Na domácí výhry jsme navázat nedokázali
Na tento zápas s jihlavskou Duklou musíme co nejrychleji zapomenout a už o víkendu se pokusit na domácím ledě porazit hokejisty Třebíče.
41., středa 25.1.2023, ZS Pelhřimov
7:1
1:0, 4:0, 2:1
HC Dukla Jihlava

Beran - Bilčík, Chvátal, D. Kolář, Kachyňa, F. Kočí, Dundáček, Haman - T. Havránek, Skořepa, Čachotský - Karabáček, Menšík, Harkabus - Chlubna, Pořízek, Meluzín - V. Brož, Juda, Cachnín. Trenér: Viktor Ujčík.

Mokry (34. Švančara) - Zeleňák, Homola, Jaroměřský, Kowalczyk, Sova, Žůrek, J. Adámek - Doktor, Vrdlovec, Dostálek - Łyszczarczyk, Haas, Hotěk - Bednář, Matěj, Klimša - Geidl, Macháček, Ramik. Trenér: Martin Janeček.

18. Čachotský (Skořepa, Dundáček), 23. Chlubna (Meluzín), 33. T. Havránek (Dundáček, Harkabus), 34. Karabáček (Chvátal), 39. T. Havránek (Čachotský), 45. Harkabus (Skořepa, Chlubna), 52. Chlubna (Dundáček, Harkabus)
55. Hotěk (Vrdlovec, Łyszczarczyk)
Vyloučení: 5:8
Využití: 4:1
Střely na branku: 51:13 (11:2, 21:6, 19:5)
Zblokované střely: 5:4
Vhazování: 50:25
Rozhodčí: Skopal, Svoboda - Beneš, Horažďovský
Diváci: 534

Karel Nekvasil (HC Dukla Jihlava): Já můžu říct konečně. Po té sérii, co jsme teď měli, je to velká úleva, co jsme tady předvedli. První třetina byla vyrovnaná, jeden rozdílový gól. Ve druhé třetině byly nějaké přesilové hry, spoustu vyloučení, tam se ten zápas rozhodl a zlomil na naší stranu. Jsem hrozně rád, že jsme Čagymu tohle loučení před domácími fanoušky nepokazili špatným výsledkem a doufám, že mu ten zápas udělal radost. Jsme rádi, že jsme ten zápas takhle zvládli. On k tomu zápasu přispěl bodově i herně. Dnes i od ostatních hráčů byly vidět akce, které jsme v jiných zápasech neviděli. Konečně kloudné rozehrávky, kloudné střely, nohy nám jezdily, takže pro nás konečně obrovská úleva a jsme spokojení.

Martin Janeček (HC Frýdek-Místek): Nám se to samozřejmě hodnotí velmi špatně. My jsme věděli, jakou má Dukla sílu. Připravovali jsme se na to, hráči to slyšeli a my jsme to utkání vůbec nezvládli. První třetina, kde jsme po krásné individuální akci Čagyho prohrávali 1:0, tak jsme myslím ještě byli ve hře. Od druhé třetiny jsme začali úplně bláznit, otevřeli hru, byli jsme neukáznění a zaslouženě jsme dostali na p**el doslova. Musíme si z toho vzít ponaučení do dalších zápasů. My můžeme pogratulovat domácím a po krásné akci Čagymu, je to úžasný milník, takže mu gratuluji i za nás. Jedeme domů s tím, že to musíme v dalších zápasech napravit.

Celkem šest utkání v řadě jsme na jihlavském ledě nevyhráli. Dnešní utkání se sice odehrálo na Zimním stadionu v Pelhřimově, na motivaci našich hochů to ovšem nemělo žádný vliv.

Úvodní dvacetiminutovka nakonec patřila domácím, vůbec tomu ale tak nemuselo být. V úvodu 17. minuty se totiž v nadějné pozici ocitl David Klimša. A tak platilo takové to ostřílené nedáš-dostaneš. O minutu později se podél modré čáry uvolnil Tomáš Čachotský a parádní ranou pod víko oslavil svůj jubilejní tisící start za jihlavskou Duklu - 1:0. Na začátku druhého dějství to bylo již rozdílem dvou branek. V čase 22:17 dostal Tomáš Chlubna puk od Meluzína a ranou ke vzdálenější tyči rozjásal domácí příznivce - 2:0.

V polovině zápasu se na ledě kapánek přiostřilo a během chvíle putovali za katr dva naši hráči. Z oslabení pěti proti třem nás naštěstí vzápětí vysvobodil trest jihlavského Skořepy, Dukla ale pokračovala v přesilové hře. A v ní se dokázala prosadit. Nahození Dundáčka před brankářem Mokrym lehce tečoval Tomáš Havránek a po jeho premiérové trefě v jihlavském drese to bylo 3:0. O 49 vteřin později to bylo již rozdílem čtyř branek. Hokejisté z Vysočiny pokračovali v početní výhodě a svůj první start po příchodu z Českých Budějovic oslavil ranou do horního rohu Václav Karabáček - 4:0. V našem brankovišti následně došlo k výměně gólmanů. Čistý štít nedokázal na pelehřimovském ledě udržet ani náš druhý brankář. Švančaru překonal v úvodu 39. minuty svou druhou brankou v zápase Tomáš Havránek, kterému v situaci dva na jednoho ideálně předložil puk k zakončení Chvátal - 5:0.

Kalich hořkosti jsme si museli dopít i ve třetí třetině. V čase 44:24 se při závaru v našem brankovišti dostal puk mimo branku, tam si jej převzal Tomáš Harkabus a střelou do prázdné branky navýšil vedení domácího celku na 6:0. A svěřenci trenéra Viktora Ujčíka byli nadále při chuti. Třetí využitá přesilovka znamenala už sedmý zářez na pažbu frýdecko-místeckého celku. O tento gól se postaral pohotovou dorážkou v 52. minutě Tomáš Chlubna - 7:0. Radost domácímu brankáři Beranovi jsme překazili necelých šest minut před vypršením základní hrací doby. Rysi se rovněž dokázali prosadit při nerovnoměrném počtu hráčů na ledě a nutno říct, že to byla branka opravdu povedená. Naše pětice totiž doslova jihlavskou obranu vyšachovala, takže zakončující Michal Hotěk neměl problém poslat puk po Vrdlovcově přihrávce do opuštěné části domácí branky - 7:1. I přes tuto vysokou porážku jsme si udrželi sedmou příčku v tabulce, mužstva pod námi se ale dokázala na nás bodově dotáhnout.

* S Jihlavou jsme prodloužili nelichotivou bilanci, kdy jsme na jejím ledě ještě nedokázali uspět za tři body. Celkově je to už 14 prvoligových střetnutí.

* Domácí oslavenec Tomáš Čachotský si svou bodovou bilanci proti rysům znovu vylepšil. V první lize nám totiž dal již 11 branek a na dalších 16ti se podílel asistencí.

* Jihlavský brankář Adam Beran inkasoval z holí frýdecko-místeckých hráčů celkově již po 12té. Dva góly jsme mu vstřelili, když chytal za litoměřické kališníky, třikrát od nás inkasoval v drese Baníku Sokolov, dvakrát za Vsetín a teď za Jihlavu mu naši hokejisté vstřelili pátou branku.

Také v následujícím kole narazíme na soupeře z Vysočiny. V sobotu 28. ledna k nám do haly Polárka totiž dorazí mužstvo Horácké Slavie Třebíč. Na utkání, které má úvodní buly naplánováno na 17 hodinu, si samozřejmě znovu můžete zakoupit vstupenky v předstihu. Zájemci o koupi klikněte na odkaz ZDE.