Nervydrásající souboj jsme v závěru překlopili na svou stranu
Skoro 49 minut drželi hokejisté Pardubic B na našem ledě těsné vedení, do kterého se Východočeši dostali hned v úvodní minutě. V závěru jsme ale zápas dotáhli a dokázali otočit v náš prospěch. Rysi už tak na jedenáctý Kolín ztrácí pouhých pět bodů.
29.kolo, sobota 9.12.2023, Hala Polárka
2:1
0:1, 0:0, 2:0

Švančara - Haman, Š. Havránek, D. Kowalczyk, Výtisk, Homola, Urbanec, Hrachovský - Svačina, Haas, Wałęga - Martynek, Marosz, R. Toman - Z. Sedlák, Šuhaj, Ramik - Macháček, R. Veselý, Geidl. Trenér: Martin Hrnčár.

HC Dynamo Pardubice B

Honzík - Chabada, Zdráhal, Nedbal, Švec, Tvrdík, Voženílek - Žálčik, Rákos, Pochobradský - Hrníčko, J. Mikyska, Herčík - Rohlík, Kaut, Kaplan - Lichtag, Zeman, Rouha. Trenér: Tomáš Jirků.

49. Šuhaj (Hrachovský), 53. Marosz (Ramik)
1. Pochobradský (Žálčik)
Vyloučení: 3:5
Využití: 1:0
Střely na branku: 23:24 (7:8, 9:10, 7:6)
Zblokované střely: 13:5
Hity: 4:8
Vhazování: 23:29
Rozhodčí: Horák, Jechoutek – Štěpánek, Tvrdý
Diváci: 822

Martin Hrnčár (trenér HC Frýdek-Místek): Na úvod bych chtěl zmínit, že se dnes konala velice pěkná akce pro Šimonka a jeho rodiče. Zapojil se celý náš tým a dokonce i soupeř přispěl finanční částkou. Lidé mají někdy v životě hodně těžký osud, tak jsme chtěli udělat vše pro to, abychom vyhráli a lidem v Polárce udělali radost. Ten začátek nevyšel, kdy jsme inkasovali už po pár vteřinách. Soupeř na nás v prvních dvanácti minutách dobře tlačil. My dělali špatná rozhodnutí, vše nám dlouho trvalo. Oni byli rychlejší nejen na puku, ale i v prostoru. Potom jsme se konečně zdvihli a začali hrát věci, kterým se věnujeme na tréninku. Myslím si, že ve druhé třetině jsme začali mít navrh. Soupeř byl však dobrými kontry stále nebezpečný, nám však dobře fungovala obrana i brankář. Šance jsme měli ale i my, jen jsme je nedokázali proměnit. Soupeři dobře zachytal gólman Honzík. Já ale věřil, že když do třetí třetiny vstoupíme aktivně a půjdeme si zatím, tak ten nepříznivý stav otočíme. Podařilo se nám využít přesilovku, pak dali i druhý gól. Pak to mohl celé rozhodnout Švanci přes celé kluziště, to by byl opravdu takový zlatý hřebíček. Pro nás to však byl velmi těžký zápas a já jsem rád, že jsme jej před repre pauzou zvládli. Nyní se můžeme připravovat s klidnou hlavou na zápasy, které nás následě pak čekají.

Jan Starý (asistent trenéra HC Dynamo Pardubice B): Je to škoda, že jsme si nechali zápas takto v závěru utéct, když jsme tady dlouho vedli. Měli jsme hodně vyloučených, koledovali jsme si o to, tahle nejde hrát. Zkrátka nejde darovat soupeři tolik přesilových her a doufat, že když mají tolik šikovných hráčů, že to uhrajeme na jedna nula. Je to škoda, měli jsme tam ale samozřejmě i šance, nastřelili navíc i dvě tyčky. To bylo ve chvíli, kdy jsme mohli soupeři odskočit. Nestalo se. Pak musíte hrát ale zodpovědně odzadu a nedarovat soupeři v závěru dvě přesilovky.

Ještě než přijde na řadu druhá reprezentační přestávka, odehráli rysi domácí střetnutí s pardubickým B týmem. Sobotní duel byl navíc charitativní, kdy náš klub společně s Nadačním fondem Nezávodím-Pomáhám a fanoušky zápasu pomohli malému Šimonkovi. Všem moc děkujeme!!

Začátek zápasu lépe vyšel hostům z východu Čech, kteří šli do vedení již po pětatřiceti vteřinách hry. To Žálčik v přečíslení dva na jednoho vyzval k teči svého parťáka z útočné formace Michala Pochobradského, který poslal puk nad pravým betonem za záda brankáře Švančary - 0:1. Hosté na tom mohli být dokonce o chlup lépe, naštěstí střela z hole Rohlíka skončila na tyči. V závěru úvodní dvacetiminutovky se jako správný kapitán předvedl domácí Výtisk, který odvolal signalizovaný faul na svou osobu. Vzápětí to byl opět Výtisk, který prokázal svůj důraz, předložil puk Svačinovi a po jeho střele zacinkalo břevno Honzíkovy branky.

Do druhé části střetnutí šli rysi v početní převaze, kdy za katr putoval provinivší se Rohlík. Ač patří domácí celek k nejlépším týmům v přesilovkách, v poslední době se Frýdeckým v této herní pasáži nějak nedaří. V polovině 23. minuty uklouzl u levého mantinelu Výtisk a hostující Rohlík pelášil na našeho gólmana zcela osamocený. Těsný stav 0:1 zůstal však nezměněn. Na druhé straně si rovněž výborně počínal také brankář Honzík, který postupně čelil několika slibným příležitostem domácích. Proti bývalému gólmanovi rysů postupně neuspěli Haas, Svačina, Havránek a ani Martynek. Dvě a půl minuty před druhým klaksonem dostal pak prostor v předbrankovém prostoru Hrníčko, který se snažil puk propasírovat mezi Švančarovy betony. Domácí gólman byl opět úspěšnější.

