Frýdek-Místek pokračuje na vítězné vlně, z Hodonína veze tři body!
Frýdecko-místečtí zvládli i čtvrté utkání soutěže a z Hodonína si tak odvážejí další tři body! Frýdek-Místek začal utkání aktivně a hned první střela skončila v hodonínské síti. Domácím se později podařilo vyrovnat, o vítěznou trefu se ale postaral Aron Chmielewski a frýdecko-místečtí hokejisté tak vezou domů další cenné body!
4., středa 23.9.2015,
2:3
2:1, 0:1, 0:1
SHK Hodonín
Kotvan (Zavadil) – Kolář, Janota, Škápik, Pokorný, Nedvěd, Jedlička, Polesný – Hložánek, Kučera, Smetana, Kuba, Sajdl, Piskoř, Jurásek, Vrba, Matula, Garanin, Zítka
Šimboch (Daneček) – Dresler, Jeník, Heider, Foltýn, Kowalczyk, Matyáš, Doudera – Franek, Piecha, Sonnek, Klimša, Kovařčík, Rufer, Chmielewski, Schwarz, Káňa, Růžička, Meidl, Luka, Christov Trenéři: Mgr. Jiří Juřík a Marek Malík, vedoucí: Martin Kurajský
Branky: 12. Vrba, 14. Jurásek (Nedvěd) – 1. Luka (Christov, Káňa), 21. Luka (Káňa, Christov), 51. Chmielewski (Růžička) Vyloučení: 6:6, Využití: 0:1
Mgr. Jiří Juřík: „Měli jsme výborný vstup do utkání, ale poté jsme hloupou chybou nabídli domácím vyrovnání. V bouřlivém prostředí jsme potom inkasovali i podruhé. Druhou tercii jsme začali stejně dobře, jako tu první. Připravili jsme si i spoustu šancí, ale ty zůstaly nevyužité. Domácí byli silným soupeřem a nám se podařilo rozhodnout zápas v přesilové hře.“

Frýdek-Místek dorazil do Hodonína s cílem odvézt si zpátky domů plný počet bodů. S tímto úmyslem taky vstoupil do zápasu a hned z první útočné akce se dostali hosté do vedení. Zmatku ve středním pásmu využil Vladimír Luka a s trochou štěstí překonal Kotvana, když se kotouč zastavil jen těsně za brankovou čarou. Po téhle brance byli hosté aktivnější a dále se tlačili před domácí branku, ale recept na Kotvana již nenašli.

Ve dvanácté minutě se domácím podařilo srovnat stav utkání zásluhou Lukáše Vrby, když dokázal využít chyby v rozehrávce hostí a střelou nad Šimbochovo rameno srovnal stav utkání. Neuběhly ani dvě minuty a domácí se mohli radovat podruhé. Kuba zavezl puk do útočného pásma, kde jej předal Nedvědovi. Domácí obránce od modré vyslal střelu na Šimbocha, který puk vyrazil jen před sebe, kde stál osamocený Zdeněk Jurásek a poslal tak domácí do vedení.

Začátek druhé části měl stejný scénář jako ta první. Hosté po třinácti vteřinách srovnali stav utkání zásluhou Vladimíra Luky, který využil zmatku před Kotvanem a vstřelil tak svůj druhý gól v tomhle utkání. Následně byl vyloučen Matyáš a Drtičům se tak nabídla možnost k tomu, aby si vzali vedení zpět, ale frýdeckomístečtí hráči dobře bránili a vyhazováním kotoučů se osvobozovali.

V půlce druhé třetiny měli domácí dvě vyložené šance po sobě, ale Matula ani Garanin neproměnili své šance a tak byl stav stále nerozhodný. Šest minut před koncem prostřední části byl vyloučen odchovanec Hodonína Růžička. Nabídnutou přesilovou hru, ale Drtiči opět nevyužili a tak se šlo do kabin za nerozhodného stavu.

Do poslední třetiny se šlo za nerozhodného stavu a hned z kraje musel Kotvan čelit nebezpečné dorážce Piechy. Domácí brankář si s tímhle pokusem poradil. V následujících dvou minutách byli postupně vyloučeni domácí Smetana a Nedvěd a Frýdku-Místku se tak naskytla možnost dvojnásobné přesilové hry. Ovšem hostům to v téhle přesilové hře moc nešlo a domácí se tak ubránili. Po ubráněném oslabení se Hodonín vrhl do útoku a zasypal Šimbocha řadou střel, ale ani jedna si nenašla cestu za jeho záda. V útočné třetině fauloval Jurásek a byl za to potrestán dvouminutovým trestem. Nabídnutou přesilovou hru Frýdek-Místek využil když Růžička našel před brankou Arona Chmielewskeho, který neměl problém trefil poloprázdnou branku.

Po inkasované brance byli domácí aktivnější a hnali se za vyrovnáním. Jako první to zkoušel Kučera a po něm Smetana, ale ani jeden pokus neskončil v hostující brance. Když se zápas chýlil ke svému konci zkusili to Drtiči se šesti hráči v poli, ale nezbývalo moc času Frýdek-Místek se tlaku domácích ubránil.