Kališníci potvrdili, že mají nejlepší útok v soutěži
Domácí střetnutí s litoměřickým Stadionem rysům moc nevyšlo. Soupeř na své zasloužené vítězství zadělal už v první třetině, kterou vyhrál rozdílem dvou branek. V prostřední části Severočeší své vedení ještě navýšili, rysům se podařilo pouze korigovat na konečných 2:5.
13., středa 19.10.2022, hala Polárka
2:5
1:3, 0:2, 1:0

Mokry (29. Švančara) - Žůrek, Teper, Zeleňák, Ročák, J. Adámek, Sova, Homola - Zeman, Vrdlovec, Dostálek - Svačina, Łyszczarczyk, Hrňa - Hotěk, Haas, Bednář - Matěj, Macháček, Ramik. Trenér: Martin Janeček.

HC Stadion Litoměřice

T. Král - Jebavý, Š. Němec, J. Šedivý, Holý, Výtisk, Veber, Hampl - Válek, Jícha, Guman - Procházka, Kracík, Slavíček - Chlubna, Kuťák, P. Svoboda - Zabloudil, Pártl, Gajda. Trenér: Miroslav Přerost.

14. Dostálek (Teper, Vrdlovec), 46. Vrdlovec (Dostálek, Svačina)
4. Chlubna (P. Svoboda, Jebavý), 7. P. Svoboda (Kracík, Slavíček), 18. Jícha (Válek, Jebavý), 29. Guman (Holý), 39. Kuťák (Kracík, Holý)
Vyloučení: 6:5
Využití: 0:3
Střely na branku: 20:37 (4:18, 10:10, 6:9)
Zblokované střely: 8:1
Vhazování: 35:26
Rozhodčí: Skopal, Koziol – Hanzlík, Kučera
Diváci: 774

Martin Janeček (trenér HC Frýdek-Místek): My jsme špatně začali. Soupeř na to vlítnul, bruslil, my jsme postávali a nevyhráli jediný souboj. To byl vlastně důvod toho, proč nám soupeř odskočil a svůj náskok si víceméně hlídal celý zápas. My jsme pak trochu prohodili lajny a vyměnili brankáře. Chtěli jsme něco změnit, udělat nějaký signál, či oživení. Nicméně, když jsme se nějakýma dvěma třema shiftama zvedali, tak jsme udělali hloupý faul a přišli tak o to, že jsme mohli s výsledkem něco ještě udělat. Dnes se to úplně nesešlo, ale takové zápasy bohužel jsou. My si zase musíme vzpomenout na ten zlínský, nebo na jiné parádní utkání a jdeme dál. Jak to neskončilo výborným Zlínem, tak to přece nemůže skončit špatnými Litoměřicemi. Takže jdeme dál. Máme před sebou v sobotu Prostějov a uděláme všechno pro to, abychom to celé konsolidovali, a to mužstvo bylo perfektně naladěné.

Radim Skuhrovec (asistent trenéra HC Stadion Litoměřice): Řekl bych, že to utkání rozhodlo dodržení našeho plánu a trpělivost, i když jsme tam měli malinký výpadek ve třetí třetině. Pak jsme se ale v té hře srovnali a dokázali jsme si jako celý manšaft, že když budeme trpěliví a budeme hrát celých šedesát minut, nebo de facto pětapadesát minut, tak na konci toho utkání můžeme být úspěšní. A to se dnes ukázalo. Jsem rád, že jsme plnili to, co jsme si řekli, a to z takových devadesáti procent. Možná ten odraz naší hry spočíval i v tom, že jsme svého soupeře přestříleli tak dominantně hned v té první třetině.

Rysy pro domácí duel s Litoměřicemi posílila z extraligového Třince útočná trojice Svačina, Łyszczarczyk a nejvyšší soutěží protřetlý kanonýr Erik Hrňa. "Pro nás je ctí, že tihle extraligoví kluci k nám na zápas přijeli. Někteří kvůli rozehrání, někteří aby měli trošku větší ice time. Oni samozřejmě mají u Ocelářů zcela odlišné role. Já bych jim chtěl jenom poděkovat, oni ten dnešní zápas tvrdě odpracovali. Bylo to pro ně ale strašně těžké utkání. Tak trochu jsem tušil, že se sami budou kapku trápit, přitom to jsou vynikající extraligoví hokejisté, takže velká čest. Rádi je určitě u nás v týmu znovu uvidíme. Každopádně to určitě nebylo tím, že jsme prohráli kvůli toho, že přišli. Bylo to pro všechny oživení a pro některé kluky obrovská motivace. Tak to tady máme nastaveno a musíme spolupracovat dohromady," řekl po konci zápasu frýdecko-místecký trenér Martin Janeček.

