Slezané povzbuzeni vítězstvím v Prostějově vyzvou na domácím ledě Kadaň.
Od nového týdne převzal Frýdek-Místek nový trenér Vlastimil Wojnar a pozitivní efekt se dostavil ihned, rysi zvítězili na ledě Prostějova po povzbudivém výkonu 3:2. Nabitý týden pro červenobílé pokračuje domácím zápasem proti třinácté Kadani, kterou mohou Slezané přeskočit v tabulce. Zápas začíná ve středu v 18:00 v hale Polárka.

Výměna trenérů Frýdek-Místek povzbudila

V pondělí se hráči i veřejnost dozvěděli o velké změně. Tým opustili trenéři Jiří Juřík a Marek Malík, kteří byli ještě u toho, když Frýdek-Místkek postupoval z Druhé ligy. Za odvedenou práci jim náleží velký dík. Nově mužstvo převzal bývalý trenér třinecké juniorky Vlastimil Wojnar a asistenta mu bude dělat Jozef Daňo. Než se však k mužstvu připojí ze zámoří, je Wojnarovi k ruce Jiří Raszka.

Nový impulz hráčům Frýdku-Místku pomohl hned v prvním utkání pod Wojnarovým vedením. Frýdek-Místek po trudné sérii osmi porážek v řadě spadl na poslední místo a hrál na ledě Prostějova. Jestřábi měli naopak v zádech čtyři výhry v řadě, přesto se museli před Frýdeckomísteckými po zápase sklonit.

Slezané nezačali nejlépe, od deváté minuty prohrávali . Druhá třetina však vyšla Frýdku-Místku fantasticky. Nejprve zařídil vyrovnání Filip Haman, který se v dresu rysů objevil v této sezóně teprve podruhé. Do vedení pak Frýdek-Místek poslal Jan Kalus. Domácí ještě reagovali vyrovnáním, ale poslední slovo měli hosté, ve 38. minutě rozhodl o vítězství Frýdku-Místku svým třetím gólem v sezóně bývalý hráč Prostějova Jan Rudovský.

Frýdek-Místek díky vítězství poskočil před Ústí nad Labem na předposlední místo tabulky, hlavně ale tato výhra může hráčům dodat tolik potřebné sebevědomí. Nejproduktivnějším rysem je stále se sedmi body (3+4) Rostislav Martynek, který se po dlouhé pauze v Prostějově opět objevil na soupisce Frýdku-Místku. Adam Raška a Jonáš Peterek naopak stále ještě chyběli, když předtím reprezentovali v české osmnáctce. Stejný počet bodů jako Martynek má ještě Dan Przybyla a nejlepším střelcem týmu je čtyřgólový David Klimša.

V brance Frýdku-Místku dostal proti Prostějovu důvěru Nick Malík, který má na kontě zatím sedm startů s úspěšností zákroků 89,07 % a průměrem 3,17 gólů na zápas. Záda mu na střídačce kryl Jan Hlaváč z důvodu nepřítomnosti Lukáše Danečka, který odcestoval s třineckými Oceláři za Ligou mistrů do Norska.

Poslední zápas Frýdku-Místku

Prostějov - Frýdek-Místek 2:3

Branky a nahrávky: 9. D. Kolář (Račuk), 37. Nouza (Rašner, Račuk) – 24. Haman (J. Kalus, Kuťák), 26. J. Kalus (Motloch), 38. Rudovský (J. Kalus, Kuťák). Rozhodčí: Barek, Doležal - Kotlík, Zídek. Vyloučení: 5:11. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1253.

HC Frýdek-Místek: Malík – Husák, Žovinec, Zahradníček, Krisl, L. Kovář, Haman, Hrachovský – Kofroň, Mikulík (C), Martynek (A) – Christov, Novotný, Rudovský – Kaukič, Przybyla, Klimša (A) – Motloch, Kuťák, J. Kalus.

Kadaň se v poslední době dostala do slušné formy

Kadaň se v tabulce Chance ligy nachází na třináctém místě, tedy těsně před Frýdkem-Místkem. Na kontě má deset bodů, o jeden více než Slezané. V případě vítězství by tak rysi svého soupeře v tabulce přeskočili.

