Rysi se pokusí získat skalp Jestřábů a odpoutat se z poslední pozice
Osm porážek v kuse, to není příjemná situace a Frýdek-Místek se ji pokusí prolomit už v pondělí proti Prostějovu. Jestřábi jsou v tabulce na páté pozici a mají v zádech naopak sérii čtyř vítězství v řadě. Zápasem v Prostějově, který začíná v 18:00, odstartuje pro Slezany náročný týden, během kterého odehrají tři utkání. Následovat budou domácí střetnutí s Kadaní ve středu a s Kladnem v sobotu.

Osm porážek v řadě straší Frýdek-Místek

Nedaří se. Frýdek-Místek má po dvanácti kolech na kontě jen dvě vítězství, a tedy šest bodů, což jej sráží až na poslední místo tabulky Chance ligy. Pozitivem je, že Slezané neprohrávají o parník, z osmi porážek v řadě bylo šest o gól. Další dobrou zprávou je, že nejbližší soupeři nejsou daleko. Na Kadaň ztrácí Frýdek-Místek bod, na Ústí nad Labem dva. Na osmou pozici zaručující play-off Slezané ovšem mají manko už třinácti bodů.

Poslední prohra červenobílých přišla v sobotu na domácím ledě proti Českým Budějovicím. Slezané měli výborný začátek utkání, Motor České Budějovice, který vládne tabulce, místy přehrávali a první dvacetiminutovku zakončili ve vedení 1:0, když se trefil poprvé v dresu Frýdku-Místku Štěpán Novotný. Druhou třetinu ovšem rysi kvůli dvěma smolným gólům prohráli a ztráceli 1:2. Ve třetí části už domácí vsadili vše na útok a bohužel ještě třikrát inkasovali. Jedinou branku rysů vstřelil Dušan Žovinec a Frýdek-Místek tak prohrál 2:5.

Z hráčů, kteří v současné době patří na soupisku Frýdku-Místku, vévodí týmovému kanadskému bodování se sedmi body Dan Przybyla se sedmi body (3+4). O bod méně mají obránce Jan Bartko (3+3) a Milan Mikullík (2+4). V brance Frýdku-Místku byl nejčastěji Lukáš Daneček, o jeden start méně má na kontě Nick Malík, který chytal i naposledy proti Českým Budějovicím. Do jednoho utkání na pár minut naskočil Jan Hlaváč.

Poslední zápas Frýdku-Místku

Frýdek-Místek - České Budějovice 2:5

Branky a nahrávky: Novotný (Przybyla, Kaukič), 55. Žovinec (Husák, Kuťák) – 29. M. Novák (Endál, Gilbert), 35. Dančišin, 45. Gilbert (Babka, M. Novák), 50. Heřman (Z. Doležal), 56. Babka. Rozhodčí: Obadal, Vrba - Gančarčík, Konvička. Vyloučení: 5:7. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 841.

HC Frýdek-Místek: Malík – Husák, Žovinec, Zahradníček, Bartko, Matyáš, Krisl, L. Kovář – Rudovský, Hladonik, Kofroň – Klimša (A), Mikulík (C), Christov – Przybyla, Novotný, Kaukič – Flok, Kuťák, Motloch.

Prostějovu se daří a stoupá tabulkou

Prostějov nabral v posledních utkáních opravdu výbornou formu, už čtyři zápasy v řadě dokázal naplno bodovat. Poslední porážkou Jestřábů je ta s Kladnem na konci září, říjen je zatím pro Jestřáby celý vítězný. Postupně porazili Havířov, Ústí nad Labem, Třebíč a naposledy také Litoměřice. Celkem mají Hanáci na kontě 23 bodů a jsou v tabulce na pátém místě. Na domácím ledě zatím Prostějov jen jedenkrát nebodoval a pětkrát zvítězil.

Poslední utkání sehráli Jestřábi na ledě Litoměřic, a i když vyhráli 5:4, pořádně se natrápili. Domácí totiž měli perfektní nástup a dostali se do vedení 2:0. Těsně před první přestávkou snížil Tomáš Nouza. Domácí pak ve druhé třetině znovu vedli o dvě branky, ale dvě sekundy před koncem třetiny snížil Tomáš Divíšek. Ve třetí části utkání pak Jestřábi rozhodli. Postupně se trefili Jan Starý, Radek Prokeš a Lukáš Žálčík. Stadion už stihl jen v závěru snížit na 4:5.

