Parádní sólo Kurovského, s Jihlavou tak bereme dva body
Duel s jihlavskou Duklou přineslo spoustu gólových změn. Rysi úvodní třetinu vyhráli tříbrankovým rozdílem, Jihlava ale ve druhé části zápasu skóre srovnala. Když rozhodnutí nepadlo po šedesáti minutách, šlo se do prodloužení. A v něm rozhodla parádní akce Daniela Kurovského, který nám zařídil dva důležité body do tabulky.
47., sobota 19.2.2022, hala Polárka
5:4p
3:0, 0:3, 1:1 - 1:0

Baroš - D. Krenželok, Teper, Zbořil, Ogurcov, Ciura, Matyáš, Korím - Šedivý, D. Bartoš, Šlahař - Łyszczarczyk, Komorski, Kurovský - Christov, Peterek, Martynek - M. Hrubec, Klimša, Blaško. Trenér: Mojmír Trličík.

HC Dukla Jihlava

Žukov - Bilčík, L. Mareš, Kowalczyk, A. Rutar, Kachyňa, Zeleňák, Eliáš - Čachotský, Skořepa, P. Čermák - T. Harkabus, M. Zadražil, Helt - Cachnín, M. Juda, Illéš - T. Havránek, Menšík, F. Seman. Trenér: Viktor Ujčík.

4. D. Krenželok (D. Bartoš, Šedivý), 7. Šedivý, 14. Kurovský (Zbořil, Łyszczarczyk), 55. Łyszczarczyk (Teper, Komorski), 64. Kurovský (Šedivý)
23. Illéš (Cachnín), 24. Havránek (Menšík, Eliáš), 39. Illéš (Kowalczyk), 59. T. Harkabus (Čachotský, M. Zadražil)
Vyloučení: 5:6
Využití: 1:1
Střely na branku: 30:36 (4:12, 12:15, 10:9 - 4:0)
Zblokované střely: 0:4
Vhazování: 39:35
Rozhodčí: Skopal, Koziol - Měkýš, Vašíček
Diváci: 877

Jozef Daňo (asistent trenéra HC Frýdek-Místek): Hráli jsme proti hodně těžkému soupeři, i proto bylo fajn, že nám vyšel začátek zápasu. Přesvědčili jsme se ale pak, že takovýto soupeř to nevzdává. Ve druhé třetině se Jihlavě podařilo vyrovnat na tři tři. Šlo poznat, že v hlavách hráčů už bylo takové uspokojení, že se nám nemůže nic stát. Soupeř však hrál nadále hokej, který potřeboval. S lehkostí se k nám dostával, vyrovnal zaslouženě. Do třetí třetiny jsme si řekli, že musíme hrát zodpovědněji a každý si musí plnit to, co by měl. Klobouk dolů před hráči, že se s tím vypořádali. Podařilo se nám ještě odskočit na 4:3, škoda, že jsme při power play soupeře inkasovali vyrovnávací branku. Naštěstí jsme urvali v prodloužení dva body.

Viktor Ujčík (trenér HC Dukla Jihlava): Herně jsme tu první třetinu neodehráli špatně, ale prostě jsme ji prohráli tři nula. Udělali jsme tam nějaké chyby, myslím si, že soupeř to vedení dostal úplně zadarmo. Ve druhé třetině jsme si dokázali, že ani za takhle nepříznivého stavu to nevzdáváme. Začali jsme se více tlačit dopředu, vstřelili nějaké góly, ale bohužel, i když jsme to stáhli na 3:3, tak jsme nedokázali to vedení alespoň jednou překlopit na naší stranu. Domácí se zase dostali do vedení, my pak naštěstí dokázali ještě před koncem základní hrací doby vyrovnat. V power play pak rysi rozhodli. Co mě však mrzí, tak že si říkáme, že prostě Frýdek má skvělé přesilovky a my jdeme do třetí třetiny za stavu 3:3 a uděláme za tu třetinu čtyři fauly. Z toho tři byly úplně zbytečné. Jestli chceme v takovýchto koncovkách zápasů vítězit, tak nemůžeme takto hrát. To nás v závěru stálo ten bod.

