Po reprezentační pauze nám to ve Zlíně nevyšlo
Se zlínskými Berany se nám sice podařilo konečně poprvé v letošní sezoně překonat gólmana Hufa, více nám ale favorizovaný domácí celek nepovolil. K naší porážce výrazně přispěla dlouhá přesilovka domácích v prostřední části zápasu, po které nám ševci dokázali odskočit.
30.kolo, pondělí 18.12.2023, ZS Luďka Čajky
4:1
1:1, 2:0, 1:0
Berani Zlín

Huf - Zbořil, Salonen, Suhrada, Warg, M. Novotný, Husa, Ridel - Šlahař, Kindl, Paukku - M. Lang, Süss, Keränen - Köhler, Gago, P. Sedláček - Novák, Werbik, Salmio. Trenér: Jan Srdínko.

Švančara - Š. Havránek, Haman, Výtisk, D. Kowalczyk, Urbanec, Homola, Hrachovský - Wałęga, Haas, Svačina - Martynek, Marosz, Klimša - Doktor, Ćmiel, Z. Sedlák - Ramik, R. Veselý, Macháček. Trenér: Martin Hrnčár.

1. Paukku (Šlahař, Salonen), 33. Šlahař (Suhrada), 36. Kindl (Keränen, Salonen), 51. Šlahař (Kindl, Suhrada)
2. R. Veselý (Doktor, D. Kowalczyk)
Vyloučení: 2:3
Využití: 1:1
Střely na branku: 43:19 (16:9, 18:2, 9:8)
Zblokované střely: 20:9
Hity: 6:15
Vhazování: 31:32
Tresty: navíc Urbanec (FM) 5 min + trest DKU
Rozhodčí: Wagner, Mejzlík - Juránek, Roischel
Diváci: 2185

Jan Srdínko (trenér Berani Zlín): Dnešní zápas začal velice dobře, rychle jsme šli do vedení. Z naše prvního oslabení jsme bohužel dostali gól, naštěstí to ale kluky nijak nepoložilo a naopak jsme nabírali na síle. Kluci se nebáli hrát na puku a předváděli výbornou hru. Soupeř má opravdu kvalitní hráče, ale jeho útok se nám dařilo eliminovat. Jsme hrozně rádi za to, že se vyhrálo. Musím pochválit celý tým. Až na pár chybiček kluci podali skvělý výkon, mohlo padnout i víc gólů. Dneska se produktivity ujal Kuba Šlahař, každopádně věřím, že se postupně přidají i další hráči.

Martin Hrnčár (trenér HC Frýdek-Místek): Zápas nám nevyšel nejen výsledkově, ale především herně. Nejsem vůbec spokojený. První dvě třetiny Zlín ukázal svou pravou tvář, domácí byli všude dříve, byli rychlejší, silnější na puku. Vyhrávali osobní souboje, a to jak tělem, tak i hokejkou. Sice jsme využili první přesilovku a věřil jsem, že nám to pomůže, ale nestalo se tak. Druhá třetina ovlivnila zápas nejvíc, hráli jsme sedmiminutové oslabení. Ať si každý udělá svůj obrázek, dál to komentovat nechci. Bránit tak dlouhé oslabení je těžké, vypadli jsme z tempa. Točili jsme jen osm útočníků, ztratili jsme jednoho beka. Inkasovali jsme a pak ve třetí části soupeř dvakrát udeřil z podobného místa. Podle mého gusta se hrálo asi jen 12 minut ve třetí třetině, tak jsme měli hrát celý zápas. Byly tam šance, měli jsme tlak, byla tam střelecká aktivita. Bohužel čtvrtý gól Zlína nám zlomil vaz. Uznávám kvalitu soupeře, předvedl výborný výkon, nezasloužili jsme si vyhrát. S Přerovem to musí být z naší strany úplně jiný přístup.

