I přes famózní výkon gólmana Mokreho body nebereme
Závěr kalendářního roku se rysům moc nevydařil a po porážce na znojemském ledě jsme neuspěli ani v Prostějově. Pochvalu si ale zaslouží určitě brankář Vojta Mokry, který na Hané čelil osmatřiceti střelám domácích.
33.kolo, pátek 29.12.2023, ZS Prostějov
3:1
1:1, 2:0, 0:0
LHK Jestřábi Prostějov

Štipčák - Krejčí, Drtil, Hanousek, Forman, Poledna, Kubeš - Hašek, Fronk, Maruna - Illéš, Račuk, Venkrbec - Jiránek, V. Burian, Ostřížek - J. Veselý, Jáchym, Slanina - Z. Doležal. Trenér: Martin Janeček.

Mokry - Haman, Urbanec, D. Kowalczyk, Výtisk, Hrachovský, Homola - Svačina, Wałęga, R. Veselý - Martynek, Marosz, Cedzo - Klimša, Ćmiel, Doktor - R. Toman, Šuhaj, Geidl. Trenér: Martin Hrnčár.

12. Doležal (Hanousek, Illéš), 24. Hanousek (Pohl, Venkrbec), 28. Venkrbec (Ostřížek)
19. D. Kowalczyk (Svačina, R. Veselý)
Vyloučení: 3:2
Využití: 1:1
Střely na branku: 38:22 (12:8, 16:6, 10:8)
Zblokované střely: 12:9
Hity: 9:10
Vhazování: 27:24
Tresty: navíc Marosz (FM) 5 min + trest DKU
Rozhodčí: Rapák, Květoň - Jindra, Vašíček
Diváci: 1634

Lukáš Majer (asisten trenéra LHK Jestřábi Prostějov): Jsme rádi, že jsme našli cestu ke třem bodům na domácím hřišti. Po tom Zlínu tady byla dost obstojná návštěva, děkujeme fanouškům a kotli nejen za to, že nás podporují i v těch řekněme poněkud méně atraktivních zápasech, ale že s námi drží po celý rok. V utkání bylo vidět, že Frýdek zapsal několik výher po sobě, měli tam velmi dobré momenty a my jsme museli být šedesát minut na špičkách, utkání jsme ale i přes to po šedesát minut kontrolovali. Trochu jsme si to zkomplikovali nezvládnutým oslabením, ale jinak nás spíš mrzí to, že jsme na konci druhé třetiny neodskočili na vedení 4:1. To utkání jsme celkově měli dohrát s větší gólovou grácií. Chtěli bychom poděkovat fanouškům za dosavadní podporu v tomto roce, i když ty čtyři měsíce tady nebyly úplně jednoduché. My se každý den snažíme dělat všechno pro to, abychom diváky přilákali na stadion a abychom rozvíjeli naši hru tak, aby v roce 2024 byla naše hra organizovanější a atraktivnější.

Martin Hrnčár (trenér HC Frýdek-Místek): ... doplníme později

Na závěr letošního roku se rysi vydali na Hanou, kde je čekal souboj s prostějovskými Jestřáby. Trenér Martin Hrnčár se musel v tomto utkání obejít bez služeb zkušeného beka Havránka, kterého do zápasu nepustilo zranění. V brance dostal tentokráte přednost Mokry a v útoku se oproti minulému duelu objevil Toman.

Ani tentokráte jsme se nevyvarovali větší pozornosti v úvodní minutě střetnutí, když jsme pustili do úniku domácího Hanouska. Ten se pokusil o kličku do forhendové strany, gólman Mokry si však tuhle část svého brankoviště skvěle pohlídal. Jestřábi se vedoucí branky v první třetině přeci jen dočkali. V úvodu 10. minuty jsme se již podeváté v letošní sezoně provinili špatným střídáním proti pravidlům, čímž jsme Hanákům nabídli početní výhodu. Naše naděje držel výborně lapající Mokry, přesto se domácím v čase 11:03 podařilo jej překonat, když se prosadil z levého kruhu bombou Zdeněk Doležal - 1:0. Na svou nedisciplinovanost následně doplatil i prostějovský celek, když nejprve putoval za katr Jiránek, aby jej za pouhých 17 vteřin následoval ještě Krejčí. Rysi, kteří jsou ve využití přesilových her druhým nejlepším celkem soutěže, nabídkou nepohrdli a ve hře pěti proti třem srovnali krok. To Svačina vybídl zpětnou přihrávkou k palbě Daniela Kowalczyka a náš nejproduktivnější bek trefil přízemní střelou přesně ke vzdálenější tyči - 1:1.

Na začátku 24. minuty jsme trestuhodně nebyli důraznější při průniku nejproduktivnějšího obránce soutěže Tomáše Hanouska, který znovu poslal domácí celek do jednobrankového vedení - 2:1. Prostějov byl v zápase nadále aktivnější, za což byl v čase 27:13 zcela po zásluze i odměněn. Autorem třetího úspěchů hanáckého celku byl kapitán Matouš Venkrbec - 3:1. Změnit tento nepříznivý stav už nám domácí hokejisté nedovolili, navíc jsme se v samém závěru třetího dějství připravili sami o nějakou naději, když Marosz obdržel za podražení pětiminutový trest. Tuhle dlouhou přesilovku už Jestřábi využít nedokázali, a tak kalendářní rok zakončujeme porážkou na prostějovském ledě.

* Proti rysům stál dnes vůbec nejzkušenější tým Chance ligy, vždyt prostějovští hráči mají dohromady odehráno v prvoligové soutěži celkem 6311 zápasů.

* V letošní sezoně jsme obdrželi celkově již 122 menších trestů. Vůbec nejvíce jsme byli vylučování za podrážení, a to celkově v jednadvaceti případech. Následuje: hra vysokou holí - 18x, hákování - 18x, nedovolené bránění - 13x, sekání - 11x, krosček - 10x, trest hráčské lavice (špatné střídání) - 9x, držení - 7x, zdržování hry - 4x, hrubost - 3x, nafilmovaný pád - 1x, nesportovní chování - 1x, vražení na hrazení - 1x, faul loktem - 1x, faul kolenem - 1x, držení hole - 1x, zásah do kolene - 1x, nedovolené bránění brankáři - 1x. Obdrželi jsme dále ještě tři pětiminutové tresty a dvakrát jsme byli vyloučení do konce zápasu.

* Svůj jubilejní start za frýdecko-místecké rysy v prvoligové soutěži si tentokráte připsali na své konto Jakub Doktor a Daniel Kowalczyk, kteří odehráli své již 60té utkání. Klukům blahopřejeme!!

První utkání následujícího roku odehrajme na domácím ledě, a to ve středu 3. ledna, kdy do haly Polárka dorazí kolínští kozlové. Duel proti Středočechům začne v 17:00 hodin a fanoušci si na toto utkání mohou zakoupit vstupenky v předstihu - odkaz ZDE.