V samotném zápase to byli ale kališníci, kteří byli v úvodu první třetiny úspěšnější. Stadion udeřil poprvé už ve 4. minutě, kdy Jebavý pálil od modré, brankář Mokry vyrazil puk pouze před sebe na P. Svobodu, ten jej stačil ještě posunout k zakončujícímu Tomáši Chlubnovi, pro kterého už nebyl problém poslat černý touš do poloprázdné branky - 0:1. V polovině šesté minuty přišlo první vyloučení v zápase, čímž jsme hostům poskytli výhodu jednoho muže v poli. Severočeší nabídkou nepohrdli a v čase 06:53 skórují podruhé. Kracík přihrávkou napříč kluziště našel sjíždějícího Přemysla Svobodu, který pálil přesně k tyči - 0:2. Nálada v hale Polárka pookřála ke konci 14. minuty, kdy jsme dokázali snížit na rozdíl jediné branky. Kapitán Kuba Teper nahodil puk na hostující branku a Vlastimil Dostálek jej dokázal tečovat mezi Královy betony - 1:2. Vzápětí to byl znovu nejproduktivnější rys, Dostálek si ale tentokráte na litoměřického gólmana nepřišel. A tak z rychlé akce udeřilo na druhé straně. V čase 17:09 se k odraženému puku od zadního mantinelu dostal Josef Jícha, který svou čtvrtou trefou v sezoně vrátil hostům dvoubrankový náskok - 1:3.

Kališníci si bodové naděje zvýšili při další přesilové hře. V čase 28:02 si na modré čáře vyměnili mezi sebou puk Holý s Tomášem Gumanem a druhý jmenovaný nedal Mokremu v naší brance šanci - 1:4. Pro gólmanskou jedničku Frýdku-Místku v tuto chvíli utkání skončilo, v brankovišti jej na zbytek střetnutí nahradil Patrik Švančara. Pět minut před druhou přestávkou se dral do zakončení od levého mantinelu Svačina, na gólmana Krále si ale zkušený forvard Frýdku-Místku nepřišel. Na druhé straně jsme naopak měli štěstí při zakončení Válka, kdy se po jeho ráně odrazil puk od horní části Švančarovy branky. Hokejisté Litoměřic následně potvrdili, že mají nejlepší útok v soutěži. Dvě minuty před druhou pauzou totiž Severočeši využívají třetí přesilovou hru v zápase, a to zásluhou Filipa Kuťáka - 1:5.

V úvodu třetího dějství nám hosté nabídli díky své nedisciplinovanosti dvě přesilové hry a rysi se pokusili ještě s nepříznivým výsledkem něco udělat. V čase 45:47 hledal Vrdlovec před brankou své spoluhráče a puk se od brusle Josefa Jíchy odrazil do branky. Gól byl nakonec připsán Danielu Vrdlovcovi - 2:5. Litoměřický Stadion ani tato situace nerozhodila a jeho hráči si zodpovědným výkonem nakonec dokráčeli pro zasloužené vítězství.

ZAJÍMAVÉ STATISTIKY Z UTKÁNÍ

* Útočník Daniel Vrdlovec si po osmi asistencích připsal na své konto konečně i premiérový gól v našem drese. Branka to byla ale trošku kuriózní, jelikož padla vlastně po jeho střílené přihrávce a vlastním gólu litoměřického útočníka Josefa Jíchy.

* Zatímco u třineckých Ocelářů si útočník Erik Hrňa připsal na své konto před pár dny jubilejní 600té utkání, vsetínský rodák se v dresu frýdecko-místeckých rysů představil dnes teprve pošesté. Jeho bilance je však famózní - 4 branky a pět gólových přihrávek.

S KÝM BUDEME HRÁT PŘÍŠTĚ?

Na rysy čeká v krátkém sledu další domácí střetnutí, kdy v sobotu 22. října budeme hostit prostějovské Jestřáby. Odveta s Hanáky začne v hale Polárka v 17.00 hodin a přes webový portál Enigoo si můžete vstupenky koupit v předstihu - ZDE.