Ve 46. minutě nám opět pomohla branková konstrukce, tentokráte po střele Lichtaga. O tři minuty později se konečně domácí hráči dočkali, a jak se říká, když se střelecky nedaří, potřebuje tým klidně i gól ušmudlaný. No a ten v čase 48:23 padl, když Hrachovský nahodil puk od pravého mantinelu a po teči od těla Vojtěcha Šuhaje se černý touš přeci jen dostal za brankovou čáru - 1:1. Ke konci 52. minuty nabídl hostující Herčík domácím další přesilovou hru, a tu už rysi konečně dokázali potrestat. Ve chvíli, kdy se hosté museli bránit pouze ve třech, když jeden z jejich hráčů ztratil svou hůl, zatáhl po pravé straně puk Rostislav Marosz, prosmýkl se kolem Voženílka a po jeho ráně si gólman Honzík srazil puk do vlastní branky - 2:1. Závěr třetí třetiny přinesl docela dramatickou podívanou. Pardubičtí zkusili hru bez brankáře a po jedné ze ztrát mohl přes celé hřiště zakončit brankář Švančara. Jeho pokusu scházely opravdu pouhé centimetry. Blízko vyrování pak byli hosté tři vteřiny před koncem, kdy se o zakončení snažil Kaut. Švančara zůstal pevný jako skála a byl to i on, který pomohl svému týmu k zisku dalších cenných bodů.

PARTNEŘI UTKÁNÍ

Generálním partnerem utkání bylo obchodní centrum FRÝDA. Dalšími partnery byli Nadační fond Nezávodím-Pomáhám, Burger King, Agentura Better a Kilpi.

#DvaBřehyJedenTým

ZAJÍMAVÉ STATISTIKY Z UTKÁNÍ

* Pojďme se podívat, jak jsou na tom frýdecko-místečtí hráči v plus/mínus bodech v prvoligové soutěži. Vůbec nejlépe je na tom útočník Jan Hladonik, který za své působení za rysy nastřádal 31 plusových bodů. O pět bodů méně zaznamenal polský forvard Aron Chmielewski. Z momentálně aktivních hráčů je na tom nejlépe obránce Filip Haman. Ten má, prozatím, na svém kontě +20 bodů. A jak je to naopak na straně těch, kteří jsou se svými body v mínusu? Nejvíce mínusových bodů u rysů nasbíral klubový rekordman, co se týče počtu odehraných utkání, David Klimša (-48 b). V jeho závěsu je pak útočník Jonáš Peterek (-35 b), který teď hájí barvy extraligových Vítkovic.

* Další statistickou zajímavostí může být zjištění, kdo je/byl u rysů takzvaným "zlým" mužem. Kdo má tedy nejvíce "odsezeno" na trestné lavici? Dalo by se tipnout, že to bude nejspíš obránce, ale není tomu tak. Nejvíce trestných minut nastřádal ve Frýdku-Místku útočník Milan Mikulík, a to celkem 312. Druhým v pořadí je David Klimša, který strávil za katrem 198 minut a až třetí je hráč ze zadních pozic. Obránce Jan Zahradníček obdržel od sudích celkem 164 trestných minut.

* Rysi prodloužili svou sérii druhých třetin bez porážky. Po dnešku je to už 10 zápasů v řadě (bilance je 2-8-0 6:4).

* I tentokráte jsme měli na ledě jubilanta. Svůj 100tý zápas ve frýdecko-místeckém drese absoloval proti béčku Pardubic útočník Michal Ramik. "Michale", velká gratulace!

S KÝM BUDEME HRÁT PŘÍŠTĚ?

Na prvoligový hokej se půjde až za devět dnů. V rámci 30. kola nás čeká souboj se zlínskými Berany. Na ledě dvojnásobného mistra republiky se bude hrát v pondělí 18. prosince od 17.30 hodin. Co řekl k vynucené pauze frýdecko-místecký trenér Martin Hrnčár? "Tak to, že budeme v této fázi tvrdě pracovat, tak to je samozřejmé. Hráči ale také potřebují oddechnout, hraje se mnoho zápasů, jsou tam i vložené pondělky. My tedy potřebujeme navíc nejen zregenerovat tělo, ale i tu mysl. Abychom kluky dva dny neviděli a oni naopak i nás. Od úterý začneme přesně ve stejném módu, jako tomu bylo při první reprezentační přestávce. Uvidíme také, jaká bude komunikace s partnerským Třincem, zda budou chtít poslat nějaké hráče do tréninku, jelikož Oceláři posílají několik svých kluků do reprezentací. Podle toho se zařídíme, ale jak jsem už naznačil, pojedeme si ve stejném režimu, jako tomu bylo předtím," dodal domácí kouč, který za měsíc listopad byl ohodnocen cenou za Nejlepšího trenéra měsíce. "Je to určitě fantastické a pro mě osobně je to motivace do další práce. Ale stejně, jak to říkám hráčům v kabině, tak to řeknu i vám. Je tady stále to MY. My bez hráčů nic na lavici nedokážeme, stejně, jako oni bez nás. Pokud ta vzájemná symbióza nebude stejně nastavená, tak nebudou výsledky, ani další taková ocenění. My musíme tahat za jeden provaz, a to nejen ve chvílích, kdy se daří, ale také i nedaří," řekl Hrnčár.