Po výhře nad Zvolenem máme blízko obhajobě
Rysi si ve druhém hracím dni Memoriálu Pavola Zábojníka s chutí zastříleli, když domácí Zvolen přehráli vysoko 9:2. Čtyři branky jsme vstřelili v přesilových hrách.
MPZ, pátek 18.8.2023, ZS Zvolen
2:9
0:2, 0:4, 2:3
HKM Zvolen

Trenčan - Šeliga, Pač, Kremnický, Zubák, Rais, Kobolka, Haborák - Gábor, Súĺovský, Lunter - Tatár, Halama, Magdolen - Rajčan, Jamrich, Brumerčík - Turek, Šucha, Palacka. Trenér: Jerguš Bača.

Šimonů - Urbanec, Haman, Výtisk, Hrachovský, Kowalczyk, Homola, Andrle - Doktor, Toman, Svačina - Cezdo, Hotěk, Šuhaj - Geidl, Matěj, Ramik - Brada, Šilar, Kozlík. Trenér: Martin Janeček.

42. Tatár (Kobolka), 59. Lunter
6. Doktor (Svačina, Hotěk), 17. Doktor (Hotěk, Kowalczyk), 27. Cedzo (Svačina, Doktor), 35.Doktor (Kowalczyk, Svačina), 37. Kozlík (Šilar), 39. Brada (Matěj), 54. Homola (Šilár), 55. Matěj (Hrachovský), 56. Toman (Haman)
Vyloučení: 5:6
Využití: 1:4
Tresty: Výtisk (FM) 5 min + trest DKU
Rozhodčí: Hronský, Bachúzik - Konc ml., Strašák

Martin Janeček (trenér HC Frýdek-Místek): Vítězství a herní převahy si velmi vážíme, i když proti nám dnes nastoupila omlazená záloha prvního týmu Zvolena. Hra byla z naší strany slušná, ale zatím nechci chválit něco, co jsme zdaleka nedotáhli. Zítra nás čeká velmi zdatný soupeř, a pokud zvládneme i tento zápas, teprve budu více hodnotit i chválit. To je ještě daleko, teď musíme za pár hodin zregenerovat a na utkání se poctivě připravit.

Na zimním stadionu ve Zvolenu pokračoval druhým hracím dnem mezinárodní turnaj (Memoriál Pavola Zábojníka), kdy se rysi tentokráte střetli s domácím Zvolenem. Přesněji řečeno, soupeřem nám byla dnes spíše rezerva domácího celku z Žiaru nad Hronom, hrající ve slovenské TIPOS hokejové lize.

První třetina se odehrála v naší režii. Rysi velmi dobře kombinovali, dvakrát se dokázali prosadit při hře v početní výhodě. První gól padl v čase 5:38, kdy Cedzo posunul puk na pravou stranu ke Svačinovi, ten naznačil střelu a následnou přihrávkou hledal před brankou lépe postaveného Hoťka. Puk se však našemu forvardovi zamotal mezi nohami, naštěstí stál poblíž Jakub Doktor, který už zamířil přesně - 0:1. Jak jsme zmínili už, i druhá branka rysů padla v přesilové hře. A stačilo nám k tomu pouhých osmačtyřicet vteřin. Obránce Kowalczyk pálil od modré, gólman Trenčan černý touš vyrazil pouze před sebe a všudypřítomný Jakub Doktor se podruhé v tomto střetnutí dokázal prosadit - 0:2. V závěru první třetiny nás podržel brankář Šimonů, který dvakrát nedal šanci vyniknout domácímu Tatárovi. Když pak na druhé straně neuspěl v dobré šanci ani Geidl, skončila úvodní dvacetiminutovka našim dvoubrankovým vedením.

Druhou část střetnutí jsme začali šancí Šuhaje, který si svou dravostí vybojoval puk u pravého mantinelu, svůj následný únik ale zužitkovat nedokázal. Poté domácí celek dostal příležitost hrát dvojnásobnou přesilovku, tu však frýdecko-místečtí hokejisté výborně ubránili. Ba co víc. Vzápětí putoval za katr domácí Kremnický a rysi dokázali skórovat i ve třetí této pobídce. Na konci parádní kombinace byl Adam Cezdo, který už prakticky po Svačinově přihrávce zakončoval do prázdné branky - 0:3. Také čtvrtý úspěch našeho celku padl v početní převaze. V čase 34:48 vrátil Svačina puk na modrou, kde stál připravený Daniel Kowalczyk. Ten zkusil puk nahodit na zvolenskou branku a ten zaplachtil za záda gólmana Trenčana - 0:4. Rysi byli stále při chuti. O dvě minuty později totiž dorážel do prázdné branky Matěj Kozlík - 0:5, šestou branku Frýdku pak ještě zařídil v závěru druhé periody Marek Brada - 0:6.

Zvolenští hokejisté se přeci jen dokázali v tomto střetnutí prosadit. Hned v úvodní minutě třetí třetiny byl rysům vyloučen tvrďák Výtisk a z následné přesilovky se po Kobolkově nahození prosadil jemnou tečí Jakub Tatár - 1:6. Na začátku 54. minuty jsme si šestigólové vedení vzali nazpátek. Šilárova střela se odrazila od zadního mantinelu a David Homola jej u levé tyče stačil vrátit za brankovou čáru - 1:7. V čase 54:28 tu máme další branku, kdy se opět v dnešním utkání ukázala dobrá práce rysů v předbrankovém prostoru. Střelu Hrachovského stačili ještě domácí odvrátit, dotážka Pavla Matěja byla již gólová - 1:8. O minutu později vysunul Haman kolem pravého mantinelu Radima Tomana, tomu v úniku nezbránil Rajs a byla tak z toho již devátá branka frýdecko-místeckých hráčů. Zvolenu se v 59. minutě podařilo ještě kosmeticky upravit konečný výsledek, když autorem branky byl označen Lukáš Lunter - 2:9.

Rysi ve svém druhém vystoupení na turnaji snadno poráží domácí tým 9:2, čímž jsme se přiblížili k obhajobě loňského vítězství. Aby tomu tak skutečně bylo, musíme v sobotním zápase (hraje se od 13.30 hodin) porazit slovinský celek z Ljubljany.