Odveta se lépe povedla týmu z Jastrzębie
V tomto týdnu nás čeká dvojutkání s polskými celky z tamní nejvyšší soutěže. Rysi na úvod prohráli v Jastrzębie 4:0, ve čtvrtek nás čeká souboj v Oświęcimi.
přípr., úterý 27.8.2024, Hala Widowiskowo-Sportowa
4:0
3:0, 1:0, 0:0
JKH GKS Jastrzębie

Lackovič - Kunst, Hanzel, Makela, Ronkainen, Žůrek, Bagin, Górny, Onak - Urbanowicz, Petráš, Sołtys - Kaleinikovas, Kuru, Pulkkinen - Kasperlík, Kiełbicki, Král - Wawrzkiewicz, Ślusarczyk, Ł. Nalewajka. Trenér: Róbert Kaláber.

Švančara - Š. Havránek, Haman, Zbořil, Pacalaj, Výtisk, Hrbas, Homola, Andrle - L. Klimek, R. Veselý, Svačina - Ostřížek, Marosz, Haas - Kozlík, Macháček, Ramik - Půček, Šilar, Matiaško. Trenér: Martin Hrnčár.

4. Sołtys (Petráš, Urbanowicz), 14. Urbanowicz (Sołtys), 17. Petráš, 22. Kaleinikovas (Bagin)
Vyloučení: 1:3
Využití: 0:0
Rozhodčí: Kaczmarek, Brekse - Sztwiertnia, Źak

Róbert Kaláber (trenér JKH GKS Jastrzębie): ... doplníme později

Martin Hrnčár (trenér HC Frýdek-Místek): ... doplníme později

Slezané se v polském Jastrzębie představili vůbec v nejsilnějším složení v dosavadní přípravě. Do sestavy tak naskočil útočník Oskar Haas, či zadák Filip Haman, kteří se připravovali doposavad s Oceláři z Třince. Fanoušci rysů mohli také poprvé v akci vidět čerstvou akvizici Lukáše Klimka, který nastoupil v elitní formaci s centrem Radkem Veselým a dalším zkušeným matadorem Vladimírem Svačinou.

Do odvetného souboje vstoupili domácí hokejisté pořádně nažhaveni a během úvodní dvacetiminutovky si vypracovali tříbrankové vedení. První změna skóre přišla v čase 03:20, když našeho brankáře překonal Jan Sołtys, který se do Jastrzębie vrátil před sezonou s Oświęcimi - 1:0. Tentýž hráč pak připravil palebnou pozici pro Macieje Urbanowicze a ten ve 14. minutě navýšil vedení domácího celku již na dvoubrankový rozdíl - 2:0. Povedenou dvacetiminutovku pak domácí družina zpečetila tři minuty před prvním klaksonem, kdy se prosadil bratislavský rodák Samuel Petráš - 3:0.

Domácím hokejistům vyšel rovněž i vstup do druhé třetiny, kdy se po sto vteřinách hry trefil litevský forvard Mark Kaleinikovas - 4:0. Tímto stavem tohle odvetné přípravné střetnutí i skončilo.

K posledním přípravnému zápasu na ledě našeho soupeře pocestujeme už ve čtvrtek 29. srpna, kdy se porovnáme s dalším polským týmem, a to Tauron Re-Plast Unia Oświęcim. Utkání začíná v 18.30 hodin.