Další domácí utkání, Frýdek-Místek hostí Vsetín
Preview k zápasu
V pátém domácím utkání přivítá Frýdek-Místek VHK Vsetín. Utkání odstartuje v sobotu výjimečně až v 18:30, kvůli časové kolizi s fotbalem. Neváhejte tedy a přijďte podpořit domácí mužstvo!

Frýdecko-Místečtí se stále suverénně drží na první příčce tabulky východní skupiny! Od úvodního utkání druhé ligy zatím vyhráli všechny zápasy. V prvním domácím zápase přestříleli Bobry z Valašského Meziříčí 6:0, i když tak jednoznačný průběh, jak by se podle výsledku mohlo zdát, tento duel rozhodně neměl. Frýdecko-místečtí vedli dlouho pouze o jednu branku, rozstříleli se až v poslední třetině, kdy za záda hostujícího gólmana poslali rovnou pět branek. Hned na úvod se tak gólman Daneček mohl pyšnit čistým kontem. První venkovní utkání bylo šťastné i pro brankáře Juraje Šimbocha, který následoval svého kolegu a připsal si na svůj účet také nulu. Z Moravských Budějovic odjel Frýdek-Místek se stejným výsledkem 6:0.

Ve druhém domácím utkání přivítali frýdecko-místečtí hokejisté na ledě Polárky hráče Opavy. Domácí měli nejdříve utkání pod kontrolou, poté ale chybovali, nechali hosty snížit a nakonec i vyrovnat. V utkání byla nařízená dokonce dvě trestná střílení, to první se Opavským využít podařilo v tom druhém už ale naštěstí pro domácí úspěšní nebyli. Hrdinou tohoto klání, byl jednoznačně obránce Štěpán Jeník, který se v poslední třetině blýskl hattrickem, kterým rozhodl o výhře domácích. Všechny tři branky se mu navíc podařily vstřelit za pouhých pět minut.

V posledním utkání nastoupili Frýdecko-místečtí na ledě Hodonína. Hned v úvodní minutě se chopili vedení, když hodonínského gólmana prostřelil Luka. Poté ale průběh utkání domácí otočili ve svůj prospěch a rázem vedli o jednu branku. První minuty si Luka zřejmě oblíbil a na začátku druhé třetiny srovnal stav. Poté se hrálo dlouho bezbrankově, o vyrovnávací trefu se postaral Aron Chmielewski, kterému před odkrytou bránu nahrával Marek Růžička. Hodonínský odchovanec si tak připsal asistenci u rozhodující branky a Frýdek-Místek dovezl domů další tři cenné body!

VHK VSETÍN

Nejlepší hokejový tým v samostatné české historii. Toto tvrzení o Vsetínu už dnes sice tak úplně neplatí, stále je však velmi zajímavým a silným protivníkem. Organizovaný hokej se ve valašské metropoli hraje od roku 1938, o 56 let později se díky vítězství v tehdejší I. NHL probojoval do nejvyšší soutěže. Hned v první extraligové sezoně se Vsetín radoval ze zisku mistrovského titulu, stejného počinu se mu podařilo dosáhnout i v dalších pěti ze šesti ročníků a z malého klubu se rázem stala jedna z nejsilnějších dynastií, jakou český hokej pamatuje. Žádná pokladna ale není bezedná a na počátku nového milénia začal vsetínský klub pomalu vyklízet pozice na výsluní extraligy. Finanční problémy vedly až ke ztrátě extraligové licence v roce 2007 a sesunu o dvě hokejová patra níž.

Ve 2. lize působí Vsetín i v tomto ročníku, vedení klubu se ale po letech netají ambicemi na postup do vyšší soutěže, jejíž podívanou by svému početnému publiku Na Lapači rádi nabídli. Velice blízko byli Valaši již v minulé sezoně, kdy se po třetím místě v základní části dokázal v playoff probít přes Nový Jičín a Porubu až do finále, ve kterém podlehl v dramatické sérii na pět zápasů Přerovu. Úspěšný kádr zůstal na Vsetíně téměř nezměněný a svěřenci trenéra Hlobila tak budou chtít i letos atakovat nejvyšší příčky ve 2. lize a následnou baráž o postup.

Přípravné období se ale valašskému celku příliš nepovedlo, ze šesti zápasů vyhráli pouze na začátek se Šumperkem. Následovalo pět porážek v řadě, včetně těch s druholigovými soupeři. I vstup do ostré části sezony není v podání žluto-zelených stoprocentní, ve čtyřech utkáních střídají vítězství s prohrami – úvodní výhru 5:1 nad Novým Jičínem vystřídala domácí porážka 3:5 s brněnskou Technikou, po zisku třech bodů v Karviné (2:1) nestačili v zatím posledním zápase na Porubu, které doma v divokém zápase podlehli 4:5 po samostatných nájezdech. Do Polárky tak přijede v pozici aktuálně 5. celku druholigové tabulky se ziskem sedmi bodů a skórem 14:12.