Prostějov byl nad síly rysů, hosté padli o gól
Rysi bohužel z venkovního utkání v Prostějově nedovezou ani bod. Jestřábi se vzchopili a po 6 utkáních vyhráli. Frýdek-Místek se zdál býti vyrovnaným soupeřem, nakonec padl jen o gól.
20., sobota 2.11.2019, Zimní stadion Prostějov
3:2
1:0, 0:1, 2:1
LHK Jestřábi Prostějov
Huf – Hrdinka, Mrázek, M. Novotný, Muška, Husa, P. Krejčí, Brančík – Hrníčko, Račuk, Žálčík – Chlán, V. Meidl, Nouza – L. Krejčík, Berger, M. Novák – R. Pilař, Miškář, T. Jandus
Malík – M. Adámek, Haman, L. Kovář, Hrachovský, Zahradníček, J. Michálek, J. Adámek – Tomi, Klimša, Mikulík – Eret, Przybyla, V. Nestrašil – Kaukič, Motloch, Kvasnica – Čmiel, D. Stránský
7. Račuk, 54. R. Pilař (T. Jandus, Miškář), 54. Nouza (Muška)
21. Haman (Klimša), 57. Kaukič (Motloch, Hrachovský)
Diváci: 1059
Ladislav Lubina (LHK Jestřábi Prostějov): Do utkání jsme vstoupili špatně, soupeř lépe bruslil a dostával se do šancí. My jsme si nepřihráli přesně na hokejku a díky tomuto jsme se dostávali pod tlak. Dobré bylo, že jsme proměnili brejk na 1:0, ale nešťastná branka ze začátku druhé třetiny nás vykolejila. Od půlky zápasu jsme začali plnit, to co jsme si řekli před zápasem a to nám přineslo ovoce v podobě dvou branek ve třetí třetině. Závěr jsme si zbytečně zkomplikovali brankou v naší přesilovce, kdy jsme soupeři nabídli snížení. Nakonec jsme toto utkání zvládli a bereme konečně tři body!
Vlastimil Wojnar (Frýdek-Místek): Já si myslím, že z naší strany celkem dobrý výkon. Rozhodla jedna minuta z třetí třetiny, kdy jsme dostali dva góly z předbrankového prostoru. Pak jsme se ještě snažili o vyrovnání, což se nám skoro povedlo, ale bohužel o ten jeden gól jsme dnes byli horší. Ale na to, že jsme dnes v sestavě měli šest juniorů, tak si myslím, že jsme byli opravdu vyrovnaným soupeřem a prostě opravdu Prostějov potrestal o jednu chybu víc, než jsme potrestali my.

První šance zápasu přišla ve 4. minutě, kdy hostující Eret šel sám na Hufa, ale ten zůstal v ledovém klidu a se samostatným únikem si poradil. V 7. minutě se domácí dostali do přečíslení dva na jednoho a Marek RAČUK to vzal na sebe a z levého kruhu vymetl všechny pavučiny z Malíkovi levé šibenice – 1:0! Další příležitost následovala v 11. minutě, kdy jeden z prostějovských těsně minul levou tyč hostů. Další minuty patřili Jestřábům, ale sedmnáctiletý gólman Malík byl velmi pozorný a v 1. třetině už neinkasoval. Po dvaceti minutách šli domácí do kabin s hubeným náskokem 1:0.

Druhá perioda začala velkým šokem pro domácí a možná i pro hosty, když ihned po vyhraném buly nahazoval kotouč od modré Filip HAMAN a ten se zastavil až v Hufově síti, kdy mu puk zřejmě splynul s hledištěm a střelu viděl na poslední chvíli – 1:1. Jestřábi se z této nepříjemné kuriozity snažili velmi rychle oklepat a ihned se vrhali do útoků. Gólové šance z toho ovšem nebyly. Kloudné šance si domácí vytvořili až ve 30. minutě, ale Malík si se všemi pokusy poradil na výbornou a Frýdek tak velký tlak ustál bez obdržené branky. Ve 35. minutě Marek Račuk po snaze o dorážku vyfasoval od rozhodčích 2 minuty, což se jemu, ani divákům vůbec nelíbilo. Prostějov oslabení zvládl na výbornou a dokonce čerstvě uzdravený forward Hrníčko se dostal k slibné střele. V posledních vteřinách měl ještě branku na hokejce Berger, ale přestřelil. Po 2. třetinách velmi atraktivního hokeje se hrálo 1:1.

Poslední perioda odstartovala oslabením hostů, ale domácím se v této početní výhodě nedařilo usadit v pásmu. Ve 48. minutě dostal od Meidla nabito Chlán, ale i ten minul! Tlak domácích sílil a frýdečtí se téměř nedostali ke střele. Už už to vypadalo na plichtu, ale vše změnil Radek PILAŘ, který bekhendem perfektně zamířil nad Malíkovu vyrážečku – 2:1! V tu chvíli prostějovský stadion doslova vstal z mrtvých. A to dodávalo domácím velkou sílu, protože za necelou minutu tu byl další gól po dorážce Tomáše NOUZI – 3:1! Vše nasvědčovalo tomu, že už je vše rozhodnuto, ale hosté utkání ještě zdramatizovali krásnou brankou do víka, o kterou se postaral v oslabení Lukáš KAUKIČ – 3:2. Jestřábi se snažili dohrát konec zápasu s kotoučem na hokejce, ale v poslední vteřině měl na holi vyrovnání Przybyla, ovšem výborného Daniela Hufa nepřekonal a Jestřábi konečně prolomili výsledkovou mizérii a zaslouženě získali tři body!