Drama se šťastným koncem: Rysi vezou z Prostějova tři body!
To byly nervy, ale dobrá věc se podařila! Hokejisté Frýdku-Místku urvali v pátém kole Chance ligy první letošní vítězství. Na prostějovském ledě o jejich triumfu rozhodla výborná první třetina, kterou Slezané zvládli poměrem 3:0. Začátkem třetí části rysi vedli dokonce o čtyři branky, ale houževnatý soupeř duel zdramatizoval. Tři mimořádně cenné body ale nakonec putují do Polárky!
5., sobota 25.9.2021, ZS Prostějov
4:5
0:3, 1:1, 3:1
LHK Jestřábi Prostějov

Bláha (17. M. Altrichter) – Havlík, Zajíc, Klimíček, Husák, P. Krejčí, Vala – Mrázek, T. Jáchym, P. Beránek – M. Novák, J. Kloz, Š. Jelínek – Jiránek, Babka, Švec – Dubský, T. Koblížek, Motloch. Trenér: Aleš Totter.

Foltán – Matyáš, Zbořil, Teper, Ciura, D. Krenželok, J. Michálek, J. Adámek – Šedivý, Bartoš, Szturc – Łyszczarczyk, Peterek, Matiaško – Christov, Komorski, Martynek – Ján Blaško, Čmiel, Klimša. Trenér: Mojmír Trličík.

28. Jiránek (Babka, Švec), 45. Mrázek (M. Novák, Husák), 49. Babka (Švec, J. Kloz), 56. Klimíček (J. Kloz, Husák)
14. Szturc (Šedivý, D. Bartoš), 16. Christov (Zbořil, Peterek), 17. Martynek (Komorski, Łyszczarczyk), 29. Matyáš (Zbořil, Szturc), 44. Komorski (Martynek, Łyszczarczyk)
Vyloučení: 6:5
Využití: 1:2
V oslabení: 0:1
Střely na branku: 46:18 (10:9, 19:5, 17:4)
Zblokované střely: 0:0
Vhazování: 47:29
Rozhodčí: Ondráček, Květoň – Měkýš, Vašíček
Diváci: 892

Aleš Totter (LHK Jestřábi Prostějov): Vstup byl výborný, ale nejsme schopní proměnit šance a dostat se do vedení 1:0. Nechali jsme si soupeře utéct na 3:0. Pak když jsme vždycky dali kontaktní gól, tak jsme znovu inkasovali. Měli jsme v závěru ještě nějaké šance. Je škoda ta porážka o branku, a navíc druhá domácí prohra. Ty domácí zápasy nás velmi mrzí, vůči našim divákům. Musíme mít jiný přístup. Na druhou stranu nám to zase ukázalo nějaké věci, na kterých můžeme stavět. Dvě domácí prohry jsou ale škoda a určitě to pro nás není dobrý start.

Mojmír Trličík (HC Frýdek-Místek): Přijeli jsme s taktikou velice dobré a zabezpečené obrany, aktivního bránění středního pásma, zbytečně se nehonit za kotoučem a napadat za každou cenu. Chtěli jsme z dobré obrany a zachytávání kotoučů ve středním pásmu anebo rychlého otáčení hry chodit do brejků. To si myslím, že se nám více než dvě třetiny dařilo. Utekli jsme na dost vysoký náskok, nicméně obraz hry nebyl až takový, že bychom byli o tolik gólů lepší. Domácí se dostali do hry našimi vyloučeními a jejich přesilovou hrou. Svůj tlak pak stupňovali až do úplného konce. Myslím si, že naše vůle po vítězství, úsilí to ubránit a blokování střel nakonec slavilo úspěch za tři body.

Navzdory předchozímu domácímu neúspěchu trenéři neudělali v sestavě mnoho zásadních změn. V brankovišti znovu dostal přednost Frederik Foltán a za důvěru se odvděčil slušným výkonem. Podle oficiálně dostupných statistik čelil slovenský brankář 46 střelám soupeře!

Rysi se od začátku do soupeře pořádně zakousli. Svou aktivitu dokázali vyjádřit začátkem 14. minuty, kdy se prosadil Roman Szturc. Ten nejprve z bekhendu prostějovského Bláhu nepřekonal, jenže forhendová dorážka už byla gólová. Bývalý extraligový útočník tak symbolicky oslavil sobotní 32. narozeniny.

Velkou ránu do sebevědomí Jestřábů zasadil krátce poté kapitán Vít Christov. Hanáci hráli početní výhodu, přesto se šikovný křídelník dostal do brejkové situace, kterou vyřešil mazáckým způsobem. Utaženou střelou zápěstím z osy hřiště totiž překvapil Bláhu podruhé.

Aby špatných zpráv pro domácích nebylo málo, v čase 16:38 už na tabuli svítilo skóre 0:3. Filip Komorski z křídla nahodil puk bekhendem, prostějovský gólman kus černé gumy pouze vyrazil před sebe, kde jej duchapřítomně do sítě zametl všudybyl Rostislav Martynek.

Jestřábi poprvé ukázali ostré drápy ve 28. minutě, kdy po střele Babky uklidil vyražený puk do branky Tomáš Jiránek. Slezané ovšem byli i nadále útočně hodně hladoví a necelou půlminutu poté si znovu vzali zpět svůj třígólový náskok.

Zasloužil se o to ještě v loňské sezoně obránce Prostějova Jakub Matyáš. Ten na modré čáře přijal diagonální nahrávku od kolegy Zbořila a prudkým nahozením dokonale překvapil gólmana Altrichtera, který po třetí inkasované brance nahradil Bláhu.

Rysům vyšel na jedničku také vstup do posledního dějství. Už to vypadalo, že Jestřábi přežijí oslabení bez ztráty kytičky, kdy z pravého křídla vypálil Łyszczarczyk. Domácí strážce svatyně pouze vyrazil puk do území, kde se vyskytoval Filip Komorski, jenž pohodlně zvyšoval už na 5:1 pro kolektiv z Polárky.

Prostějov ale do minuty stav zkorigoval. Rychlou akci Martina Nováka, který bleskově přebruslil polovinu hřiště, dokázal gólově vyšperkovat Petr Mrázek. Domácí vycítili šanci a nadále diktovali tempo hry. Jedenáct minut před koncem třetího dějství bylo sníženo na rozdíl dvou branek. Prostějov zhodnotil svou přesilovku, kdy Jakub Babka z kruhu střelou po ledě našel volnou skulinku u tyče.

V čase 55:05 už to bylo pouze o jediný gól. Autorem kontaktní trefy hanáckého týmu byl Jiří Klimíček, který si sjel na mezikruží a přesnou střelou udělal ze zdánlivě jednoznačného duelu pořádné drama. V závěru ještě Prostějov zkusil hru bez gólmana, rysi čelili enormnímu tlaku, ale díky nesmírné bojovnosti a obětavosti nakonec urvali všechny body!

Příští střetnutí, ve kterém rysi budou chtít potěšit své fanoušky, je na programu ve středu 29. září, kdy doma hostí od 18:00 hodin Slovan Ústí nad Labem. Vstupenky na utkání si můžete zajistit už v předstihu v rámci online prodeje ZDE.