Kadaň je nejčastěji inkasujícím týmem celé ligy, dohromady dostala už 66 branek (Frýdek-Místek 46). Zároveň Trhači vstřelili pouze 27 branek, což je nejméně ze všech (Frýdek-Místek 37). Na druhou stranu je třeba říci, že Kadaň prožívá zatím nejlepší období v sezóně. Všechny tři své výhry vtěsnala do posledních čtyř utkání. Po vítězstvích 5:3 nad Havířovem a 2:1 nad Ústí nad Labem Kadaň prohrála 1:4 s Třebíčí, ale poté dokázala porazit doma 3:1 Litoměřice. Na ledě soupeřů zatím Kadaň z šesti utkání vyhrála jediné.

Poslední zápas sehráli Trhači doma s Litoměřicemi. Kadani se povedla první třetina, ve které se dostala do vedení 2:0 díky brankám Šťovíčka a Trefného. V závěru první dvacetiminutovky sice Litoměřice snížily, ale vyrovnat nedokázaly a ve druhé části pak vrátil Kadani dvoubrankový náskok Šulek. Ve zbytku utkání už žádná branka nepadla, Kadaň tak mohla oslavit tři body.

V čele produktivity Kadaně je třináctibodový Jaroslav Kůs (1+12), na druhém místě je s deseti body Lukáš Klíma (6+4), nejlepší kanonýr Trhačů. Za nimi pak zeje díra, následují tři hráči se šesti kanadskými body. V brance Kadaně se objevili zatím tři gólmani. Nejvíce startů (8) má na kontě Ondřej Kuchař (úspěšnost 89,88 %, průměr 4,27), do pěti zápasů zasáhl Petr Hamalčík (úspěšnost 83,33, průměr 6,92). Jedno utkání odchytal Dominik Pavlát. Ten stál v brance Kadaně právě naposledy proti Litoměřicím.

Poslední zápas Kadaně

Kadaň - Litoměřice 3:1

Branky a nahrávky: 11. Šťovíček (Holý), 14. Trefný (Kůs, Chlouba), 34. Šulek (Svoboda, Říha) – 19. Šik (Flynn, Zadražil). Rozhodčí: Luczków, Vokřál – Kokrment, Coubal.Vyloučení: 6:3. Využití: 1:0. Diváci: 352. Střely na branku: 23:16.

SK Trhači Kadaň: Pavlát – Trefný, Szathmáry, Novák, Holý, Blaha, Grebeňuk – Klíma, Kůs, Wágner – Chlouba, Šťovíček, Jánský – Müller, Rindoš, Tupý – Šulek, Říha, Svoboda.

Slezané v minulém ročníku Kadaň třikrát zdolali

V předešlé sezóně Frýdek-Místek uhrál ve vzájemných zápasech s Kadaní celkem deset bodů. Nejprve na ledě soupeře zvítězil 4:3. Pak přišla jediná ztráta, když rysi doma prohráli s Kadaní 4:5 po nájezdech, i když vedli už 3:0. Na ledě Trhačů pak rysi zvítězili 3:1 a nakonec stejným výsledkem vyhráli i před domácím publikem.

Ve 48. kole tehdejší WSM Ligy Slezany dostal do vedení v první třetině Daniel Štumpf a po devíti minutách zvýšil v oslabení Michal Kovařčík. Poté sice snížil Polák, ale ještě v první části se prosadil na konečných 3:1 Jan Kalus.

Tato výhra však byla zatím jedinou tříbodovou na domácím ledě proti Kadani. Jinak nás vždy tento soupeř velmi zlobil. V minulosti najdeme jedno vítězství Kadaně v Polárce po základní hrací době a dva zápasy dospěly do prodloužení či nájezdů.

Poslední vzájemný zápas

Frýdek-Místek - Kadaň 3:1

Branky a nahrávky: 4. Štumpf (M. Kovařčík, Piegl), 9. M. Kovařčík, 16. J. Kalus (Klimša, Mikulík) – 14. Polák (Buchtela, Kadeřávek). Rozhodčí:Doležal, Fiala – Gančarčík, Konvička. Vyloučení: 8:4, navíc Kůs (Kadaň) 10 min. Využití: 0:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 1114. Střely na branku: 31:24.

HC Frýdek-Místek: L. Daneček – Zahradníček, Matyáš, L. Kovář, Pastor, Piegl, Foltýn, Hrachovský – Martynek, M. Kovařčík, Štumpf – J. Kalus, Klimša, Mikulík – Poruba, Kofroň, Kuťák – Franek, Kafka, Przybyla.

SK Kadaň: Dvořák – Trefný, Buchtela, Kadeřávek, Šefl, Hlaváček, Blaha – Kůs, Krejčiřík, Hejcman – Chrpa, J. Müller, Rindoš – Rezek, Polák.