Nadějně rozehraný zápas jsme do zdárného konce nedotáhli
Nad hokejisty z Třebíče jsme ještě v 55. minutě vedli dvoubrankovým náskokem. Po vyloučení dvou hráčů jsme nejprve své vedení ztratili, ve zbývajícím čase pak dokonce i o tolik potřebné body přišli.
42., sobota 28.1.2023, hala Polárka
2:4
0:0, 1:0, 1:4

Švančara - Jaroměřský, Teper, Zeleňák, Homola, Sova, Žůrek, J. Adámek - Dostálek, Vrdlovec, Doktor - Łyszczarczyk, Haas, Hotěk - Bednář, Matěj, Klimša - Geidl, Macháček, Ramik. Trenér: Martin Janeček.

SK Horácká Slavia Třebíč

Mičán - Bořuta, Tureček, Forman, Furch, Poizl, Vodička - Dočekal, Bittner, Psota - Holec, D. Michálek, Ferda - Malý, Šilhavý, I. Sedláček - Krliš, Mat. Svoboda, Mat. Novák. Trenér: Kamil Pokorný.

31. Łyszczarczyk (Hotěk, Vrdlovec), 50. Geidl (Ramik, Homola)
55. Bořuta (Mat. Novák, Dočekal), 56. Bořuta (Dočekal, Bittner), 60. Dočekal, 60. Malý (Šilhavý)
Vyloučení: 3:4
Využití: 1:2
Střely na branku: 25:33 (9:6, 6:13, 10:14)
Zblokované střely: 1:3
Vhazování: 24:22
Rozhodčí: Wagner, Grygera - Vašíček, Veselý
Diváci: 807

Martin Janeček (trenér HC Frýdek-Místek): Zápas blbec a my jsme opravdu blbci. Jako špatné střídání se samozřejmě stanou, jsou tam občas nějaké zmatky, ale takhle, jak jsme si dnes prohráli zápas, tak to jsme doopravdy blbci. Kluci hráli sedmapadesát minut exluzivně, kdy jsme soupeře téměř k ničemu nepouštěli. Ačkoliv měla Třebíč převahu, tak my jsme sehráli tu svou parádní hru, měli jsme tam řadu dobrých odjezdů, řadu šancí během zápasu. My se musíme koncentrovat celých šedesát minut. Na to, že jsme hodně mladý manšaft, tak na to se úplně vymlouvat nemůžeme. Věřím, že si mladí kluci z toho vezmou ponaučení, jelikož u těch střídání udělali chyby, včetně pak i chyby u samostatného nájezdu na tři dva. Jestli tam byl předtím nějaký faul, tak o tom se nebudeme bavit, protože jsme si za to nezasloužili bodovat. Pokud se nenaučíme dotahovat zápasy vyspěle, tak prostě z těch kluků nic nebude. My pak nebudeme dobrý manšaft. Proto si tu porážku musíme vzít k srdci a připravit se na Sokolov. Nic nám nezbývá. Nemá cenu se v tom více hrabat, mě osobně se to stalo vůbec poprvé.

Kamil Pokorný (trenér SK HS Třebíč): Dvě třetiny naprosto vyrovnaný hokej, domácí hráli výborně do obrany. My jsme se samozřejmě také snažili, moc šancí ale nebylo. Nedostávali jsme se na slotové střely, ani do brankoviště. Domácí využili přesilovku, kdy jsme udělali dva hloupé fauly a domácí šli do vedení. Ve třetí třetině jsme hráče nabádali, aby chodili více do brankoviště a do střelby. Ono to tam sice bylo, ale domácí brankář chytal dobře. Pak tam přišel zbytečný faul od domácího hráče, pak chyby při střídání. My ty přesilovky sehráli výborně, vyrovnali jsme a byli v té chvíli rádi za bod. Pak udělali domácí chybu, my ji proměnili, to si snad ani Frýdek nezasloužil, ale takový už je hokej. My jsme určitě za ty tři body rádi.

