Chance Liga - 15. kolo (st 17.10., 18:00)

HC Frýdek-Místek

HC Frýdek-Místek

6:3
(2:2, 2:1, 2:0)
SK Kadaň

SK Kadaň


Arena: Hala Polárka, diváci: 883

Statistiky utkání

Branky a nahrávky: 7. Mikulík (Kofroň, L. Kovář), 11. Novotný (Rudovský), 26. Hladonik (Mikulík), 28. Hladonik (Mikulík), 43. Husák, 49. L. Kovář (Christov) – 8. Klíma (Trefný), 10. Říha (Szathmáry, Trefný), 24. Chlouba (Šťovíček, Grebeňuk). Rozhodčí: Robert Čech, Tomáš Cabák – Tomáš Měkýš, David Otáhal. Vyloučení: 7:7, navíc Blaha 5 minut + osobní trest do konce utkání (Kadaň) a Kůs osobní trest 10. min (Kadaň) Využití: 2:0. V oslabení: 1:0. Střely na branku: 33:30.

HC Frýdek-Místek: Malík – Žovinec, Husák, Haman, Zahradníček, Krisl, L. Kovář, Bartko – Hladonik, Mikulík (C), Kofroň – Rudovský, Novotný, Kaukič – Klimša (A), Przybyla, Christov – J. Kalus, Kuťák, Motloch.

SK Kadaň: Pavlát – Szathmáry (A), Trefný (C), Blaha, Novák, Grebeňuk, J. Holý – Wágner, Kůs (A), Klíma – J. Svoboda, Šťovíček, Chlouba – Tupý, Rindoš, Maršoun – Říha, Šulek.


Frýdek převálcoval Kadaň a v tabulce stoupá vzhůru

17.10.2018 | Markéta Mikeschová

Během dnešního večera se uskutečnil v Hale Polárce souboj třinácté a čtrnácté příčky v tabulce. Třinácté Kadaně a čtrnáctého Frýdku. Během úvodní třetiny byla vidět pěkná přestřelka a do kabin se odcházelo za stavu 2:2. Ve druhé třetině se domácí ujali vedení 4:3. Poslední třetinu ovládli domácí, i když si hosté našli své šance, se stavem 6:3 už nic nezmohli.

Nádherně otevřeli skóre domácí. Akce Lukáše Kováře, Davida Kofroně a Milana Mikulíka byla výborná. Kovářovi se nepodařilo vybojovat puk a jeden z hostů chtěl přihrát svému spoluhráči. Do přihrávky se vložila zcela nečekaně hokejka Davida Kofroně. Ten si počkal na Milana Mikulíka, jenž spěchal k bráně. Přihrávka na Mikulíka prošla a puk zaplul do kadaňské sítě.

Ani ne o minutu později už bylo srovnáno. Nejdříve přišla rána Jakuba Trefného, tu ale Nick Malík vyrazil před sebe. Ke kotouči se ale dostal Lukáš Klíma, ten Malíka přehodil a bylo vymalováno. Do vedení šli ale hosté. Lukáš Říhá vyslal na Malíka dělovku. Mnozí se podivili, když hráči Kadaně pozvedli ruce nad hlavu. Bylo slyšet, jak puk přišel do kontaktu s Malíkovými betony, proto se většina přihlížejících podivila.

Ale přišlo vyrovnání domácích. Před branku se pomalu a nenápadně přikradl Štěpán Novotný. Pak na něj přišla přihrávka od Jana Rudovského. Novotný pak puk protlačil za záda Dominika Pavláta. To bylo z první třetiny vše.

Do druhé dvacetiminutovky vstoupili lépe hosté. Roman Chlouba si dobře povodil Malíka, až jej roztáhl a pak lehce poslal puk do levé části branky. Zase ale o pár minutek později přišlo vyrovnání. Mikulík se dobře ujal kotouče, po ruce mu byl Jan Hladonik, který vstřelil vyrovnávací branku.

Jde vidět, že dvojice Mikulík – Hladonik dneska opravdu funguje. Mikulík s Hladonikem se parádně rozjeli na Pavláta. Ten byl proti jejich akci dost bezmocný. Mikulík si podržel puk na hokejce, vyčkal na správný okamžik, poslal kotouč Hladonikovi, ten jej s dokonalou přesností vyslal do kadaňské sítě. 

Poslední třetina patřila jenom Frýdku-Místku. Zpoza branky se zjevil Patrik Husák, na něhož zřejmě hráči Kadaně do posledního okamžiku zapomněli. A když chtěli proti Husákovi zakročit, kotouč se už nacházel za brankovou čárou. 

Poslední dnešní branka patřila Lukášovi Kovářovi. Nejdříve jen nastřelil levou tyč a puk skončil za brankou. Kovář se ale nevzdal, kotouč dohnal a zpoza brány jej vypálil do Pavláta, od něhož se puk odrazil rovnou do branky. 

Ohlasy k utkání

HC Frýdek-Místek

Vlastimil Wojnar (HC Frýdek-Místek): Zatím po dvou zápasech můžu říct, že jsem nadšený. Tady tím týmem, ke kterému jsem přišel, protože to tady od začátku jak v kabině, tak na ledě žije. A ti kluci měli strašnou chuť prolomit tu mizérii porážek, obzvlášť když ten herní projekt, který tam byl, nebyl vůbec špatný. Musím říct, že vůbec ne, spousta zápasů byla prohraná o gól. Jsem strašně rád i za ně, že se to najednou otočilo a aby ta série vydržela a taky to nasazení a radost ze hry. Ještě bych chtěl poděkovat fanouškům, že i přes tu sérii porážek si našli cestu a že přijdou i v sobotu ještě ve větším množství.SK Kadaň

Roland Wagner (SK Trhači Kadaň): Nás ten zápas samozřejmě mrzí. Půlku zápasu jsme hráli dobře, vedli jsme 3:2. Klíčová byla druhá třetina, udělali jsme dvě velké chyby, soupeř to potrestal. Přidali jsme nějaké fauly, které samozřejmě byly, to nás stalo zápas. Musíme hrát v pěti a ne ve čtyřech.


Nábor

Generální partneři

Třinecké železárny Moravia Steel MSK

Hlavní partneři

BacatoChance Liga VÚHŽ Radegast Jagrteam ARC - impex TSR Wafarex M Steel Project OC Frýda

Partneři

Royal Cargo
Febe Craft
Koma
Bulawa
Sportplex
Frymel
3CSAD
Nutrapluss
Next Reality

Partneři mládeže

Statutární město FM Moravskoslezský krajSatum Technické služby Epogearmot Vaculova Ekomor Autodoprava Jan Rypka