Napínavou bitvu rozhodli rysi v nájezdech
Tohle utkání nebylo pro kardiaky a slabé povahy. S přerovskými Zubry jsme po dvou třetinách prohrávali dvoubrankovým rozdílem. Ve třetí části utkání se nám podařilo srovnat, ale domácí hokejisté znovu odskočili. Vyrovnat se povedlo Bartošovi pouhou vteřinu před vypršením řádné hrací doby. No a jak víme, nájezdy jsou už pouhou loterií. Tentokráte se to štěstíčko přiklonilo na naší stranu. Bonusový a moc důležitý bod trefil Filip Komorski.
50., pondělí 28.2.2022, MEO Aréna
3:4sn
0:0, 2:0, 1:3 - 0:0
HC ZUBR Přerov

Petrásek – Kubeš, Kudělka, Černý, Dluhoš, Ševčík, Krisl, Gréč – Doležal, M. Kratochvil, Jan Svoboda – M. Svoboda, Süss, Goiš – Herman, Pechanec, Král – Sebera, Dvořák, Indrák. Trenér: Robert Svoboda.

Baroš - Zbořil, J. Michálek, Ogurcov, Matyáš, Ciura, Korím – O. Šedivý, D. Bartoš, Šlahař – Łyszczarczyk, Komorski, Klimša – Christov, Peterek, Martynek – M. Hrubec, Čmiel, Ján Blaško. Trenér: Mojmír Trličík.

28. Krisl (Ševčík, Pechanec), 31. Süss (Goiš), 55. M. Svoboda (Dluhoš, Černý)
45. Christov (O. Šedivý, Ogurcov), 46. O. Šedivý (Šlahař), 60. D. Bartoš (Komorski, Klimša), rozh. nájezd Komorski
Vyloučení: 4:3
Využití: 1:1
V oslabení: 1:0
Střely na branku: 40:33 (16:6, 13:14, 9:11 - 2:2)
Zblokované střely: 6:12
Vhazování: 39:31
Rozhodčí: Cabák, Pilný – Otáhal, Komínek
Diváci: 1045

Robert Svoboda (trenér HC ZUBR Přerov): Hráči předváděli výbornou hru, měli jsme dobrý pohyb. Bohužel, výsledek pro nás měl být lepší, ale bereme to, jak to je. Nedá se nic dělat. Předvedená hra se však musela lidem líbit. Chybí tomu jen ten výsledek.

Jozef Daňo (asistent trenéra HC Frýdek-Místek): Začátek jsme měli celkem dobrý, první třetina byla vyrovnaná. Ve druhé části nám soupeř odskočil. Ze samostatného úniku jsme udělali faul na brankáře a v oslabení jsme inkasovali. Trochu nás to nalomilo a dostali jsme ještě jeden gól. V kabině jsme si ale řekli, že když snížíme, mohlo by se to otočit. Povedlo se a vyrovnali jsme. Sice jsme pak obdrželi třetí branku, ale kluci si v závěru bojovností a vůlí vynutili prodloužení. Nájezdy už jsou loterie. Celou sezonu nám nevycházely, ale tentokrát nám vyšly. Jsme rádi za dva body, v tabulce nám pomohly.

V přerovské MEO Aréně nás nečekalo vůbec lehké střetnutí, vždyť domácí Zubři mají formu jak hrom. Z posledních jedenácti prvoligových duelů totiž Svobodovi svěřenci deset vyhráli. Trenér rysů, Mojmír Trličík, pro tento důležitý souboj nemohl počítat s trojicí důležitých hráčů. Ze sestavy již dříve vypadli obránci Teper s Krenželokem, k těm se po zápase s Porubou přidal ještě kanonýr z posledních zápasů, Daniel Kurovský.

První dvacetiminutovka toho přítomným divákům moc nenabídla. Šancí bylo na obou stranách kluziště pramálo. Když vypíchneme ty nejzajímavější, tak na domácí straně to byla určitě nepříjemná střela Goiše v úvodu 9. minuty. Gólman Baroš ale zasahovat nemusel, puk letěl totiž těsně vedle naší branky. V polovině první části zápasu jsme přečkali bez úhony také i dvouminutové vyloučení Bartoše. Až poté se ke slovu dostali naši borci, leč Klimšovi, Christovovi, či Martynkovi, vždy k přesnému zakončení něco chybělo.