Rysi do domácího steřetnutí s jihlavskou Duklou vyjeli v totožné sestavě, ve které v týdnu zdolali Sokolov 5:1. I tentokráte nám vyšel úvod střetnutí, když v čase 03:21 dostal obránce Daniel Krenželok puk na modrou, aby si jej trochu poposunul a následnou ranou vymetl pravý růžek jihlavské branky - 1:0. O tři minut později bylo v hale Polárka ještě veseleji. Rysi u levého mantinelu výborně napadali jihlavskou defenzívu, puk se odrazil ke zcela volnému Ondreji Šedivému, který si jej pustil mimo dosah gólmana Žukova a střelou do prázdné branky upravil na 2:0. Skvělou produktivitu úvodní dvacetiminutovky jsme korunovali na konci 14. minuty. To Zbořil parádně našel před branku sjíždějícího Daniela Kurovského, kterému už jen stačilo na led správně přiložit svou hůl - 3:0.

Jihlavští šli do druhé části zápasu s tříbrankovým mankem, a to přesto, že jejich hráči byli v první třetině aktivnější. Hokejisté z Vysočiny se však v úvodu druhé periody dokázali dvěma rychlými kontry vrátit do zápasu. V čase 22:43 stáli sice proti hostujícímu Jakubu Illéšovi tři bránicí hráči, forvard Jihlavy se však dokázal prosmýknout až před brankáře Baroše a pohotovou ranou nad lapačku snížil na 3:1. Z dalšího průběhu hry uběhlo pouhých pětadvacet vteřin a už to bylo rozdílem jen jediné branky. Střela Tomáše Havránka se odrazila od zadního manitelnu zpátky před naší branku, puk se po několika odrazech dostal znovu k nejproduktivnějšímu hráči soupeře, který jej dokázal dopravit za Barošova záda - 3:2. To byla pro rysy docela velká sprcha, takže nebylo divu, že si kouč Mojmír Trličík vyžádal oddechový čas pro náš celek. Aby toho nebylo málo, tak v závěru druhé třetiny jsme hostům nabídli přesilovou hru, kterou Jihlavští zužitkovali po čtyřiatřiceti vteřinách. To z mezikruží napřáhl Jakub Illéš a gólman Baroš na jeho přesnou ránu pod víko neměl šanci - 3:3.

V Polárce se tedy začínalo odznova. Blíže čtvrté brance jsme byli my, kdy nám Jihlavští nabídli dvě přesilové hry. Ač rysi na branku pálili seč mohli, kýžené trefy se diváci v hale nedočkali. Na konci 50. minuty se dostal do úniku Peterek, jeho forhendový pokus zlikvidoval gólman Žukov společně s vracejícím se Rutarem. Šest a půl minuty před vypršením základní hrací doby se hosté znovu provinili proti pravidlům a rysům se tak naskytla velká příležitost vrátit si vedení nazpátek. A tak se i stalo. V čase 54:05 brankář Žukov přes hradbu těl před sebou moc neviděl, čehož dokázal využít zakončující Alan Łyszczarczyk - 4:3. Vedení jsme však udržet nakonec nedokázali. Soupeř totiž v samém závěru třetí třetiny zkusil hru bez brankáře a Tomáš Harkabus trefil přesně levý kout naší branky - 4:4.

Prodloužení jsme zahájili v početní výhodě, když se vyloučení hostujícího Menšíka přeneslo ze závěru základní hrací doby. Dukla ale oslabení přečkala bez úhony. Rozhodnutí přišlo až v čase 63:32, kdy Daniel Kurovský využil nedůrazu hostujícího zadáka Mareše a pod ležícím Žukovem přeci jen procedil puk za brankovou čáru - 5:4. Čtyři kola před koncem základní části Chance ligy držíme 9. místo, ale tabulka je nesmírně vyrovnaná. Vždyť šestý Prostějov má na svém kontě jen o bod více, než máme my, Naopak na místa, která pošlou prvoligové týmu do play-out, máme náskok pouhých tří bodů.

* Polský obránce Bartosz Ciura odehrál v našem drese dnes jubilejní 40té prvoligové utkání. Blahopřejeme, Bartku!
* Celkem 16 gólmanů se v naší prvoligové historii vystřídalo v brankovišti. Brankář Samuel Baroš je momentálně s jednadvaceti odchytanými duely na 6. příčce. Nejčastěji se v rysím drese objevil v první lize Lukáš Daneček, který nastoupil za Frýdek-Místek jednadevadesátkrát.
* Jihlavě jsme výhrou v prodloužení přerušili jejich sérii tří výher v řadě, to hokejisté Frýdku-Místku z posledních 11 utkání vyhráli 9x.

Základní část prvoligové soutěže nám pomaloučku spěje ke svému konci. Rysům zbývají odehrát ještě čtyři utkání a hned to nejbližší nás čeká už ve středu 23. února, kdy se od 17.30 hodin představíme na Valašsku. Čeká nás totiž duel s tamním klubem VHK ROBE Vsetín. Držme tedy našim borcům palce!!