Šesťáci hráli dvakrát venku
Tým 6. třídy HC Frýdek-Místek má za sebou dva zápasy na ledě soupeřů. Zatímco ve vzdáleném Šumperku se mu příliš nevedlo, ale proti starším klukům, z Přerova o týden později přivezl dvojcifernou výhru.

HC ZUBR Přerov – HC Frýdek-Místek 4:12 (2:4,1:3,1:5)

Utkání bylo delší dobu vyrovnané a skóre se měnilo až v desáté minutě, kdy domácí překonali frýdeckého gólmana. Ovšem stav utkání dlouho nevydržel a po samostatném úniku Simona Bajtka bylo srovnáno. Povzbuzení Frýdečtí se nahrnuli před soupeřovu bránu a z předbrankového prostou v rychlém sedlu nasázeli soupeři ještě tři góly.

Ve druhé třetině Bryan Kaszper zaznamenal hattrick, když se na jeho gólech podílela celá formace Grygar, Bajtek, Tichopád, Víšek. Utkání bylo zcela pod naší taktovkou, ve třetí třetině jsme přidali další góly a utkání skončilo 4:12. Domácí Přerov však nebyl tak lehkým soupeřem, jak by se mohlo dle výsledku zdát. I přesto, že po celou dobu prohrával, dobře napadal. Frýdek chtěl odpovídat trochu tvrdší horu, která se mu ovšem nevyplácela a posílala mužstvo do oslabení. Celkem jsme dostali sedm dvouminutových trestů a dvě přesilové hry soupeř využil. Z pohledu fanoušků Frýdku vítezství bylo fajn, ale hru poznamenala spousta faulů, takže hokej byl rozkouskovaný a nebyl na pohled líbivý.

Bodovali: Kaszsper 5+1, Bajtek 2+5, Kosík 2+2, Cvek 1+0, Gola 1+0, Malý 1+0, Pavelka 0+2, Bača 0+1, Víšek 0+1.

Gólmani: Dorotík 22 střel /2 góly, Kovařík 19 střel /2 góly.

Střely na bránu: HC ZUBR Přerov – HC Frýdek-Místek 41:31.

HK MD Šumperk – HC Frýdek-Místek 9:4 (1:2,5:2,3:0)

O týden dříve jela šestá třída do Šumperka. Kluci ještě na tomto stadionu nehráli, a tak nevěděli, co je zde bude čekat. Zvlášť když Šumperk nastoupil se sedmi staršími hráči, když mu byla udělena výjimka.

Utkání začalo v rychlém tempu, hrál se hokej nahoru a dolů. Ve třetí minutě dostal Frýdek možnost přesilové hry. Přesilovka se vydařila a po hezké kombinaci Kosík, Grygar, Cvek Frýdek vedl 0:1. Šumperk však na naše vstřelené góly vždy rychle reagoval a srovnával skóre. V polovině utkání byl stav 4:4, domácí ale zvýšili nápor na naši bránu. Protože produktivita soupeře byla velice dobrá, do konce utkání přidal ještě další góly a Frýdek si odvezl ze Šumperka prohru 9:4.

Bodovali: Cvek 1+0, Kosík 1+2, Grygar 1+1, Bajtek 1+0, Česlar 0+1, Bača 0+1.