Zubry porážíme i počtvrté v této sezoně, hodně důležité body pro rysy
Výhrou v přerovské MEO Aréně jsme se opět vrátili do vytoužené desítky. Do konce základní části zbývá rysům již jen sedm kol, o postup do vyřazovacích bojů budeme nadále bojovat. Fanouškům, kteří dnes na utkání dorazili, děkujeme za jejich velkou podporu. Společně to zvládneme!
45., sobota 4.2.2023, MEO Aréna
1:3
0:1, 1:1, 0:1
HC ZUBR Přerov

Postava - Kudělka, R. Černý, Chroboček, F. Němec, Ševčík, Krisl, Gréč - Süss, Pechanec, Březina - Indrák, F. Dvořák, Doležal - Jak. Svoboda, Kratochvíl, Okál, Jan Svoboda, Ministr, Goiš. Trenér: Robert Svoboda.

Švančara - Žůrek, Teper, Zeleňák, J. Michálek, Sova, Homola, J. Adámek - Svačina, A. Zeman, Macháček - Doktor, Vrdlovec, Dostálek - Hotěk, Haas, Klimša - Geidl, Matěj, Ramik. Trenér: Martin Janeček.

22. Jak. Svoboda (F. Němec, Kratochvíl)
6. Klimša (Haas, Teper), 38. Hotěk (A. Zeman, Doktor), 53. Vrdlovec (Teper, A. Zeman)
Vyloučení: 3:2
Využití: 0:2
Střely na branku: 51:28 (13:4, 19:13, 19:11)
Zblokované střely: 3:3
Vhazování: 45:33
Rozhodčí: Bejček, Šudoma - Bezděk, Peluha
Diváci: 938

Robert Svoboda (trenér HC Zubr Přerov): Hodnotí se to blbě. Byli jsme odhodlaní zápas zvládnout, potvrdit brejk z Kolína a potěšit diváky. Hra byla vynikající, nesedí k tomu výsledek. Prohráli jsme na dvě přesilovky, my jsme v nich úspěšní nebyli. Hráči ze sebe dostali všechno, co mohli, byl to souboj s jejich brankářem. Bohužel, štěstíčko dneska nebylo na naší straně. Musíme zabrat v dalších utkáních, už v dohrávce, kterou máme.

Martin Janeček (trenér HC Frýdek-Místek): Asi na tom něco bude, když jsme Přerov počtvrté porazili. S někým jsme naopak čtyřikrát prohráli, některé týmy nám zřejmě sedí, jiné ne. Na druhou stranu, vždycky to vyšlo tak, že jsme na Přerov museli jít velmi koncentrovaní, protože jsme neměli dobré období. Možná to byl jeden z důvodů, že jsme dnes padali držkama do puků. Domácí tam měli řadu šancí, třetí třetinu nás přehrávali, navíc jsme dohrávali na pět beků. Vyhrála taková statečnost. Soupeř hrál výborně, měli jsme štěstí, že jsme zápas ovládali tím, že jsme šli do vedení. Hrálo nám to do karet, v čele s výborným brankářem jsme všechno ustáli. Jsme velmi šťastní. Chceme se statečně porvat o desítku, s mladým týmem to nemáme jednoduché. Každé vítězství pro nás teď bude cenné, zápasy pravdy ale přijdou teprve po přestávce.

Do Přerova jsme cestovali opět s velkou podporou našich fanoušků, kteří naše borce neúnavně povzbuzovali od úvodního buly. A vyplatilo se. V polovině 6. minuty založil Teper rychlou akci po pravé straně, kde přerovské obraně ujel Haas a po jeho přihrávce byl David Klimša u puku přeci jen o chlup dříve, než domácí gólman Postava. Pro našeho útočníka tak šlo o jeho 86 prvoligový gól v našem drese - 0:1.

Zubrům naopak vyšel vstup do druhé periody, když Švančara nejprve vyrazil jedovku F. Němce, na dorážku Jakuba Svobody už náš gólman bohužel nestačil - 1:1. Rysi si dokázali vzít vedení zpátky dvě minuty před druhou přestávkou, kdy za zdržování hry putoval na trestnou lavici domácí Černý. Frýdku pak stačilo pouhých sedmnáct vteřin k využití této herní varianty. To nejprve pálil Doktor, odražený puk se následně snažil nadvakrát dostat za brankáře Postavu Zeman, uspět ale dokázal až u brankoviště číhající Michal Hotěk, který svým důrazem přeci jen dokázal dostat puk za brankovou čáru - 1:2.

Třetí část zápasu začala hodně nepříjemnou situací pro našeho obránce Aleše Sovu, kterého poslal na mantinel po střetu přerovský forvard Tomáš Doležal. Frýdecko-místecký zadák následně opustil ledovou plochu na nosítkách, během toho se mu osobně přijel domácí forvard omluvit. Věřme, že Aleš bude pro další zápasy v pořádku. Následně nám byl vyloučen Vrdlovec a i když Zubři měli výraznou převahu, rysi dokázali tohle oslabení přečkat bez úhony. Ve 47. minutě pelášil na přerovského gólmana osamocený Nico Geidl, škoda této nevyužité příležitosti. Mrzet nás to ale až tak nemuselo. Sedm minut před koncem třetí části dostali domácí hokejisté dvouminutový trest za špatné střídání a rysům k využítí přesilovky tentokráte stačilo pouhých deset vteřin. To si k pravému kruhu sjel Daniel Vrdlovec a přesně mířenou ranou zvýšil naše vedení na 1:3. Rozhodnutí pak měl na holi Ramik, který ujel ve vlastním oslabení, ale ani on v tomto střetnutí sólový únik nezužitkoval. Závěr střetnutí, to byl jeden obrovský tlak domácího celku, rysi nechali však na přerovském ledě doslova duši a své vedení si tady již pohlídali. Hodně důležité body pro naše barvy.

* S přerovskými hokejisty jsme v letošní sezoně sehráli celkem 12 dvacetiminutovek. To není v základní části nic neobvyklého, když se hraje na čtyři vzájemné zápasy. Za zajímavost spíše stojí to, že jsme hned deset třetin odehráli se Zubry bez obdržené branky!

* Zatímco jsme v minulém kole prohráli se Vsetínem čtvrtý vzájemný duel v letošní sezoně, s Přerovem máme zcela opačnou bilanci. Zubři totiž během základní části recept na náš tým nenašli a prohráli s námi všechna vzájemná utkání.

Nyní máme před sebou další reprezentační přestávku, takže rysi budou mít prostor nejen doléčit šrámy, ale především se věnovat sehrání všech formací, abychom byli do závěrečných sedmi kol co nejlépe připraveni. Další utkání nás pak čeká v pondělí 13. února, kdy od 18.00 hodin budeme v domácí hale Polárka hostit hokejisty z Kolína. Na utkání bude znovu možnost zakoupit si vstupenky v předstihu, zájemci nechť si kliknou na odkaz ZDE.