Na druhý pokus odjíždíme z Edenu bez bodu
Po dvou výhrách v řadě tentokráte rysi na body nedosáhli. Duel v pražském Edenu jsme si sice dobře rozehráli, Pražané ale v prostřední části zápasu dokázali dvěma využitými přesilovkami zvrátit vedení na svou stranu. Ve třetí třetině nám pak domácí hráči vstřelili ještě další dvě branky, čímž nám tentokráte již na svém vlastním ledě body nedopřáli.
47., středa 15.2.2023, ZS Eden
4:1
0:0, 2:1, 2:0
HC Slavia Praha

Málek - Klikorka, Hejda, Žovinec, J. Matyáš, Barák, Szathmáry, D. Němeček - L. Stehlík, Žejdl, Kulda - Všetečka, Knotek, Šmerha - Mrňa, Kern, J. Brož - Krliš, Simon, Strnad. Trenér: Daniel Tvrzník.

Švančara - Š. Havránek, Teper, Zeleňák, J. Michálek, Sova, Žůrek, Homola - Svačina, Zeman, Macháček - Doktor, Vrdlovec, Dostálek - Hotěk, Haas, Klimša - Geidl, Matěj, Ramik. Trenér: Martin Janeček.

30. Klikorka (Šmerha, Knotek), 37. Šmerha (Klikorka), 52. Strnad (Simon), 60. Všetečka (Knotek)
28. Haas (Klimša, Hotěk)
Vyloučení: 2:4
Využití: 2:0
Střely na branku: 31:27 (10:9, 14:7, 7:11)
Zblokované střely: 16:21
Vhazování: 29:29
Rozhodčí: Zubzanda, Jechoutek - Kotlík, Maňák
Diváci: 605

Daniel Tvrzník (trenér HC Slavia Praha): Mě nezbývá nic jiného, než s kolegou souhlasit. Nám bylo jasné, že s Frýdkem jsou to vždy vyrovnané zápasy, že nepadne moc branek. I proto se nemohla očekávat nějaká velká přestřelka. My jsme do té první třetiny nevstoupili moc dobře, ale ten náš výkon měl takovou stoupající tendenci. Ve druhé třetině jsme se trochu zvedli, pomohli jsme si konečně po dlouhé době zase přesilovkami a ten zápas jsme otočili. Myslím si, že tu třetí třetinu jsme odehráli skvěle až do toho faulu čtyři minuty před koncem. Do té doby jsme soupeře k ničemu většímu nepustili. Potom samozřejmě šest na čtyři, oni si vytvořili tlak, tam jsme měli štěstí, že nesnížili. Já musím kluky pochválit za bojovnost a nasazení, což nám v posledním zápase chybělo. Díky tomu bereme pro nás tři důležité body, jelikož stejně jako Frýdek, i my bojujeme o předkolo.

Martin Janeček (trenér HC Frýdek-Místek): My jsme samozřejmě s výsledkem zklamaní. Na druhou stranu jsme do toho utkání výborně vstoupili a troufnu si říct docela i drze, že jsme v první třetině byli o chloupek lepší. Ovládali jsme hru. Nicméně jsme si ten zápas zkomplikovali tou druhou třetinou, kdy jsme udělali tři polofauly a tím teď nenaznačuji, že by neměly být odpískány. Ja bych je odpískal také. Spíš naznačuji, že to byly takové hloupé fauly, které nic neřešily. Soupeř je pak potrestal, čímž nám odskočil nebo otočil výsledek. S takovou kvalitou, kterou teď momentálně Slavia má, se ten zápas pak těžko otáčí. My jsme ve třetí třetině vsadili na vabank, kdy jsme hráli tři minuty v tlaku při power play. Skákalo nám to tam po brankovišti. Tím jsme z toho nabídli domácím to, aby nám odskočili na čtyři jedna. Ten výsledek možná trochu klame, myslím si však, že to byl hezký zápas. My se teď musíme soustředit na sobotu, na další zápas, protože chceme do toho play off nakouknout. Dnes jsme to nezvládli jednoznačně druhou třetinou a nekázní.

Trenér rysů Martin Janeček se pro dnešní zápas rozhodl vítěznou sestavu z domácího duelu s Kolínem neměnit. Slezané se tak v Edenu představili znovu se Švancim v brance a také s údernou útočnou trojicí Hotěk-Haas-Klimša.

Úvodní dvacetiminutovka branku divákům ještě nenabídla, s góly se roztrhl pytel až po první změně stran. Jako první udeřili frýdecko-místečtí hokejisté, když ve 28. minutě našel nádherně od mantinelu Klimša zcela volného Oskara Haase, pro kterého už nebyl problém dopravit puk do prázdné branky domácího celku - 0:1. Na vyrovnání domácí fanoušci dlouho nečekali. To se nejprve proti pravidlům provinili Vrdlovec a Pražané dostali další možnost hrát v početní výhodě. Na časomíře uplynulo pouhých devět vteřin, když dostal nabito Karel Klikorka a ten prudkou ranou překonal Švančaru v naší brance - 1:1. Také druhý gól vstřelili domácí z početní výhody, tentokráte jim k tomu stačilo 34 sekund. Pokud měli rysi v minulém utkání štěstí a v oslabení neinkasovali, tentokráte se jim jejich nedisciplinovanost vůbec nevyplatila. V čase 36:31 pálil pod víko po Klikorkově přihrávce Lukáš Šmerha - 2:1. Blízko vyrovnání byl pak v samém závěru druhé dvacetiminutovky Haas, s jeho střelou si ale gólman Málek nakonec poradil.

Rozhodnutí padlo na začátku 52. minuty, kdy domácí Strnad dostal přeci jen trochu více prostoru a po jeho střele tečoval ještě puk do branky jeho parťák z útoku Lukáš Strnad - 1:3. Čtyři minuty před koncem byl Slavii vyloučen Strnad a hostující lavička se rozhodla pro hru bez brankáře. Rysi ve dvojnásobné převaze domácí celek zmáčkli, gólmana Málka ale překonat nedokázali. Naopak v čase 59:11 pečetil výhru domácích střelou do prádzné branky Robin Všetečka - 1:4.

* Dvacetiletý útočník Nico Geidl působí ve Frýdku-Místku třetí sezonu. Jeho dnešní start byl jubilejním 60tým zápasem v rysím drese. Gratulujeme!!

* Takové malé jubileum si připsal rovněž forvard Oskar Haas, který naopak absolvoval v Praze svůj 40tý start za Frýdek-Místek v první lize.

* Odchovanec klubu, Jakub Michálek, se svým 138 startem vyhoupl v týmových historických prvoligových tabulkách na devátou pozici. Na osmého Davida Kofroně tak nyní Kubovi chybí pouze 6 utkání.

* Davidu Klimšovi zbývá v kanadském bodování pouhých 18 prvoligových bodů, aby se dostal na historickou metu 200 kanadských bodů. Doposavad za rysy nasbíral v druhé nejvyšší soutěži 87 branek a 95 asistencí.

* S Pražany jsme odehráli 6 dvacetiminutovek z celkových 12, ve kterých jsme neinkasovali gól.

V tomto týdnu nás čeká ještě jedno utkání na ledě soupeře. Tentokráte pocestujeme do východních Čech, kde nás v sobotu 18. února čeká od 18 hodin další důležitý boj o prvoligové body, našim soupeřem budou totiž hokejisté pardubického B týmu.