Čtvrťáci prokázali kvalitu i kolektivního ducha
Mládežnický hokej
Výběr 4. tříd dnes s nedělními soupeři z Poruby a Studénky ukázal svůj hokejový um i sílu kolektivu, který může sklízet úspěchy i ve vyšších kategoriích, kde už nebude tabu převahu v zápase zobrazovat v konkrétních výsledcích.

HC RT Torax Poruba se na ledě v Polárce předvedl jako obstojný soupeř, i když góly na půlce áčka i béčka častěji slavili domácí. „Hráli jsme kombinační hokej, nikdo nesóloval, kluci měli radost z každé branky, nejen své, a to nás vždycky těší. Tady je na místě pochválit i přístup rodičů, od nichž máme důvěru budovat tým. Nezasahují nám do toho, nemáme problém s takovými těmi car koučinky, podařilo se všechny přesvědčit, že potřebují být především tým, a oni tým opravdu jsou. Důležité je, že děti chtějí, dobře reagují na pokyny, zlepšují se a nějakých osm hráčů by klidně mohlo hrát o třídu výše. Hecují se mezi sebou, třeba když dělají kliky, stejně tak je nemusíme kontrolovat, když mají zaběhnout tři kolečka, tak je prostě poběží. 4. třída prostě na sobě pracuje a velmi dobře funguje,“ popsal výbornou atmosféru v tomto výběru trenér Filip Indrst.

Čtvrťáci si bez problému poradili i v následném duelu se Studénkou, kde už byl místy vidět i rozdíl tříd. Předvedenou hrou byli domácí jasně lepší, měli více ze hry, a i když to nebylo „na jednu bránu“, drtivou většinu času byli na puku.