Po druhé reprezentační pauze se znovu rozjela svým 30. kolem hokejová Chance liga, kdy se rysi představili na ledě zlínských Beranů. A vstup do utkání se našim hokejistům příliš nepovedl. Již po 43 vteřinách jsme totiž vyrobili u levého mantinelu hrubici, před branku si tak sjížděl Šlahař a po jeho přihrávce trefil opuštěný kout Švančarovy branky Jesse Paukku - 1:0. Vyrovnáno ovšem bylo o 48 vteřin později, kdy se proti pravidlům provinil domácí útočník Gago. Rysům k překonání zlínského brankáře stačilo pouhých šest sekund. O vůbec první gól letošní sezony proti Zlínu se postaral útočník Radek Veselý - 1:1. Vzápětí při nás stálo štěstí, kdy domácí Süss nastřelil v početní výhodě levou tyčku.

V šesté minutě druhé části zápasu už diváci v hale zvedali málem ruce ke stropu. Kowalcyzk přišel v našem obranném pásmu o puk a do úniku se dostal domácí Keränen. Finský forvard následně Švančaru dokázal překonat, jenže černý touš se po svém putování podél brankové čáry odrazil od pravé tyčky zpět do hry. Druhou branku si tak Zlínští v zápase ještě nepřipsali. Stalo se tak až při dlouhé přesilové hře Beranů, kdy frýdecko-místecký zadák Patrik Urbanec vyfasoval pětiminutový trest za podkopnutí a k tomu navíc ještě obdržel další dvě minuty a trest do konce zápasu. Domácím borcům ale trvalo více jak pět minut, než tuhle početní výhodu dokázali potrestat. V čase 32:30 pálil přesně na vzdálenější tyč Jakub Šlahař, čímž tak vrátil Zlínu jednobrankové vedení - 2:1. To ševci dokázali ještě navýšit o tři minuty později, kdy z mezikruží propálil hostujícího gólmana Denis Kindl - 3:1.

Rysi do třetí třetiny vstoupili hodně aktivně, po korigování nepříznivého stavu volala už šance polského útočníka Kamila Wałęgy. Domácí si ale nadále udržovali svůj dvoubrankový náskok. Odpor našeho celku následně Berani zlomili v čase 50:12, kdy střelou bez přípravy upravoval Jakub Šlahař již na 4:1. S Berany tak prohráváme také třetí vzájemné střetnutí letošní sezony.

ZAJÍMAVÉ STATISTIKY Z UTKÁNÍ

* Duel ve Zlíně byl jubilejní tentokráte pro našeho kapitána Jana Výtiska, který odehrál v rysím drese třicáté prvoligové utkání. Honzo, gratulujeme a přejeme ti ještě spoustu dalších zápasů v našem týmu.

* Série rysů v druhých třetinách? Je bohužel u konce. Až v jedenáctém po sobě jdoucím zápase jsme tuhle dvacetiminutovku nezvládli, když jsme na zlínském ledě prohráli ve druhé třetině 0:2. Bílance tak končí na těchto číslech: 2-8-1 6:6.

* Brankář domácích, Daniel Huf, strážil soupeřovu svatyni proti rysům ve dvou prvoligových týmech. Nejprve si zachytal proti nám jako Jestřáb z Prostějova, kde hostoval právě ze Zlína. Posledních sedm zápasů (celkově Huf nastoupil proti Frýdku-Místku 14x) už hájil branku Beranů. V letošní sezoně se zlínskému brankáři ve vzájemných střetnutích daří, v prvních dvou dokonce neobdržel od rysů ani branku. Dnes však Huf inkasoval už ve druhé minutě střetnutí, kdy R. Veselý v přesilové hře srovnával průběžný stav na 1:1.

S KÝM BUDEME HRÁT PŘÍŠTĚ?

Do konce letošního roku odehrají rysi ještě tři prvoligové zápasy. Hned ten následující nás čeká už ve středu 20. prosince, kdy se v domácí hale Polárka postavíme proti přerovským Zubrům. Tento duel začne v 17:00 hodin a fanoušci si mohou zakoupit vstupenky opět v předstihu, díky služeb webového portálu Enigoo - ZDE.