Frýdek převálcoval Kadaň a v tabulce stoupá vzhůru
Během dnešního večera se uskutečnil v Hale Polárce souboj třinácté a čtrnácté příčky v tabulce. Třinácté Kadaně a čtrnáctého Frýdku. Během úvodní třetiny byla vidět pěkná přestřelka a do kabin se odcházelo za stavu 2:2. Ve druhé třetině se domácí ujali vedení 4:3. Poslední třetinu ovládli domácí, i když si hosté našli své šance, se stavem 6:3 už nic nezmohli.
15. kolo, středa 17.10.2018, Hala Polárka
6:3
2:2, 2:1, 2:0
Malík – Žovinec, Husák, Haman, Zahradníček, Krisl, L. Kovář, Bartko – Hladonik, Mikulík (C), Kofroň – Rudovský, Novotný, Kaukič – Klimša (A), Przybyla, Christov – J. Kalus, Kuťák, Motloch.
SK Kadaň
Pavlát – Szathmáry (A), Trefný (C), Blaha, Novák, Grebeňuk, J. Holý – Wágner, Kůs (A), Klíma – J. Svoboda, Šťovíček, Chlouba – Tupý, Rindoš, Maršoun – Říha, Šulek.
Branky a nahrávky: 7. Mikulík (Kofroň, L. Kovář), 11. Novotný (Rudovský), 26. Hladonik (Mikulík), 28. Hladonik (Mikulík), 43. Husák, 49. L. Kovář (Christov) – 8. Klíma (Trefný), 10. Říha (Szathmáry, Trefný), 24. Chlouba (Šťovíček, Grebeňuk). Rozhodčí: Robert Čech, Tomáš Cabák – Tomáš Měkýš, David Otáhal. Vyloučení: 7:7, navíc Blaha 5 minut + osobní trest do konce utkání (Kadaň) a Kůs osobní trest 10. min (Kadaň) Využití: 2:0. V oslabení: 1:0. Střely na branku: 33:30.
Vlastimil Wojnar (HC Frýdek-Místek): Zatím po dvou zápasech můžu říct, že jsem nadšený. Tady tím týmem, ke kterému jsem přišel, protože to tady od začátku jak v kabině, tak na ledě žije. A ti kluci měli strašnou chuť prolomit tu mizérii porážek, obzvlášť když ten herní projekt, který tam byl, nebyl vůbec špatný. Musím říct, že vůbec ne, spousta zápasů byla prohraná o gól. Jsem strašně rád i za ně, že se to najednou otočilo a aby ta série vydržela a taky to nasazení a radost ze hry. Ještě bych chtěl poděkovat fanouškům, že i přes tu sérii porážek si našli cestu a že přijdou i v sobotu ještě ve větším množství.
Roland Wagner (SK Trhači Kadaň): Nás ten zápas samozřejmě mrzí. Půlku zápasu jsme hráli dobře, vedli jsme 3:2. Klíčová byla druhá třetina, udělali jsme dvě velké chyby, soupeř to potrestal. Přidali jsme nějaké fauly, které samozřejmě byly, to nás stalo zápas. Musíme hrát v pěti a ne ve čtyřech.

Nádherně otevřeli skóre domácí. Akce Lukáše Kováře, Davida Kofroně a Milana Mikulíka byla výborná. Kovářovi se nepodařilo vybojovat puk a jeden z hostů chtěl přihrát svému spoluhráči. Do přihrávky se vložila zcela nečekaně hokejka Davida Kofroně. Ten si počkal na Milana Mikulíka, jenž spěchal k bráně. Přihrávka na Mikulíka prošla a puk zaplul do kadaňské sítě.

Ani ne o minutu později už bylo srovnáno. Nejdříve přišla rána Jakuba Trefného, tu ale Nick Malík vyrazil před sebe. Ke kotouči se ale dostal Lukáš Klíma, ten Malíka přehodil a bylo vymalováno. Do vedení šli ale hosté. Lukáš Říhá vyslal na Malíka dělovku. Mnozí se podivili, když hráči Kadaně pozvedli ruce nad hlavu. Bylo slyšet, jak puk přišel do kontaktu s Malíkovými betony, proto se většina přihlížejících podivila.

Ale přišlo vyrovnání domácích. Před branku se pomalu a nenápadně přikradl Štěpán Novotný. Pak na něj přišla přihrávka od Jana Rudovského. Novotný pak puk protlačil za záda Dominika Pavláta. To bylo z první třetiny vše.

Do druhé dvacetiminutovky vstoupili lépe hosté. Roman Chlouba si dobře povodil Malíka, až jej roztáhl a pak lehce poslal puk do levé části branky. Zase ale o pár minutek později přišlo vyrovnání. Mikulík se dobře ujal kotouče, po ruce mu byl Jan Hladonik, který vstřelil vyrovnávací branku.

Jde vidět, že dvojice Mikulík – Hladonik dneska opravdu funguje. Mikulík s Hladonikem se parádně rozjeli na Pavláta. Ten byl proti jejich akci dost bezmocný. Mikulík si podržel puk na hokejce, vyčkal na správný okamžik, poslal kotouč Hladonikovi, ten jej s dokonalou přesností vyslal do kadaňské sítě.

Poslední třetina patřila jenom Frýdku-Místku. Zpoza branky se zjevil Patrik Husák, na něhož zřejmě hráči Kadaně do posledního okamžiku zapomněli. A když chtěli proti Husákovi zakročit, kotouč se už nacházel za brankovou čárou.

Poslední dnešní branka patřila Lukášovi Kovářovi. Nejdříve jen nastřelil levou tyč a puk skončil za brankou. Kovář se ale nevzdal, kotouč dohnal a zpoza brány jej vypálil do Pavláta, od něhož se puk odrazil rovnou do branky.