Před báječnou kulisou získávají rysi důležité body
Ve vzájemných duelech se znojemskými Orly pokaždé platilo "Můj dům - můj hrad". Rysi ovládli oba domácí duely, stejně, jako se dařilo Jihomoravanům v jejich domovském stánku.
45.kolo, sobota 3.2.2024, Hala Polárka
4:3
2:0, 2:2, 0:1

Mokry - Š. Havránek, Haman, Výtisk, Kowalczyk, Homola, Šenkeřík - Cedzo, Wałęga, Svačina - Hotěk, Marosz, Haas - Doktor, R. Veselý, Šuhaj - Geidl, Macháček, Ramik. Trenér: Martin Hrnčár.

HC LERAM Orli Znojmo

Kavan - Zahradníček, Bartko, E. Mareš, Bukač, J. Jenáček, Tejnor, Štich - T. Svoboda, Šťovíček, Jenyš - Beránek, Lichanec, Berger - Kratochvíl, Hruška, Matuš - Sklenář, Čermák, L. Adámek. Trenér: Václav Baďouček.

9. Ramik (Šenkeřík, Geidl), 16. Hotěk, 26. Šuhaj (Doktor, Š. Havránek), 40. Hotěk (Haas, Marosz)
27. Jenyš, 37. Šťovíček (Jenyš, J. Jenáček), 50. Hruška (Mareš)
Vyloučení: 1:1
Využití: 0:0
Střely na branku: 26:38 (13:7, 7:16, 6:15)
Zblokované střely: 4:11
Hity: 11:3
Vhazování: 41:33
Rozhodčí: Zubzanda, T. Veselý - Kokrment, Tvrdý
Diváci: 1289

Jozef Daňo (asistent trenéra HC Frýdek-Místek): Do začátku střetnutí jsme dobře vstoupili, bylo tam nasazení a řekl bych, že i na úrovni extraligového utkání. Během podzimu jsem byl na lavičce Třince, takže jsem to mohl takto porovnávat a musím opravdu uznat, že to nasazení tam bylo velké. Ta první půlka zápasu byla z naší strany vynikající. Poté, co jsme inkasovali góly, tak se tam vyskytla určitá nervozita. Přesto musím říct, že kluci na ledě pořád makali, a i když se to k nám moc neodráželo, tak to dopadlo nakonec dobře. Mužstvo musím za nasazení pochválit, za zisk tří bodů jsme rádi a samozřejmě spokojeni. V týdnu jsme se navíc potýkali s virózou, takže jsem tak vnitřně očekával, že to bude od nás trochu horší. Ale jak jsem už řekl, kluci k tomu přistoupili fakt velmi dobře a spíše jsem tam viděl naší nervozitu.

Václav Baďouček (trenér HC LERAM Orli Znojmo): My jsme tady odehráli velmi špatně první dvě třetiny. V té první jsme poztráceli puků a dali soupeři spoustu přečíslení a ten to následně potrestal dvěma góly. Bohužel pak v té druhé, kdy jsme náskok Frýdku stáhli na rozdíl jedné branky, tak přišel smolný další gól v naší síti. Tohle bylo rozhodující i přesto, že jsme ve třetí třetině si vytvořili tolik, abychom tady minimálně ten bod uhráli. Nepodařilo se, takže odsud odjíždíme bez bodu.

V prvoligových vodách nám pomalu již přituhuje, a tak není divu, že rysi nepohrdli pomoci partnerského klubu z Třince. Od něj má totiž k nám vyřízeny střídavé starty zkušený zadák Petr Šenkeřík. Sobotní domácí duel s nováčkem ze Znojma, které do haly Polárka přijela povzbudit početná skupinka fanoušků, se totiž prakticky hrál o šest pomyslných bodů.

Bylo tedy otázkou, jak důležitost tohoto střetnutí hráčům oběma týmů sváže ruce a nohy. Do první vážnější šance se dostal hostující Jenyš, který dostal puk ideálně do úniku a po jeho následné střele zacinkala horní tyč Mokreho branky. Na druhé straně zase halou zahučelo při velké příležitosti Haase, který zakončoval bohužel z velkého úhlu a puk se mu tedy za brankovou čáru dopravit nepodařilo. O tom, jak velká pomoc od Ocelářů dorazila se diváci v hale přesvědčili v čase 08:47, kdy po Šenkeříkově nahození na znojemskou bránu stačil puk jemně tečovat Michal Ramik - 1:0. Čtyři minuty před první přestávkou se podařilo Hoťkovi obrat o puk Zahradníčka. Přerovský rodák si to následně zamířil do útočného pásma soupeře, kde se mu naskýtala možnost přihrávky na volného Haase. Michal Hotěk se nakonec rozhodl o zakončení na vzdálenější tyč a v Polárce se znovu slavilo - 2:0! Rysi byli i nadále při chuti a v úvodu 18. minuty nastřelil ještě tyčku Ramik.

Domácí celek to až tak mrzet nemuselo, třetího gólu se totiž přeci jen v zápase dočkali. V čase 25:38 pálil od levého mantinelu Kuba Doktor, gólman Kavan puk pouze vyrazil před sebe a navrátilec z hostování ve Vsetíně, Vojtěch Šuhaj, trochu se štěstím přeci jen dopravil puk za brankovou čáru - 3:0. Znojemští se dokázali vrátit do zápasu o 39 vteřin později, kdy se povedenou ranou zpoza bránicího hráče prosadil Pavel Jenyš - 3:1. Tříbrankové vedení nám pak mohl o chvíli později vrátit Rosťa Marosz, Jihomoravany zachránila znovu branková konstrukce. Situace se pro domácí celek zkomplikovala v polovině 37. minuty, kdy hostující Martin Šťovíček předvedl krásnou individuální akci a svou třináctou brankou v sezoně upravoval na 3:2. Naštěstí rysi stačili ještě udeřit v samém závěru druhé periody, kdy Haas získal odražený puk od brankáře Kavana, objel s ním bránu a po jeho nezištné přihrávce skóroval do poloprázdné branky Michal Hotěk - 4:2.

Znojemští se ve třetí části střetnutí rozhodně s nepříznivým stavem spokojit nechtěli. V 50. minutě jsme trestuhodně nechali až příliš volného prostoru Janu Hruškovi, který s pomocí pravé tyče snížil vedení domácích na rozdíl jediné branky - 4:3. Závěrečné minuty tak přinesly v Polárce velmi dramatickou podívanou, jelikož Orli notně domácí tým přitlačili. Odhodlaný výkon rysí družiny těsné vedení přeci jen udržel, domácí tak získávají velice cenné tři body.

S KÝM BUDEME HRÁT PŘÍŠTĚ?

Na další prvoligové utkání se půjde až po reprezentační pauze (český tým čekají totiž Švédské hokejové hry) a opět to bude v domácím prostředí. V pondělí 12. února rysi přivítají na svém ledě hokejisty z Hané, přijedou k nám Jestřábi z Prostějova. Utkání má začátek stanoven na 17 hodinu a fanoušci si na tento zápas mohou zakoupit vstupenky již nyní, a to díky webovému portálu Enigoo - ODKAZ ZDE.