Černá série rysů pokračuje i po utkání v Edenu
Bojovný výkon až do poslední vteřiny. Svou premiérovou trefu za náš celek zaznamenal forvard Rosťa Marosz, bohužel finiš přišel příliš pozdě.
11.kolo, středa 11.10.2023, ZS Eden
3:2
1:0, 1:0, 1:2
HC Slavia Praha

Volevecký - Žovinec, Křepelka, Kremláček, Holý, Klikorka, Kajinek, Eliáš - Všetečka, Žejdl, J. Brož - Matě. Beran, Knotek, Procházka - Průžek, Kulda, Helt - Havrda, Slavík, Slavíček. Trenér: Daniel Tvrzník.

Mokry - Urbanec, Hrachovský, Výtisk, Haman, D. Kowalczyk, Š. Havránek - Cedzo, Marosz, Svačina - Doktor, R. Veselý, Ramik - Hotěk, Haas, Šuhaj - Geidl, R. Toman, Macháček - Matěj. Trenér: Martin Janeček.

6. Brož (Klikorka, Knotek), 28. Slavíček (Žovinec, Havrda), 52. Beran (Knotek)
59. Marosz (Svačina, Hotěk), 60. Doktor (Svačina, Marosz)
Vyloučení: 2:2
Využití: 1:0
Střely na branku: 46:22 (21:8, 15:5, 10:9)
Zblokované střely: 18:9
Vhazování: 32:41
Rozhodčí: Hucl, Jechoutek - Beneš, Dědek
Diváci: 522

Pavel Kolařík (trenér HC Slavia Praha): Do zápasu jsme vstoupili dobře. Byli jsme aktivní, měli jsme dobrý pohyb a drželi jsme se u soupeře v pásmu. Vytvářeli jsme si i šance, ale bohužel naše produktivita je žalostná. První gól z přesilovky, které nám letos nejdou, nás strašně nakopl. Myslím, že v polovině zápasu nebo na konci druhé třetiny mohlo být rozhodnuto o výsledku. Pak jsme zbytečně udělali dvě chyby a hrálo se až do poslední vteřiny. To jsme si bohužel mohli odpustit. Ale máme první domácí zápas za tři body, takže jsme spokojení.

Martin Janeček (trenér HC Frýdek-Místek): Pro nás je to další hořká pilulka. My do toho utkání špatně vstoupili, asi jsme to mentální nastavení vůbec nezvládli, soupeř byl od úvodního buly lepší, kdy nás potrestal hned v první přesilovce. Pak se ten zápas odvíjel v podobném duchu v prvních dvou třetinách. My jsme pak trochu to utkání v závěru dokázali zdramatizovat, za což jsem samozřejmě rád. Bylo to však takové to naše momentální zoufalství, se kterým jsme se však prali statečně a před hráči jen smekám. Bohužel toho času pak bylo málo a soupeř ten zápas zaslouženě vyhrál.

V souboji dvou týmů, které neměly do sezony zrovna ideální vstup, začali první velkou šancí domácí hokejisté. Rysi ve 3. minutě zcela pozapomněli na Žejdla a ten pelášil na frýdecko-místeckého gólmana zcela osamocený. Mokry se však činil a domácímu forvardovi šanci vyrazil pravým betonem. O dvě minuty později dostali Pražané první příležitost zahrát si v početní převaze a svou šanci zužitkovali. Domácí si vytvořili tlak, na jejímž konci byl přesně zakončující Jaroslav Brož - 1:0. Přestože hráči Slavie rysy v úvodní periodě jasně přestříleli, i my jsme si dokázali vytvořit velmi nadějné příležitosti. Tak, jako například šance Tomana či Hoťka. Gólman Volevecký si ale dokázal udržet v úvodní dvacetiminutovce čistý štít.

Hokejisté z hlavního města si za svou aktivitu zasloužili v úvodu 28. minuty druhý gól v utkání. Havrda diagonální přihrávkou našel Žovince, ten si všiml sjíždějícího Josefa Slavíčka, kterému se vydařil bekhendový blafák, po kterém šli Pražané už do dvoubrankového vedení - 2:0. Náš zmar potvrdila 39. minuta, kdy Marosz krásně nabil Svačinovi, který se octil před Voleveckým zcela osmanocený, leč... neuspěl.

Rozhodující úder nám domácí celek zasadil v 52. minutě. Ztráta puku ve středním pásmu nám byla osudná. K černému touši se následně dostal Knotek, který ještě Mokreho překonat nedokázal. Odražený puk si následně našel Matěj Beran a ten už věděl, co s ním - 3:0. Gól se rysům přeci jen vstřelit podařilo. V úvodu 59. minuty vybojoval puk za brankou soupeře Svačina a jeho zpětnou přihrávkou nepohrodl Rostislav Marosz, který se v letošní sezoně poprvé prosadil v rysím drese - 3:1. V samém závěru třetí třetiny jsme zkusili hru bez brankáře a čtyřiadvacet vteřin pře jejím koncem se po Svačinově přihrávce prosazuje Jakub Doktor - 3:2. Rysům tak svitla určitá naděje na zisk minimálně bodu, Pražané si už ale své těsné vedení pohlídali.

* Jubilejní zápasy? Dnes to připadlo na forvarda Štěpána Macháčka, pro kterého byl duel v Edenu jeho 70tým v dresu frýdecko-místeckého celku. Musíme ale dodat, že v minulém kole zaznamenal své malé jubileum i Michal Hotěk (60tý zápas), či Jakub Doktor (40tý). Všem klukům blahopřejeme.

* Rysi srovnali svou nepříznivou sérii prvoligových porážek v řadě. 8 proher je totiž nejdelším bodovým půstem našeho celku v Chance lize. Tu první jsme zažili v sezoně 2018/19, kdy jsme neuspěli v obodbí od 19.9.2018 do 13.102018). Věřme, že už v domácím utkání s Litomeřicemi (tuto sobotu), bude nepříznivá série z naší strany ukončena.

Na hokej bohatý týden zakončíme v sobotu 14. října, kdy v hale Polárka vyzveme ke zteči kališníky z Litoměřic. Duel se Severočechy začíná v 17.00 hodin a malí i velcí fanoušci si jej mohou dopřát například v akci Rodinných utkání, které si pro ně frýdecko-místecký klub připravil (o akci vás budeme brzy informovat).

📷 Foto: HC Slavia Praha