Důležitou bitvu rysi zvládli, Kolín porazili 5:1
V domácím zápase s Kolínem šlo rysům o hodně. Ve hře je totiž stále umístění v předkole play off. Frýdecko-místečtí hokejisté důležitý duel nakonec zvládli, když kozly zdolali 5:1. Třemi body se na našem vítězství podílel útočník Michal Hotěk.
46., pondělí 13.2.2023, hala Polárka
5:1
1:1, 3:0, 1:0

Švančara - Š. Havránek, Teper, Zeleňák, J. Michálek, Sova, Žůrek, Homola - Svačina, A. Zeman, Macháček - Doktor, Vrdlovec, Dostálek - Hotěk, Haas, Klimša - Geidl, Matěj, Ramik. Trenér: Martin Janeček.

SC Marimex Kolín

Soukup - Gaspar, Čáp, Piegl, Zajíc, Aubrecht, Naar, T. Jelínek - Mar. Novák, Koukal, Z. Král - Pajer, Korkiakoski, Kadlec - K. Lang, Morong, Ouřada - D. Šedivý, Matějček, Moravec. Trenér: Jan Šťastný.

15. Haas (Hotěk, Klimša), 29. Dostálek (TS), 30. Klimša (Haas, Hotěk), 37. Hotěk (Teper), 56. Doktor (Vrdlovec, Dostálek)
9. K. Lang (Morong, Čáp)
Vyloučení: 6:2
Využití: 0:0
Střely na branku: 31:36 (9:14, 12:15, 10:7)
Zblokované střely: 5:15
Vhazování: 25:31
Rozhodčí: Zavřel, Micka - Otáhal, Veselý
Diváci: 793

Martin Janeček (trenér HC Frýdek-Místek): Nezačali jsme špatně, kluci chtěli, což bylo i vidět. Bruslili jsme, myslím si, že jsme na začátku měli i trochu převahu, akorát jsme tam jednou propadli a soupeř nás hned potrestal. My pak trochu znervózněli, ale naštěstí jsme rychle dokázali srovnat jak skórem, tak i hrou. Nás to tedy nerozhodilo a pak nám to tam v té druhé třetině zaplať Pán bůh napadalo, jelikož my ty druhé třetiny máme slabší. Chtěli jsme dnes sehrát více přesilovek, ale o tom ani nechci mluvit. Mužstvo si šlo zkrátka za svým a já jen doufám, že to bude pro nás odrazový můstek a krůček k tomu, že si uhrajeme to, po čem toužíme. Teď je jen důležité na to navázat, takže my se už nyní soustředíme na středu, kdy chceme něco ze Slavie dovézt domů. Víme ale, že to bude strašně moc těžké.

Petr Martínek (trenér SC Marimex Kolín): My jsme samozřejmě po zápase zklamaní, hlavně z toho, co jsme tady předvedli. Já nevím, třicet minut jsme tu byli domácím důstojným soupeřem, dostali jsme se dokonce i do vedení, pak jsme ale po jednoduché chybě dostali gól. Ale dobře, ta první periody byla jedna jedna, šli jsme do druhé třetiny s tím, že tady máme šanci uspět. Soupeř nám dokonce nabídl dvě tři přesilovky, ale my jsme v jedné udělali fatální chybu a bylo z toho trestné střílení, které Vlasta (Dostálek, pozn. red.) dobře proměnil a od té chvíle na ledě existovalo už jen jedno mužstvo. My se dostali do křeče a domácí nám v té chvíli dali tři branky. Dá se říct, že v té chvíli bylo o zápase rozhodnuto. I když jsme pak kluky stále nabádali, že můžeme dát z kraje gól, že se stále můžeme vrátit do utkání, tak nás domácí do ničeho nepustili. Hráli výborně a my jim gratulujeme. Je to pro nás těžké, ale je to fakt. Nepředvedli jsme dobrý výkon, nemůžeme tedy brát body.

Po reprezentační pauze se opět rozjel prvoligový kolotoč a rysi hostili v domácím prostředí hokejisty z Kolína. A byli to právě kozlové, kterým vyšel vstup do utkání. V 9. minutě podnikli hosté rychlý protiútok, Morong z levé strany kluziště našel najetého Kryštofa Langa a ten propálil brankáře Švančaru - 0:1. Blízko vyrovnání byl o chvíli později Dostálek, prosadit se dokázal ale až mladíček Haas. To totiž ke konci 15. minuty pozapomněli hosté na číhajícího Oskara Haase, kterého krásně našel Hotěk - 1:1. Domácí mladíček si připsal již čtrnáctou trefu v letošní sezoně.

