Kališníci se v Polárce zaskočit nenechali
Ani změna na trenérském postu ke kýženým bodům nevedla. Rysi proti velice silnému soupeři bojovali, leč Severočeši se v naší hale zaskočit nenechali. Bojujeme dále, zkusíme překvapit v Porubě.
12.kolo, sobota 14.10.2023, Hala Polárka
3:5
0:2, 1:2, 2:1

Mokry - Urbanec, Hrachovský, Š. Havránek, Haman, Výtisk, D. Kowalczyk - Hotěk, Marosz, Svačina - Doktor, R. Veselý, Ramik - Haas, R. Toman, Šuhaj - Geidl, Macháček, Matěj - Hudeček. Trenéři: René Mucha a Jozef Daňo.

HC Stadion Litoměřice

Pařík - Krutil, Kroupa, Černohorský, Husák, Aubrecht, Pavlák, Tomek - M. Toman, Jícha, Guman - Ton, Kuťák, Sihvonen - Krokiakoski, Costa, J. Koláček - Kordule, Vitouch, P. Svoboda. Trenér: Miroslav Přerost.

23. Haas (Svačina, Hotěk), 45. Geidl (Haman, Š. Havránek), 55. Doktor (Svačina, Urbanec)
16. Kuťák, 18. Kordule (Vitouch, P. Svoboda), 38. Korkiakoski (Pavlák, Koláček), 39. Guman (Korkiakoski, P. Svoboda), 57. Jícha (Husák, Kroupa)
Vyloučení: 5:5
Využití: 2:1
V oslabení: 0:1
Střely na branku: 22:33 (10:11, 5:16, 7:8)
Zblokované střely: 5:9
Hity: 8:4
Vhazování: 43:31
Rozhodčí: Cabák, Šico - O. Veselý, Tvrdý
Diváci: 784

Jozef Daňo (trenér HC Frýdek-Místek): První třetina byla z naší strany taková ustrašená. Je nám jasné, že po těch nevydařených zápasech je to pro kluky těžké. Musíme prostě více bruslit a vyhrávat více osobních soubojů. Bohužel jsme se v první třetině nevyvarovali riskantních přihrávek, což nás pak sráží dolů a je to problém. V prostřední části jsme udělali mnoho faulů, které nás následně stály hodně sil. Navíc jsme v oslabení inkasovali, což se pak už těžko dohání. I když jsme ve třetí části stáhli hru na tři formace a kluci makali, tak jsme z brejku znovu dostali branku. Škoda toho, jelikož jsme věřili, že se pokusíme o power play a s výsledkem ještě můžeme něco udělat.

František Ptáček (asistent trenéra HC Stadion Litoměřice): Tak začátek utkání nebyl z naší strany špatný, potom jsme ale nepochopitelně zvolnili. Už to vypadalo na to, že se domácí dotáhnou a budou nepříjemní. Hráli dobře směrem dopředu. My jsme však díky přesilovkám dokázali odskočit, nechci říct, že bychom utkání kontrolovali, ale měli jsme pořád o gól navíc a ke konci jsme to dokázali udržet.

Na lavičce rysů došlo před utkáním s litoměřickými kališníky ke změně trenéra, když dosavadního kouče Martina Janečeka nahradila dvojice René Mucha a Jozef Daňo. Úkol je zřejmý, co nejdříve se pokusit nastartovat tým, kterému vstup do letošní sezony vůbec nevyšel.

Jenže.

Proti domácím hokejistům se postavili hráči z Litoměřic, kteří mají i letos velmi dobře poskládaný tým, navíc se Severočechům v posledních zápasech výsledkově dařilo. Rysi v úvodní třetině doplatili na chyby v rozehrávce. Tu první vyrobili ke konci 16. minuty na obranné modré, kdy hráli přesilovku. To se k puku dostal Filip Kuťák, který následně svůj nájezd proměnil - 0:1. Z dalšího průběhu úvodní třetiny uplynulo 76 vteřin a po Vitouchově přihrávce nedal Mokremu šanci hostující Pavel Kordule - 0:2.

Rysi se dostali na kontakt na začátku druhé třetiny, kdy na trestné lavici pobýval za sekání Pavlák. Zkušený Svačina si podržel u pravého mantinelu puk a po jeho diagonální přihrávce propálil litoměřického gólmana Paříka Oskar Haas - 1:2. Závěr prostřední části se opět nesl v úderu hostujícího celku. Ve 38. minutě pálil na našeho gólmana Pavlák, puk se následně odrazil ke zcela volnému Markusi Korkiaskimu, a ten neměl problém zasunou puk do volného koutu Mokreho brány - 1:3. Následně jsme nabídli Severočechům další početní výhodu, kterou hosté dokázali potrestat už po třinácti sekundách. Korkiakoski našel zadovkou sjíždějícího Tomáše Gumana, který upravoval již na 1:4 z pohledu domácího celku. Tímto stavem se uzavřela druhá perioda střetnutí.

Třetí část zápasu začali hosté šancí Sihvonena, který naštěstí pálil pouze do brankové konstrukce. Naopak udeřilo na druhé straně. V čase 44:51 to zkusil od modré Haman a po teči Nico Geidla to bylo zase rozdílem dvou branek - 2:4. Šest minut před koncem základní hrací doby hákoval Urbance litoměřický forvard Costa a rysi dostali další šanci na korigování nepříznivého stavu. V polovině 55. minutě nabil Svačina na modré Jakubu Doktorovi a v Polárce se začalo pomalu schylovat k dramatu - 3:4. Kališníci se však zaskočit už nenechali. V 57. minutě ujel z brejku po levé straně kluziště Josef Jícha a ranou na vzdálenější tyč rozhodl dnešní duel - 3:5.

V pořadí třinácté prvoligové utkání odehrajeme ve středu 18. října na ledě porubských hokejistů (ta má domovský stánek momentálně na zimním stadionu v Kravařích, pozn. red.). Zápasem, který začíná v 18 hodin, se tak zakončí první čtvrtina základní části.

* S Litoměřicemi jsme odehráli 23 utkání v první lize, za hosty se proti rysům prosadilo již 71 hokejistů, kdy se nejvíce dařilo Marku Berkovi, který si připsal na své konto 9 kanadských bodů (4+5).

* Rysi mají v první lize odehráno během osmi sezon již 380 utkání s bilancí (144-33-43-160).