Druhou třetinu jsme začali slibnou šancí Šlahaře, který se snažil při zakončení natlačit před Petráska. Náš forvard následně do domácího gólmana narazil a od rozhodčího obdržel dvě minuty za nedovolené bránění. Nabídnutou početní výhodu Zubři zužitkovali po minutě a sedmnácti vteřinách, kdy Jiří Krisl pálil přesně od modré čáry - 1:0. V polovině základní hrací době jsme výhodu jednoho hráče v poli navíc dostali i my, když za katr putoval autor první branky utkání. Přesilovka se ale rysům vůbec nevydařila. V čase 30:40 se k puku dostal volný Jan Süss a nejproduktivnější hráč domácího celku upravoval na 2:0. Ve druhé dvacetiminutovce jsme přeci jen mohli skórovat. Brankář Petrásek byl na začátku 38. minuty už překonán, ale střela jednoho z našich útočníku skončila na levé tyči přerovské svatyně.

To, co nám nevyšlo na konci druhé periody, vyšlo v úvodu třetiny třetí. To jsme dostali znovu možnost hrát v početní převaze a tentokráte už to rysům vyšlo. V čase 44:25 tečoval Šedivého nahození od pravého mantinelu Vít Christov a zápas tak znovu nabral na dramatičnosti - 2:1. Vteřinu před vypršením 46. minuty domácí hala oněmněla. Šlahařovo nahození puku od modré si našlo volného Ondreje Šedivého, který bekhendovým zakončením srovnal skóre na 2:2. Zubry tento moment nesrazil a v čase 54:11 si znovu vzali vedení nazpátek. Po vyhraném buly na pravé straně našeho obranného pásma doputoval puk k Matěji Svobodovi, který svou šestou trefou v sezoně upravoval na 3:2. Ani tento stav na světelné tabuli nakonec nevydržel. Rysi to zkusili v samém závěru třetí části zápasu ve hře bez brankáře a pouhou jednu vteřinu před třetím klaksonem se podařilo Davidu Bartošovi propasírovat puk nad ležícím brankářem Petráskem - 3:3!

Utkání tedy dospělo do prodloužení, ve kterém se ale ani jeden z týmů prosadit nedokázal. Musíme ale říct, že naštěstí nedokázal, jelikož v poslední vteřině byl v dobré příležitosti domácí Černý, proti kterému svým betonem zasáhl frýdecko-místecký brankář Baroš. Souboj o bonusový bod tak pokračoval v samostatných nájezdech a v nich jsme byli úspěšnější, když se podařilo skórovat Bartošovi s Komorskim. Na domácí straně uspěl pouze Jan Svoboda. Autorem té rozhodující trefy byl tedy Filip Komorski - 3:4.

ZAJÍMAVÉ STATISTIKY Z UTKÁNÍ

* Útočník Jonáš Peterek se v počtu prvoligových startu za HC FM dostal již do první desítky. Právě na desáté pozici vystřídal po dnešním zápase Lukáše Kaukiče. Peterek má nyní na svém kontě 134 utkání s rysem na prsou (devátý Dan Przybyla má 138 utkání).

* Pro Mikuláše Zbořila, Jána Blaška a Davida Bartoše šlo dnes o jejich jubilejní 40té utkání za HC Frýdek-Místek.

* Rysi s Přerovem za tři body nevyhráli již 9 utkání v řadě. Naposledy se nám to povedlo 24. listopadu 2018, kdy jsme v domácím prostředí zvítězili 3:1.

* Poslední čtyři prvoligové zápasy jsme s Přerovem prohráli (1:6, 2:5, 0:3, 2:3), konečně jsme tak se Zubry prolomili nepříznivou sérii.

* V letošní sezoně se o zisku bonusových bodů v našich utkáních při samostatných nájezdech rozhodovalo celkem pětkrát, čtyřikrát jsme neuspěli, až nyní to konečně rysi prolomili.

S KÝM SE UTKÁME PŘÍŠTĚ?

Rysům zbývá už jen poslední duel v základní části letošního ročníku Chance ligy. Poslední, ale za to ten nejdůležitější. Zápas ve Vrchlabí totiž rozhodne o našem konečném umístění po 48. kolech. Střetnutí s domácím Stadionem je na pořadu ve středu 2. března od 18.00 hodin.