O páté výhře v řadě rozhodla první třetina!
Frýdek-Místek si připisuje již pátou výhru v řadě, Vsetín porazil 3:0! O dnešní výhře domácích rozhodla první třetina, ve které padly všechny branky utkání. Brankář Lukáš Daneček byl opět hrdinou zápasu a díky bezchybnému výkonu vychytal své druhé čisté konto. Frýdecko-místečtí se tedy stále drží na prvním místě tabulky východní skupiny.
5., sobota 26.9.2015, Hala Polárka
3:0
3:0, 0:0, 0:0
Daneček – Dresler, Jeník, Heider, Foltýn, Kowalczyk, Polák, Kulhánek – Franek, Piecha, Sonnek, Klimša, Kovařčík, Rufer, Růžička, Schwarz, Káňa, Jaroš, Meidl, Luka, Christov
VHK ROBE Vsetín
Hromada – Žák, Hryciow, Nedbálek, Vrba, Řezáč, Báchor, Štědrý – Zůbek, Vaněk, Kolařík, Slováček, Dvořák, Vávra, Jurík, Daněk, Ambruz, Finsterle, Ondráček, Hruška.
Branky: 6.Luka (Christov), 7.Kowalczyk (Rufer, Franek), 9.Christov (Káňa)
Marek Malík: „Měli jsme fantastický vstup do utkání, prvních dvanáct minut z naší strany bylo úplně úžasných, tak jak by to mělo vypadat. Potom jsme z nějakého nepochopitelného důvodu přestali hrát a dali jsme soupeři šanci vrátit se do zápasu. Jenom díky gólmanovi jsme se udrželi ve vedení o tři góly. Z naší strany je to takový mix pocitů. Vítězství, úžasný začátek, ale bylo tam ještě hodně věcí, které se nám tam nelíbily a na kterých musíme zapracovat. Vsetínu se to dnes naštěstí nepodařilo, ale mužstvo, které bude umět skórovat, nás s tímhle hodně potrápí. Klobouk dolů před Vsetínem, že to nezabalil za stavu 3:0 a hráli pořád naplno, ale my jim v tom hodně pomohli.“

Hned v úvodu utkání nabídli hosté domácím dvojnásobnou přesilovku. Tu ale Fýdek-Místek využít nedokázal a první čtyři minuty tak hosté ubránili. To se ovšem o chvíli později změnilo. Po nahrávce Christova se ke střele dostal Vladimír Luka, který nasměroval puk přesně za záda hostujícího gólmana. Domácí tahle branka viditelně nabudila a o minutu později přidali druhou. Rufer našel volného Pavla Kowalczyka a ten z mezikruží prostřelil Hromadu. O minutu a půl později přidali domácí třetí gól. Tentokrát byl jeho autorem Vít Christov, který si sám nabruslil před hostujícího brankáře a suverénně zavěsil kotouč do pravého horního rohu. Do konce úvodní části už se na puku drželi především domácí, branka už však nepadla ani na jedné straně.

Ve druhé třetině Vsetín přidal a dostával se do více nebezpečných šancí. Dvojnásobná přesilová hra se poté nabídla i jim, Vsetínští byli ovšem také neúspěšní. Domácí se dokonce ve dvojnásobném oslabení dostali do velké šance, když ujel Rufer sám na bránu, hostující obránci se ale včas vzpamatovali a jeho akci mu na poslední chvíli překazili. Do konce druhé části jsme sledovali svižný hokej, který se přesouval ze strany na stranu, gólová radost už se však nekonala.

Ani ve třetí třetině se Vsetín nevzdal a snažil se alespoň snížit nepříznivý stav. Párkrát měli domácí na mále, ale díky perfektním zákrokům bezchybného Danečka, už zůstalo skóre neměnné. Ke konci utkání už měl Frýdek-Místek hru pod kontrolou a dospěl tak ke zdárnému konci. Frýdecko-místečtí tak pokračují ve vítězné krasojízdě a připisují si už pátou výhru v řadě. Gólman Lukáš Daneček si tak dnes připsal své druhé čisté konto. Frýdek-Místek se tedy stále drží na prvním místě tabulky východní skupiny s úctyhodným celkovým skóre 23:4. Poděkování dnes patří také fantastickým fanouškům, kteří domácí hráče celý duel hlasitě podporovali.