Povedená generálka: Rysi otupili Zubrům rohy a vítězí 1:0
Reportáže
Před zahájením nového ročníku Chance ligy absolvovali hráči Frýdku-Místku závěrečný zápasový test, do Polárky tentokrát dorazil Přerov. V brankově dietním střetnutí nakonec slavila ekipa z Polárky, a to díky trefě osmnáctiletého šikuly Adama Cedza.
PU, čtvrtek 7.9.2023, Hala Polárka
1:0
0:0, 0:0, 1:0
HC Frýdek-Místek

Mokry - Urbanec, Hrachovský, Výtisk, Haman, Kowalczyk, Hrůzek, Homola - Doktor, Toman, Svačina - Hotěk, Veselý, Šuhaj - Cedzo, Hudeček, Ramik - Kozlík, Geidl, Pastor - Matěj. Trenér: Martin Janeček.

HC ZUBR Přerov

Postava - Černý, J. Adámek, Chroboček, Krisl, Cubo, Kudělka, Němec - Doležal, Pechanec, Březina - Indrák, Hejcman, Tomi - Svoboda, Nemec, Slusarczyk - Chludil, Ministr, Dobša. Trenér: Robert Svoboda.

Branky
48. Cedzo (Hudeček, Hrachovský)
Statistiky
Vyloučení: 2:4
Využití: bez využití
Rozhodčí: Vaněk, Rapák – Bartoň, Voznička
Diváci: 438
Ohlasy

Martin Janeček (trenér HC Frýdek-Místek): Musím vyzdvihnout práci obran na obou stranách kluziště. Já jsem nabádal mužstvo po druhé třetině k tomu, že dnes vyhraje tým, který udělá těch špatných věcí více. Tam opravdu nebylo moc chyb, ta obrana byla takřka bezchybná podložená vynikajícím výkonem obou brankářů. My byli nakonec ti šťastnější, ale možná jsme tomu šli víc naproti, i když v závěru pak přišel tlak soupeře. Kluci ale tuhle pasáž odehráli velice chytře, takže si vítězství velice cenníme. Myslím si, že je to příšlib do sezony, že i ten mladý tým pokud bude pospolu, bude zdravý, bude šlapat a pracovat, tak by mohl hrát velmi dobrý hokej a být postrachem pro všechny týmy v soutěži.

Robert Svoboda (trenér HC Zubr Přerov): Do zápasu jsme šli v sestavě, která byla k dispozici. Chybí nám ještě Kuba Svoboda a Jirka Goiš. Utkání bylo vyrovnané, s gólovými příležitostmi a vynikajícími brankáři na obou stranách. V podstatě šlo o obvyklý zápas s Frýdkem. Rozhodl jeden gól, který se podařilo vstřelit soupeři. Už to mělo všechny soutěžní parametry. My se musíme popasovat s tím, abychom byli úspěšnější v zakončení.

Do závěrečného utkání letního přípravného cyklu poslali domácí trenéři do branky Vojtu Mokreho. Do sestavy se vrátil rovněž Jakub Doktor. Rysi ve čtvrtek symbolicky vyzvali tým, proti kterému v minulém ročníku hráli předkolo play-off, v němž uspěl soupeř.

Začátek střetnutí se nesl v opatrnějším duchu, šanci nebylo mnoho. Tu první si vytvořil přerovský Chludil, kterého ovšem efektním semaforem "vyčapal" domácí brankář. Domácí tým se připomenul během přesilovky, kterou zkoušel zhodnotit Svačina, ale ani jemu nebylo přáno. Rysi i nadále měli územní převahu, ale k brankové radosti to nevedlo. Neúspěchem dopadly možnosti Filipa Hamana či Jakuba Doktora. V obou případech kraloval jeden z nejlepších gólmanů uplynulé sezony v Chance lize, Michal Postava.

Také druhé dějství nabídlo hokej, ve kterém hlavním heslem bylo neinkasovat. Více ze hry měli v úvodu přerovští. Mokry postupně zlikvidoval šanci Indráka, a následně betony ztlumil i ránu Tomiho. Ve 26. minutě byli Slezané velice blízko vedoucí trefě. Vše měl na svědomí novic Veselý, který po několika efektních kličkách ohrozil Postavu, ale skóre znovu zůstalo na hodnotě 0:0. Tým z Polárky mohl udělat radost svým fandům v polovině utkání, kdy hrál početní výhodu. Během ní vypadaly nadějně tvrdé pokusy Dana Kowalczyka, jenže králem situace byl znovu vynikající Postava. Do kabin se tak šlo znovu s bezbrankovým stavem.

Ideální šanci, jak prolomit gólový půst, měli domácí ve 48. minutě, kdy byl v nájezdu zastaven Michal Hotěk. Sám postižený trestné střílení nedotáhl do gólové radosti, před Postavou zastavil, zkusil střelu mezi betony, ale ztroskotal. Rysy to ale nemuselo mrzet, půlminuty poté totiž vedli. Po dlouhém obléhání pásma vyslal ostrý projektil od modré Hudeček, přerovský strážce svatyně pouze vyrazil před sebe, a duchapřítomný benjamínek Adam Cedzo bekhendem, i když poněkud kostrbatě, konečně posunul kotouč do sítě - 1:0!

V závěru Přerov notně pozlobil domácí tým, vyrovnání několikrát doslova viselo na vlásku. Nicméně fantóm minulého ročníku Vojtěch Mokry, i s velkou pomocí obrany, udržel čisté konto, a před začátkem nového ročníku si tak dodal potřebné sebevědomí. Suma sumárum: Rysi kontra Zubři jedna ku nule.

1. kolo nového ročníku Chance ligy startuje už ve středu 13. září, kdy výběr trenérů Janečka a Daňa přivítá na svém kluzišti od 17:00 tým sokolovského Baníku. Neseďte doma a přijďte náš tým svými dlaněmi a hlasivkami aktivně podpořit! Vstupenky jsou k dispozici ONLINE ZDE


POZÁPASOVÝ ROZHOVOR S TRENÉREM MARTINEM JANEČKEM

Foto: Samuel Rychecký