Paráda na ledě extraligisty, rysi vynulovali Berany
Vyhrát ve Zlíně, který ještě v minulé sezoně hrával v nejvyšší soutěži? Rysům se tahle paráda povedla, navíc s čistým kontem. Bravo, chlapi!!
12., sobota 15.10.2022, ZS Luďka Čajky
0:4
0:1, 0:1, 0:2
Berani Zlín

Huf - Suhrada, Zbořil, Husa, Gazda, M. Novotný, Talafa, Riedl - Pospíšil, P. Sedláček, Mrázek - Kubiš, Chludil, Ondráček - Köhler, Hejcman, Honejsek - Luža, Gago, Grömel. Trenér: Rostislav Vlach

Mokry - Havránek, Teper, Sova, J. Michálek, Zeleňák, Ročák, J. Adámek - Zeman, Vrdlovec, Dostálek - Hotěk, Haas, Bednář - Matěj, Macháček, Ramik - Geidl, Jobánek, Homola. Trenér: Martin Janeček.

16. Hotěk (Teper, Vrdlovec), 29. Zeleňák (Haas, Bednář), 56. Jobánek (Homola), 57. Ramik (Matěj, Macháček)
Vyloučení: 5:4
Využití: 0:1
Střely na branku: 25:19 (5:6, 9:6, 11:7)
Zblokované střely: 19:5
Vhazování: 28:18
Rozhodčí: Ondráček, Rapák - Maštalíř, Dědek
Diváci: 2454

Rostislav Vlach (trenér PSG Berani Zlín): Počáteční tlak nám pokazila tři vyloučení. Šest minut jsme hráli v oslabení, což soupeře nastartovalo. Úvodní tlak z naší strany byl špatný, poté jsme se z toho dostávali po celý zápas. Až ve třetí třetině jsme měli určitý tlak a pár šancí, ale soupeř hrál lépe než my.

Martin Janeček (trenér HC Frýdek-Místek): Do utkání jsme rozhodně nešli jako favorité, navíc máme rozpadlou sestavu. Věděli jsme, že začíná zápas za stavu 0:0, hraje pět hráčů proti sobě, máme stejné branky a vyhraje ten, který si to pracovitostí více zaslouží. Od prvního střídání jsme tvrdě pracovali v defenzivě a nepustili jsme domácí do tlaku. Nápor sice přišel na začátku třetí třetiny, ale ustáli jsme to. Týmovou hrou a obětavostí jsme došli pro tři body. Výsledek obrovsky klame, Zlín byl hodně blízko kontaktnímu gólu na 1:2 a zápas mohl vypadat zcela jinak. Jsme šťastní, že odsud odjíždíme s výhrou. Věříme, že na ni příště navážeme a hlavně se nám vrátí do sestavy uzdravení hráči. Každopádně naši fanoušci byli neskuteční a pro mě jednoznačně nedílnou součástí výhry. Neztratili se mezi 2.500 fanoušky Zlína, naopak byli velmi slyšet. Vážně nám moc pomáhali. Za to jim moc děkujeme a vážíme si toho!

Duel proti exraligistovi začali rysi nebojácně. Hodně nám pomohla také i domácí nedisciplinovanost, když v úvodní dvacetiminutovce byli Berani třikrát vyloučeni. Vůbec největší šanci jsme si vytvořili při vyloučení domácího Frömela, kdy Dostálek lehkou tečí nastřelil tyč Hufovy branky. Prosadit jsme se dokázali až v té třetí početní výhodě, když za katrem seděl zlínský forvard Luža. V čase 15:18 pálil od modré Kuba Teper, odražený puk se dostal k Michalu Hoťkovi, který trefil přesně na vzdálenější tyč - 0:1. V závěru první třetiny mohlo být srovnáno. I ševci si zahráli přesilovou hru a diváci při Ondráčkově zakončení už málem zvedali ruce ke stropu zdejší haly. "Měl jsem to do prázdné branky. Jak jsem to chtěl nastavit, tak mě klepl do ruky a tím jsem to de facto vyhodil ven. Musím to vzít na sebe, měl to být tutový gól,“ řekl po utkání zlínský rodák.

Na utkání do Zlína byl dnes vypraven autobus frýdecko-místeckých fanoušků, které potěšili rysi v úvodu 29. minuty, když jsme podnikli rychlý výpad do obranného pásma soupeře, Haas naservíroval puk před branku a s největší pravděpodobností si domácí hráč dal vlastní branku. Ta byla nakonec připsána Vojtechu Zeleňákovi, takže premiérová trefa pro našeho slovenského zadáka - 0:2

Fantazie v podobě třetí branky přišla v 56. minutě, kdy Jobánek nejprve pálil, brankář Huf začal sice signalizovat kontakt své masky s černým toušem, rozhodčí zápasu ale nechal hru pokračovat a Jonáš Jobánek nakonec dopravil puk za domácího gómana - 0:3. O minutu později to už bylo rozdílem čtyř gólů, když Matěj našel dobřej najetého Michala Ramika, který nejprve pálil do tyče, ale dorážka již byla gólová - 0:4. Tento stav nakonec zůstal až do závěrečného klaksonu, velké díky nejen hráčům, ale samozřejmě i všem našim fandům, kteří nás přijeli povzbudit. Velké díky, fanoušci!!

ZAJÍMAVÉ STATISTIKY Z UTKÁNÍ

* Utkání se zlínskými ševci bylo ve znamení bodových premíér. Svůj první gól v letošní sezoně zaznamenali Vojta Zeleňák, Jonáš Jonánek a Michal Ramik. Naopak své první brankové asistence si do statistik připsali Homola, Giedl, Matěj a Macháček. Všem hráčům blahopřejeme!

* Obránce Jakub Michálek nastoupil dnes ke svému 134 prvoligovému utkání v dresu frýdecko-místeckých rysů. V historické tabulce se tak dostal na 11. místo, když předskočil Lukáše Kaukiče (133). Na desáté pozici je Jonáš Peterek s 138 starty za rysy.

* Celkově už za frýdecko-místecký tým v první lize nastoupilo 138 hráčů a 18 brankářů. Mezi gólmany má nejvíce startů Lukáš "Steve" Daneček, a to 91.

* Všimli jste si, že máme v kádru pouze jednoho hráče, který má na svém dresu jednomístné číslo? Je jím obránce Jakub Teper, který na zádech nosí číslo 7, ostatní už mají čísla dvoumístná.

S KÝM BUDEME HRÁT PŘÍŠTĚ?

Příští zápasy rysů v Chance lize budou ve znamení domácích duelů. Ten první odehrajeme ve středu 19. října s Litoměřicemi, čímž vlastně zakončíme první čtvrtinu soutěže. Utkání s kalašníky začne v 18.00 hodin a fanoušci si již nyní mohou zakoupit vstupenku na toto utkání prostřednictvím webového portálu Enigoo - ZDE. Druhý domácí zápas nás pak čeká v sobotu 22. října. Odveta s prostějovskými Jestřáby začne v hale Polárka od 17.00 hodin a i na toto utkání máte možnost koupě vstupenky v předstihu - ZDE.