V úvodu druhé třetiny jsme dokázali přečkat dvě oslabení a v polovině 29. minuty to přišlo. Hostující Čáp si při úniku Dostálka počínal nedovoleně a sudí nařídili proti hostům trestné střílení. Puk na střed kluziště si postavil Vlastimil Dostálek, který následně střelou nad pravý beton gólmana Soukupa překlopil skóre na naší stranu - 2:1. Vstřelená branka rysům evidentně prospěla. Po dalších 95 vteřinách hry prokázal Haas po chybě hostující obrany svůj přehled a po jeho zpětné přihrávce skóroval David Klimša - 3:1. Vydařenou osmiminutovku zakončili domácí v čase 36:24, kdy Hotěk našel na pravé straně Tepera, střelu našeho kapitána brankář Soukup neudržel a Michal Hotěk mu jej z dorážky poslal mezi nohama do branky - 4:1.

Vedení jsme si ve třetí části zápasu v poklidu hlídali, dokonce si domácí hráči vypracovali několik dalších slibných příležitostí k navýšení skóre. Ujala se ale až situace z 56. minuty, kdy jsme hosty přečíslili a Jakub Doktor z pravého kruhu pálil přesně k tyči - 5:1. Důležitým vítězstvím jsme se dostali na průběžné 9. místo v tabulce, na sedmý Zlín a osmou Slavii ztrácíme ale pouhý bod.

* V domácím prostředí jsme s kozly v základní hrací době ještě neprohráli (6:3, 2:3 sn, 2:1 a 5:1).

* Nejvíce diváků na duel s Kolínem dorazil prozatím v úvodu letošní sezony, kdy se do Polárky sešlo 787 fanoušků. Dnešní návštěva se vylepšila o šest fanoušků, na hokej totiž v pondělním podvečeru dorazilo 793 diváků. Děkujeme!

* Pro útočníka Pavla Matěje šlo dnes o jeho jubilejní 50tý start v první lize za frýdecko-místecké rysy. Blahopřejeme!!

* Útočníci Vlastimil Dostálek a Oskar Haas si připsali na své konto 14 trefu sezony, čímž dorovnali dosud vedoucího Alana Łyszczarczyka.

* Domácí forvard Michal Hotěk je doslova specialistou na kolínský tým. Podruhé v letošní sezoně si totiž proti kozlům připsal tři body v zápase.

* Rysi čelili dnes pěti přesilovkám soupeře, kozly ale ke gólové radosti nepustili, což po utkání ocenil i trenér Martin Janeček. "Byli jsme na ně připraveni, věděli jsme, že tam mají pár výborných hráčů. Na druhou stranu to kluci vyblokovali, bylo tam i to srdíčko a ta správná aktivita. Možná to byl jeden z těch zlomových bodů utkání, jelikož nám ten soupeř mohl v těchto přesilovkách odskočit. Nevyužil je naštěstí, my naopak jednu tím trestným střílením ano," řekl domácí kouč. To kolínský stratég Petr Martínek byl z nevyužitých přesilovek hodně zklamaný. "Nevím co říct, my se přesilovkám v poslední době hodně věnovali. Buď je to nervozitou hráčů, nebo jejich neschopností. Já nevím, ale jsme v tom nejhorší z celé soutěže, nedaří se nám to. Kluci si sice řeknou, co chtějí hrát, přijde však zápas a absolutně nic. Navíc z nich dokonce dostáváme góly, co k tomu říct," dodal trenér kozlů.

* Do domácí sestavy se z partnerského Třince vrátil po dvou měsících obránce Štěpán Havránek. "Pro nás byl Štěpán obrovským přínosem. Je to přesilovkový hráč, navíc stěžejní obránce. My jsme byli pyšní, že se dostal do áčka. Teď tam je ale velký přetlak, takže měl by být nějakou chvíli teď u nás. Budeme mu ale přát, aby si jej Oceláři zase vytáhli nahoru," svěřil se kouč rysů Martin Janeček po zápase.

Nyní nás čekají dva zápasy na kluzištích soupeřů. Jako první se představíme již ve středu 15. února v Praze v Edenu. Tam nás od 18 hodin bude hostit domácí Slavia. O víkendu se naopak rysi vydají na východ Čech. V sobotu 18. února nás totiž od 18 hodin čeká souboj s rezervou extraligových Pardubic.