Odveta v Kolíně rysům nevyšla dle představ
Ač to bude znít paradoxně, rysi byli v Kolíně střelecky aktivnější. Na konečném výsledku to však poznat nebylo, kozli nám uštědřili po čtyřech výhrách v řadě tvrdý direkt. Je třeba zvednout hlavy, už v sobotu hostíme v domácím prostředí Třebíč a v Polárce se rysům naopak v posledních zápasech daří.
47.kolo, středa 14.2.2024, ZS Kolín
7:0
2:0, 4:0, 1:0
SC Marimex Kolín

Soukup - Š. Němec, Hampl, Kolmann, Sýkora, Naar, Piegl - Chalupa, Štohanzl, Vrhel - Z. Král, J. Kloz, Mucha - Ouřada, P. Moravec, Síla - K. Lang, Skořepa, D. Šedivý - Pajer. Trenér: Jan Šťastný.

Švančara (38. J. Král) - Š. Havránek, Haman, Výtisk, D. Kowalczyk, Homola, Urbanec - Doktor, R. Veselý, Svačina - Hotěk, Marosz, Haas - Wałęga, Šuhaj, Krajč - Geidl, Macháček, Ramik - Martynek. Trenér: Martin Hrnčár.

2. Z. Král (Kolmann), 4. Chalupa (Štohanzl, Kolmann), 24. Mucha (Štohanzl, Z. Král), 29. Skořepa (Chalupa), 30. K. Lang (D. Šedivý), 38. Mucha, 55. Chalupa (Vrhel)
Vyloučení: 2:4
Využití: 3:0
Střely na branku: 29:33 (5:8, 16:16, 8:9)
Zblokované střely: 11:6
Vhazování: 37:30
Rozhodčí: Jechoutek, Hucl - Beneš, Kotlík
Diváci: 1011

Petr Martínek (trenér SC Marimex Kolín): Dnes jsme podali vynikající výkon. Myslím si, že po zásluze bereme všechny tři body a musím pochválit všechny hráče. Od začátku utkání tým šlapal tak, jak jsme si představovali. Byli jsme dobře připraveni na soupeře a myslím si, že jsme to utkání výborně zvládli a teď se připravit na další utkání a zvládnout ho.

Martin Hrnčár (trenér HC Frýdek-Místek): Ten zápas se zhodnotí jednoduše, nezvládli jsme jej, prohráli jsme sedm nula, nedali jsme tu tedy ani gól. Musíme na to rychle zapomenout. Za těch společných asi pětatřicet kol se nám tohle ještě nestalo, bohužel to přišlo v tu nejnevhodnější dobu. Takový je zkrátka hokej a my se z toho musíme otřást. Dnes nám nevyšly ani přesilovky, naopak jsme ve třech oslabeních inkasovali, zkrátka se to na nás sesypalo ze všech stran. Asi tady není moc co hodnotit a soupeři gratuluji k vítězství.

Do důležitého souboje o prvoligové body vstoupili lépe Východočeši. V čase 01:20 nejprve pálil Kolmann a jeho ránu hostující zadáci ještě dokázali zblokovat. Puk se však znovu dostal ke kolínskému forvardovi, který jej posunul k pravému kruhu odkud přesně pállil Zdeněk Král - 1:0. Kozlové byli v úvodu první třetiny velmi produktivní. Po teprve druhé střele po bráně se totiž znovu radovali ze vstřelené branky. V polovině 4. minuty se kolem pravého mantinelu dostal ke střele Matěj Chalupa, který svým jedenáctým gólem v sezoně upravoval na 2:0. Rysi si první vážnější situaci vypracovali o tři minuty později, to se před brankářem Soukupem objevil zcela volný Haas, jenže s ranou našeho mladíka si brankář kozlů poradil. Dopřáno nebylo ani Krajčovi s Ramikem, kteří se v krátkém sledu ocitli v dobrých pozicích, Soukup si však nadále držel čistý štít.

V polovině 24. minuty jsme se provinili proti pravidlům a kozlové dostali v zápase vůbec první přesilovou hru. Tu domácí sehráli opravdu ukázkově, když se po krásné kombinační akci přesně trefil k levé tyči Miroslav Mucha - 3:0. Rysům dnes nebylo zkrátka přáno. Ve 26. minutě přichystal Doktor loženku pro Veselého, který se snažil poslat černý touš nad pravý beton kolínského brankáře. Rozdíl tří branek zůstal však nadále nezměněn. Tedy jen do času 28:25, kdy Východočeši znovu udeřili v přesilové hře. Tentokráte se k zakončení dostal zkušený Josef Skořepa - 4:0. K další změně ve skóre přišlo za pouhých pětačtyřicet vteřin, když obrovskou hrubku za naší bránou dokázal potrestat domácí Kryštof Lang - 5:0. V polovině zápasu tak bylo prakticky o osudu střetnutí již rozhodnuto. Velmi nevydařenou prostřední část zápasu završili kozlové opět gólem v nerovnoměrném počtu hráčů na ledě. Třetí vyloučení rysů znamenal pro náš celek třetí gól v oslabení. V čase 37:03 jsme totiž nechali nepochopitelně přebruslit celé kluziště Miroslavu Muchovi, který své sólo zakončil přesnou střelou k levé tyči - 6:0. Pro brankáře Švančaru tak jeho štace na kolínském ledě skončila, jeho místo v brankovišti zaujmul teprve devatenáctiletý Jakub Král.

Východočechům tohle utkání zkrátka vyšlo se vší parádou, když sedmou trefu přidal v 55. minutě Matěj Chalupa - 7:0. Kolín si tak ve třetí části v poklidu dokráčel ke čtvrté výhře v řadě, to rysi naopak po čtyřech úspěšných duelech vyšli tentokráte naprázdno.

* Kozli nám v letošní sezoně vstřelili hned ve 2. minutě vůbec první branku na jejich ledě, úvodní vzájemné měření sil totiž skončilo v polovině listopadu výhrou frýdecko-místeckého celku 3:0.

* S Východočechy jsme v dosavadní prvoligové historii prohráli pouze šestkrát, avšak tato porážka je pro náš celek vůbec nejvyšší.

* Obránce Filip Haman odehrál v Kolíně dnes své 200té prvoligové utkání za frýdecko-místecké rysy. V klubových tabulkách se tak Filip zařadil na druhou příčku, hned za vedoucím Davidem Klimšou s 359 starty.

Do konce základní části zbývá rysům odehrát ještě šest utkání. To nejbližší odehrají frýdecko-místečtí hokejisté v sobotu 17. 2., kdy se od 17.00 hodin představí v hale Polárka tým z Třebíče. Duel s Horáky se odehraje v rámci speciální akce nazvané VEZMI SVÉHO PEJSKA NA HOKEJ. Vstupenky na sobotní zápas si můžete zakoupit v předstihu, a to na tomto odkaze ZDE.