K výhře nás nedovedlo ani Klimšovo střelecké probuzení
Reportáže
Na rysy čekalo třetí domácí střetnutí a také i jasný cíl, pokusit se poprvé v letošní sezoně naplno bodovat. Byli jsme tomu tentokráte blízko, nad ústeckými lvy jsme dvakrát vedli, ale v prodloužení nakonec rozhodla trefa hostujícího Tůmy, takže z pátého duelu v sezoně bereme pouze bod.
6., středa 29.9.2021, hala Polárka
3:4p
1:2, 1:0, 1:1 - 0:1
HC Frýdek-Místek

Foltán - Zbořil, Michálek, Ciura, Teper, Krenželok, J. Adámek, Z. Malík - Szturc, Bartoš, Christov - Łyszczarczyk, Peterek, Martynek - Klimša, Komorski, Matiaško - Blaško, Čmiel, Ramik. Trenér: Mojmír Trličík.

HC Slovan Ústí nad Labem

L. Cikánek - J. Drtina, Š. Havránek, Vl. Brož, Trefný, Přindiš, Weinhold, L. Chalupa - Trávníček, Vrdlovec, D. Tůma - M. Tůma, Milfait, V. Bílek - Š. Bláha, T. Čermák, Ouřada - Jouza, Grim, Severa. Trenér: Jaroslav Roubík.

Branky
7. Klimša (Komorski, Matiaško), 38. Komorski (Klimša, Matiaško), 49. Klimša
8. Jouza (Grim, Severa), 9. Tůma (Vrdlovec, Trávníček), 51. Ouřada (Weinhold), 61. Tůma (Trávníček, Havránek)
Statistiky
Vyloučení: 3:3
Využití: 0:1
V oslabení: 0:0
Střely na branku: 27:37 (4:13, 16:12, 7:10 - 0:2)
Zblokované střely: 2:2
Vhazování: 38:34
Rozhodčí: Čech, Marek - Zídek, Hanzlík
Diváci: 699
Ohlasy

Mojmír Trličík (trenér HC Frýdek-Místek): Když se podíváme na závěr střetnutí, nebo i na jeho druhou polovinu, tak jasně vidíme, že možnosti tohoto týmu jsou úplně někde jinde, než ukázala první polovina. Hlavně ta první třetina, která opět byla z naší strany špatná. Se slabým tlakem do brány soupeře, bylo tam také málo zakončení, řekl bych zbytečně komplikovaná hra. Prostě místo účelnosti toho tlaku hráčů a kotouče do brány, tam to bylo zkrátka zásadní, proč jsme soupeře takto pustili do vedení a následně to museli dohánět. Pak tady byl také i náhodný gól na tři tři, poté už to byla fakt dohrávka, kdy si každý tým hlídal to, aby neprohrál za tři body.

Jaroslav Roubík (trenér Hokej Ústí n. L.): Dnes hodnotím utkání určitě kladně. Myslím si, že diváci viděli vyrovnaný zápas, který se chvíli přeléval na naší stranu a chvíli zase na tu domácí. Šancí bylo na obou stranách. Ve druhé třetině jsme udrželi nájezd, to bylo pro další vývoj hodně důležité. Pak jsme měli šanci, kdy jsme mohli domácím odskočit na 1:3, ale nepovedlo se. Frýdek dokázal zápas zvrátit a ke konci jsme to přeci jen tečovanou střelou srovnali. V prodloužení jsme urvali dva body, jsme určitě spokojeni.

Stejně, jako v prvním domácím duelu s pražskou Slavií, i tentokráte jsme to byli my, kdo šel jako první tým do vedení. V 7. minutě tečoval před ústeckou brankou Matiaškovu střelu pohotově David Klimša - 1:0. Pro našeho forvarda šlo o jeho vůbec první gólovou trefu v letošní sezoně. Radost našich fanoušků ale zkazil o pouhých 65 vteřin později Daniel Jouza. Jeho první střelecký pokus sice brankář Foltán stačil vyrazit před sebe, ústecký útočník se ale z následné dorážky již nemýlil - 1:1. Na začátku deváté minuty dokázali Severočeši výsledek dokonce obrátit. Vrdlovec našel před naší bránu sjíždějícího Davida Tůmu, který trefil přesně kout naší branky - 1:2.

V dalším průběhu hry se činili především oba gólmani, kteří nadlouho uzavřeli brankový prostor za sebou. Až v polovině střetnutí ujel hostující obraně Ramik, kterého při střeleckém pokusu fauloval nefalšovanou "sekerou" dojíždějící Severa. Hlavní rozhodčí vůbec neváhali a nařídili trestné střílení. Když už se mladý útočník Frýdku-Místku chystal na vykonání této dovednostní situace, rozhodli se domácí trenéři ke změně exekutora. Místo Ramika šel na led David Bartoš, kterému jeho následný pokus o kličku brankář Cikánek zlikvidoval. "David ty nájezdy umí, proměňuje je nejen na tréninku, ale dával branku i v přípravném střetnutí. I proto jsme se rozhodli pro něj," osvětlil situaci při náhlé změně domácí stratég Mojmír Trličík. Rysi se vyrovnání ve druhé tercii přeci jen dočkali. V čase 37:49 si na Klimšovu přihrávku před branku sjel Filip Komorski, který trochu se štěstím přeci jen propasíroval puk za záda ústeckého gólmana - 2:2.

Ve třetí části střetnutí se začínalo tedy nanovo a byli to znovu domácí hokejisté, kteří se přiblížili premiérové výhře v sezoně. Ke konci 49. minuty totiž předvedl nádhernou individuální akci David Klimša, který nám dal opět bodovou naději - 3:2. Bohužel, ani tentokráte nám gólová radost dlouho nevydržela. Devět minut před vypršením třetí části zápasu se šikovnou tečí podařilo Kryštofu Ouřadovi vyrovnat na 3:3.

V samém závěru třetí třetiny nás rozhodčí poslali do čtyř, takže úvod následného prodloužení jsme museli hrát v oslabení. Ústeckým stačilo pouhých čtyřiatřicet vteřin, aby početní výhodu dokázali zužitkovat. Úspěšným střelcem byl David Tůma, který rozhodl o bonusovém bodu pro svůj tým - 3:4. Naše domácí vítězná série se severočeským mužstvem tedy skončila po šesti zápasech v řadě. "Zápasy jsou rozdílné, kdy ten tlak v domácích zápasech je někdy větší. Na klucích je znatelná i přehnaná snaha, kdy si sami na sebe vytváříme bezdůvodný tlak. My chceme vyhrát a uspět, a to nás hodně svazuje," sdělil po utkání domácí trenér.


POZÁPASOVÝ ROZHOVOR S DVOUGÓLOVÝM STŘELCEM DAVIDEM KLIMŠOU


KRÁTKÝ VIDEOSESTŘIH Z UTKÁNÍ