Největší síla Prostějova je jednoznačně v ofenzívě, nenajdeme žádný tým, který by nastřílel více branek než Jestřábi, kteří se trefili dvaapadesátkrát. Produktivitě celé Chance ligy vévodí Divíšek (8+13), třetí je Nouza (9+8) a v desítce jsou ještě Jan Kloz a Marek Račuk. Nejlepším střelcem týmu je pak s deseti brankami Lukáš Žálčík. V brance sázejí Jestřábi nejvíce na Jakuba Neužila, který zasáhl do devíti utkání a má úspěšnost 90,70 % a průměr 3,13 gólů na zápas. Třikrát se v brance objevil Tomáš Štůrala (průměr 90 %, úspěšnost 2,98). Štůrala chytal i naposledy proti Litoměřicím.

Poslední zápas Prostějova

Litoměřice - Prostějov 4:5

LHK Jestřábi Prostějov

Branky a nahrávky: 12. Flynn (Kvasnička), 17. Korkiakoski (J. Kloz), 37. Korkiakoski (Voženílek), 60. J. Kloz (Kvasnička, Rousek) – 20. Nouza (Karpov, Divíšek), 40. Divíšek (Nouza, Havlík), 51. Starý (J. Zdráhal), 57. Prokeš (L. Luňák), 58. Žálčík (Divíšek, Havlík). Rozhodčí: Kopeček, Čech – Štofa, Beneš. Vyloučení: 7:9. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 943. Střely na branku: 32:35.

LHK Jestřábi Prostějov: Štůrala – Mikliš, Rašner, Bažant, Havlík, J. Zdráhal, Foltýn, Kellner – Nouza, Divíšek, Karpov - Starý, Žálčík, Račuk - Prokeš, Venkrbec, L. Luňák - Matýs, Krejčiřík, Antoníček.

Rysi ještě Jestřáby na jejich ledě neporazili

V loňské sezóně měli ve vzájemných utkáních lepší bilanci prostějovští hokejisté, kteří třikrát zvítězili. První zápas patřil Frýdku-Místku, který doma vyhrál 4:1, poté už však vyhrával Prostějov. Nejprve 3:2 po prodloužení, pak 5:2 na ledě Frýdku-Místku a nakonec doma 7:2. Tohle utkání rysům vůbec nevyšlo, Jestřábi se dostlali do vedení 3:0, ve druhé třetině korigoval výsledek dvěma brankami v přesilovce Ondřej Kovařčík. Jenže to nestačilo, Prostějov dál navyšoval náskok a s jistotou zvítězil.

Před pondělním utkáním je před Frýdkem-Místkem velká výzva, poprvé ve druhé nejvyšší soutěži vyhrát na ledě Prostějova. Jediný bod tam získali právě v minulé sezóně za prohru 2:3 v prodloužení.

Poslední vzájemný zápas

Prostějov - Frýdek-Místek 7:2

Branky a nahrávky: 18. Divíšek (Nouza, Rudovský), 22. Nouza (Havlík, M. Drtina), 22. Rašner (Dvořáček, Havlík), 35. Rudovský (Venkrbec), 40. Starý (Venkrbec), 42. Z. Král (V. Meidl, Žovinec), 54. L. Luňák (M. Drtina, Z. Král) – 29. O. Kovařčík (M. Kovařčík, Kuťák), 38. O. Kovařčík (Kuťák, Mikulík). Rozhodčí: Přikryl, Kopeček – Kreuzer, Polák. Vyloučení: 5:6. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 1659.

LHK Jestřábi Prostějov: Groh – M. Drtina, D. Kolář, Rašner, Havlík, Žovinec, Mikliš – Starý, Nouza, Divíšek – Dvořáček, Rudovský, Venkrbec – L. Luňák, V. Meidl, Z. Král – Zabloudil, Švarc, Prokeš – Švec.

HC Frýdek-Místek: Strmeň (22. L. Daneček) – Zahradníček, Matyáš, Pastor, Hrachovský, Foltýn, Piegl – Poruba, Mikulík, Kofroň – O. Kovařčík, M. Kovařčík, Martynek – J. Kalus, Kuťák, Klimša – Bajtek, Štumpf, Franek.