Rysi dokázali doma vynulovat tým Benátek
Frýdecko-místečtí hokejisté odehráli v sezoně druhé utkání, ve kterém nedostali od svého soupeře gól. Po Ústí dokázali vynulovat v domácím prostředí i tým z Benátek nad Jizerou.
21., sobota 16.1.2021, hala Polárka
5:0
1:0, 2:0, 2:0

Suchánek - Zahradníček, Haman, Husák, Šepelev, Z. Malík, Repe, Michálek - R. Veselý, Mikulík, Šedivý - Martynek, Peterek, Klimša - Tomi, Stuchlík, Kindl - Matiaško, Przybyla, Ramik. Trenér: Mojmír Trličík.

HC Benátky n. Jizerou

Žajdlík - Cibulka, Aubrecht, Böhm, Štibingr, Kollert, Bieniek, Kovář - Hujer, A. Dlouhý, Rychlovský - Jiruš, Čederle, Pabiška - Strnad, Jansa, Drábek - Vomáčka, Šafařovský, Putz. Trenér: Valdemar Jiruš.

12. Przybyla (Ramik, Zahradníček), 28. Klimša (Mikulík, Haman), 36. Husák (Martynek), 42. Repe (Tomi, D. Kindl), 53. Przybyla (Ramik, Matiaško)
Diváci: bez diváků

Mojmír Trličík (trenér HC Frýdek-Místek): Dnešní zápas ukázal, že máme v týmu mladého a nadějného brankáře, který vychytal svou první seniorskou nulu. Opravdu musím zdůraznit, že ji vychytal. Suchoš tam měl spoustu skvělých zákroků a díky tomu tu nulu i má. Samozřejmě, že soupeř k nám přijel mladý a snaživý. Bojovali a je třeba si i přiznat, že v druhé části druhé třetiny měli dost příležitostí, aby nám dokázali vstřelit nějakou tu branku. A to hlavně díky nedůslednosti v předbrankovém prostoru. Z naší strany to nebyl určitě nejlepší hokej, dokázali jsme v minulém domácím střetnutí hrát daleko lépe. Do sestavy nám však přibyli dnes noví hráči, bylo to ještě takové neučesané, ale určitě nás to musí do dalších dvou duelů, které hrajeme venku, povzbudit.

Valdemar Jiruš (trenér HC Benátky nad Jizerou): My jsme v dnešním utkání dostali lekci z produktivity, kdy soupeř vytěžil z minimum šancí maximum. Podle mě nás nějak herně dnes nepřehrával, byl to spíš takový průměrný prvoligový zápas. My své šance proměnit nedokázali, opět se potvrdilo, že přesilové hry mohou být klíčové a my z nich nedokázali vstřelit tentokráte ani jeden gól. Zápas jsme tedy, co se týče produktivity, nezvládli, jdeme však dál.

Rysi neponechali nic náhodě a na led poslali docela silnou sestavu. Poprvé se v našem drese představily posily Jurij Repe s Denisem Kindlem. Po několika zápasech v extraligovém Třinci jsme mohli ve druhé útočné formaci také přivítat i zkušeného Rostislava Martynka.

V úvodní dvacetiminutovce jsme byli aktivnější, než náš soupeř (poměr střel vyzněl pro Trličíkův celek 12:7), svou přehavu jsme ale dokázali přetavit pouze v jeden vstřelený gól. Ten padl ve 12. minutě a postaraly se o něj naše "mladé pušky". Mladíček Ramik se šikovně uvolnil po levici hostujícího gólmana a chytrou žabkou vybídl ke skórování Dana Przybylu - 1:0. Pro jednadvacetiletého forvarda rysů to byla jeho premiérová trefa v letošní sezoně.

Další průběh střetnutí už byl daleko vyrovnanější, přesto jsme to byli my, kterým se dařilo střílet góly. V polovině 28. minuty jsme šli do dvoubrankového vedení. V přesilové hře našel kapitán Mikulík najetého Davida Klimšu. Ten si nejprve puk přiklepl pravou bruslí a následnou ranou nedal hostujícímu gólmanovi šanci - 2:0. Necelých pět minut před uplynutím druhé periody se rysi ujali vedení 3:0. Od zadního mantinelu vrátil puk před benáteckou branku Martynek, černý touš si následně proklestil cestu až k obránci Patriku Husákovi, který dělovkou nedal šanci Žajdlíkovi v hostující brance - 3:0. Tříbrankové vedení tým do třetí části střetnutí uklidnil.

A rysi byli nadále při střelecké chuti. Na začátku třetí třetiny bylo na naší straně ještě veseleji, když se od modré poprvé v našem drese prosadil obránce Jurij Repe - 4:0. Jeho nahozený puk na hostující branku nenašel nic, co by jeho letu zabránilo v cestě. Aby toho nebylo málo, tak rysi přidali Benáteckým na cestu domů i pátý gól. Bylo to na začátku 53. minuty a opět v tom měly prsty naše "mladé pušky". Ramikovi se podařilo při chybě v rozehrávce vzít soupeři puk, rychlým přiťuknutím vybídl do akce Dana Przybylu, který povedenou kličkou do backhandu nedal hostujícímu gólmanovi šanci - 5:0.

Rysi si tak v krátkém sledu připisují druhou domácí výhru, naopak pro Benátky porážka znamená, že na tříbodový zisk čekají momentálně již sedm střetnutí. Nám se na farmu libereckého Slovanu v Polárce daří. V dosavadních 12 odehraných duelech jsme tým od Jizery porazili už podesáté (12 - 8 2 0 2 55:29). Naposledy jsme s tímto soupeřem prohráli v domácím prostředí v září roku 2018.

Svěřence trenéra Mojmíra Trličíka teď čekají dvě utkání na ledě našich soupeřů. V pondělí 18. ledna se představíme v dohrávce 2. kola na ledě nováčka z Kolína, kterého jsme před čtyřmi dny doma porazili 6:3. Už ve středu nastoupíme v Ústí nad Labem v rámci 22. kola. Tento duel začne oproti původnímu plánu už o dvě hodiny dříve, tedy v 16.00 hodin. "Našim jasným cílem bude v Kolíně naplno bodovat. Věřím, že jsme v pauze dobře potrénovali. Sice na klucích, kteří měli určitý tréninkový výpadek, tak na nich ta pauza může být poznat, ale s tím se musíme srovnat. Nejlepší bude, když si domů přivezeme šest bodů," přeje si před nadcházejícím dvojzápasem frýdecko-místecký lodivod Mojmír Trličík.