tabulce.
39., neděle 22.1.2023, hala Polárka
3:1
1:0, 1:1, 1:0

Švančara - Zeleňák, Homola, Jaroměřský, Kowalczyk, Sova, Žůrek, J. Adámek - Doktor, Vrdlovec, Dostálek - Łyszczarczyk, Hotěk, Cedzo - Bednář, Matěj, Klimša - Geidl, Macháček, Ramik. Trenér: Martin Janeček.

HC Stadion Litoměřice

T. Král - Hampl, Jebavý, Výtisk, Š. Němec, Böhm, J. Šedivý - Válek, Jícha, P. Svoboda - Procházka, M. Vitouch, Slavíček - Cikhart, Ton, Brouček - Kroupa, Pártl, Černohorský. Trenér: Miroslav Přerost.

19. Hotěk, 33. Doktor (Vrdlovec, Łyszczarczyk), 43. Matěj (Klimša, Bednář)
31. Slavíček (Válek)
Vyloučení: 3:3
Využití: 1:0
Střely na branku: 14:47 (3:15, 8:16, 3:16)
Zblokované střely: 6:4
Vhazování: 37:25
Rozhodčí: Koziol, Šudoma - H. Kráľ, Bezděk
Diváci: 989

Martin Janeček (trenér HC Frýdek-Místek): Stejně jako včera, tak i dnes si těch získaných tří bodů moc vážíme. Litoměřice jsou výborné mužstvo, ale musíme si také přiznat, že k nám přijeli s hodně omlazeným týmem, jelikož mají nějaké kluky zraněné a nějaké zase nemocné. Nicméně se pořád ukazuje, že k nim chodí dobří kluci, kteří hrají parádně. Dnes nás neskutečně trápili. Co se týče naší hry, tak já musím být kritický ke dvěma třetinám, jelikož jsme si tam vůbec neplnili to, co jsme si řekli. Tím jsme si neskutečně koledovali a jen díky trošky štěstí a samozřejmě dobrému výkonu brankáře, jsme neprohrávali. Naopak ve třetí třetině musím tým vyzdvihnout, tam si šel za svým a my tam mohli klidně i další tři góly ještě přidat. Tam si myslím, že to z taktického pohledu bylo úplně parádní a my si dobrou obranou šli pro brejky. Škoda, že jsme třeba neodskočili ještě o další dva tři góly, ale to už je jedno. Nás samozřejmě zajímají ty tři získané body.

Radim Skuhrovec (asistent trenéra HC Stadion Litoměřice): Myslím si, že jsme nepředvedli špatný výkon, ale bohužel jsme od domácích dostali dnes lekci z produktivity. Neřekl bych, že by tým byl unaven ze včerejšího utkání, s domácími jsme stíhali bruslit, vytvářeli si šance, ale bohužel jsme nedokázali vstřelit více jak jednu branku, a to nás stálo zápas.

Po velmi kladných ohlasech na prosincový rodinný duel, během kterého navštívilo halu Polárka téměř 1600 diváků, a to včetně velkého počtu dětí, navázal frýdecko-místecký klub na tuto úspěšnou akci, na kterou měla mládež do 15 let vstup zdarma. Tentokráte si do naší haly našlo cestu 989 skvělých fanoušků. Děkujeme!!

Po včerejším duelu s prostějovskými Jestřáby dostal tentokráte v brankovišti přednost Patrik Švančara. Toho kališníci v první dvacetiminutovce zasypali spršou střel, ty vůbec nejnebezpečnější byly ale pouze dvě. Hned v úvodu si na našem mladém gólmanovi vylámal zuby Válek, ve 13. minutě pak domácí ochránce svatyně nedal prostor k nějaké radosti hostujícímu Jíchovi. Rysi o sobě výrazně dali vědět až v samém závěru první části střetnutí. V čase 18:53 si Michal Hotěk v přečíslení tři na dva sjel od levého mantinelu mezi dva kruhy a parádní ranou k pravé tyči otevřel skóre zápasu - 1:0.

V úvodu druhého dějství jsme měli možnost hrát dvakrát v početní výhodě. Zatímco v první přesilovce nám toho hokejisté ze severu Čech moc nedovolili, v té druhé měli zase hosté několikrát velké štěstí. Hned po návratu hostujícího Němce z trestné lavice jsme museli čelit úniku tohoto hráče, brankář Švančara si při jeho zakončení počínal však bezchybně. V polovině zápasu se Litoměřicím přeci jen podařilo vyrovnat. Hostům po naší ztrátě vyšel brejk tří hráčů na jednoho našeho a zakončující Josef Slavíček měl trochu i štěstí, když si puk přeci jen našel cestičku za Švančarova záda - 1:1. Tento vyrovnaný stav vydržel svítit na ukazateli skóre pouhých 156 vteřin. Rysi totiž potřetí v tomto zápase dostali možnost zahrát si přesilovou hru, kterou tentokráte dokázali proměnit. Vrdlovec si se zakončením chviličku počkal, poté puk přihrál na volného Jakuba Doktora a ten svou druhou brankou v sezoně vrátil našemu týmu jednobrankové vedení - 2:1. Tři minuty před koncem druhé třetiny znovu prokázal své kvality domácí brankář Švančara, který tentokráte vyčapal zakončujícího Vitoucha.

Na vydařený víkend jsme zadělali hned v úvodu třetí části utkání. V čase 42:04 vrátil Klimša při přechodu do útočného pásma zadovkou puk na sjíždějícího Pavla Matěje a ten zamířil přesně podél Králova pravého betonu - 3:1. I když nás soupeř v dalších minutách jasně přestřílel, měl dokonce i dvě přesilovky, srdnatě bojující rysi si už vítězství vzít nenechali. Druhou víkendovou výhrou jsme se v průběžné tabulce posunuli již na 7. příčku a na přímý postup do play off ztrácíme momentálně již jen šest bodů.

ZAJÍMAVÉ STATISTIKY Z UTKÁNÍ

* Své jubilejní utkání dnes odehrál obránce Vojtech Zeleňák. Ten v první lize za rysy odehrál 40té utkání. Vojto, gratulujeme!!

* Hlavní rozhodčí Jakub Koziol rozhodoval v první lize naše již jednačtyřicáté střetnutí. Více zápasů nás žádný sudí v Chance lize nepískal.

S KÝM BUDEME HRÁT PŘÍŠTĚ?

V následujícím týdnu se nejprve vydáme do západní části kraje Vysočina, kde nás ve středu 25. ledna čeká souboj o prvoligové body s týmem jihlavské Dukly. Utkání se hraje od 17.30 hodin na zimním stadionu v Pelhřimově. O tři dny později se půjde na hokej v domácím prostředí. V sobotu 28. ledna k nám titiž dorazí hokejisté Horácké Slavie Třebíč. Na zápas, který začne v 17.00 hodin, si můžete opět zakoupit vstupenky v předstihu, a to zde, na tomto odkaze: ZDE.