Pouze jedenáct utkání zbývá do konce základní části Chance ligy. Rysi se o další prvoligové body poprali v domácím prostředí, kdy k nám zavítali hokejisté Horácké Slavie Třebíč.

Od úvodního buly byl k vidění vyrovnaný hokej, diváci nejen v hale, ale také třeba i u televizních obrazek či mobilů, čekali na úvodní branku až do 31. minuty. A radost byla na domácí straně. Rysi dostali podruhé v zápase možnost hrát v početní převaze, tentokráte už byli úspěšní. Michal Hotěk si vybruslil zpoza branky, nabil najíždějícímu Alanu Łyszczarczykovi, a ten propálil Mičána v hostující brance - 1:0. Hned vzápětí se hosté znovu provinili proti pravidlům a fanoušky mohla mrzet šance Davida Klimši, že neskončila naší druhou brankou v tomto utkání.

Té jsme se nakonec dočkali v polovině 50. minuty, kdy Homola vyslal do úniku Ramika. Devatenáctiletý útočník rysů sice byl při zakončení tísněn dotírajícím Bořutou, Ramik přeci jen ale stačil vystřelit. Brankář Mičán puk následně nejen vyrazil, ale při svém zákroku také vychýlil ze své osy i svou branku. Dorážka Nico Geidla do prázdné brány pak byla sudím uznána, rysi se ujali dvoubrankového vedení - 2:0. Na drama jsme si zadělali během pětadvaceti vteřin, když se rázem dva domácí hráči ocitli na trestné lavici. Horákům pak stačilo pouhých 85 sekund, aby bylo vyrovnáno. A o obě branky soupeře se postaral Antonín Bořuta - 2:2. Tato situace s domácím celkem dost zamávala. V čase 59:07 jsme chybovali v útočném pásmu, k puku se dostal Martin Dočekal a svůj únik zakončil mezi Švančarovy betony - 2:3. Třebíči tak k obratu stačilo puhých 269 vteřin.

V samém závěru to domácí celek zkusil ještě hrou bez brankáře, v té nám pak pláchnul Jakub Malý, který pečetil výhru hostí v poměru 2:4. Tahle bodová ztráta určitě bude mrzet.

* Gól Nico Geidla z 50. minuty utkání byl pro pro dvacetiletého forvarda rysů jeho premiérovou trefou v letošní sezoně. Nico, velká gratulace!!

* Třebíč patří v soutěži k nejlepším týmům, co se týče využití přesilových her (26,45 %), rysi jsou na deváté pozici s úspěšností 18,12 %.

* Soupeř z Vysočiny se může pochlubit také i nejlepší disciplínou v Chance lize. Třebíč doposud nasbírala 321 trestných minut, což je z celé ligy nejméně.

* Bílé hvězdy hrají lépe doma, než na venkovních stadionech. Venku Horáci prohráli 12 z 21 odehraných utkání, kdežto na svém ledě má Třebíč velice příznivou bilanci 19 výher oproti pouhým 2 porážkám.

* Útočník soupeře Martin Dočekal je v bodovacích tabulkách na průběžné první příčce, když ve 42 odehraných zápasech nasbíral celkově již 47 kanadských bodů (22+25).

Příští týden bude znovu perný, rysy čeká porce tří prvoligových zápasů. Hned ten první odehrajeme v pondělí 30. ledna od 18.00 hodin na ledě sokolovského Baníku. Domácí zápas se Vsetínem je přeložen na čtvrtek! Takže s Valachy se v hale Polárka bude hrát až 2. února od 17.30 hodin. Na toto střetnutí si můžete zakoupit vstupenky v předstihu, a to na tomto odkaze ZDE. Náročný týden pak zakončním soubojem s přerovskými Zubry. Duel s modrožlutými sehrajeme na ledě soupeře v sobotu 4. února od 17.00 hodin. Kdo z frýdecko-místeckých fanoušků bude mít zájem, na toto utkání bude opět vypraven autobus (více informací přineseme na našem webu později).