Frýdek-Místek hostí vedoucí České Budějovice. Padnou v Polárce i popáté?
Nedaří se. Frýdek-Místek prožívá těžké časy, po sérii porážek se propadl na poslední místo Chance ligy. V sobotu v 17 hodin čeká Slezany zkouška z nejtěžších, do Polárky přijede Motor České Budějovice, lídr tabulky. Této těžké zkoušky se však rysi zaleknout nemusí, ve všech čtyřech případech totiž v minulosti doma Jihočechy porazili. Přidají pátou výhru proti favoritovi?

Série porážek Frýdku-Místku se natáhla už na sedm utkání. Slezané přitom v utkáních na svého soupeře výrazně nezaostávají, často ho naopak přehrávají nebo jsou mu alespoň vyrovnaným partnerem. Jenže se Frýdeckomísteckým nedaří překlánět vyrovnaná utkání na svou stranu.

Z oněch sedmi porážek bylo šest o jediný gól, často Slezané vedli, ale utkání nedokázali dotáhnout do vítězného konce, nebo naopak až příliš pozdě začali dotahovat ztrátu. Naposledy byl nad síly Frýdku-Místku Přerov, který na domácím ledě Slezany porazil 5:3.

Zápas přitom rysi začali skvěle, po třinácti minutách vedli díky Danu Przybylovi a Jiřímu Polanskému 2:0. Přerov před první pauzou snížil a v 30. minutě vyrovnal. Poté se Frýdek-Místek ještě jednou podíval do vedení, prosadil se Jan Hladonik. Pak už ale pálil jen Přerov, třemi góly strhl vedení na svou stranu.

Nejproduktivnějším hráčem Frýdku-Místku je stále se sedmi kanadskými body (3+4) Rostislav Martynek, i přesto, že v posledních utkáních chyběl. Druhý v produktivitě je se šesti body (3+3) obránce Jan Bartko. Nejlepším kanonýrem je čtyřgólový David Klimša. V brance Frýdku-Místku se už prostřídali tři muži. Sedm startů má na kontě Lukáš Daneček (úspěšnost 84,76 %, průměr 3,94), pětkrát v brance stál Nick Malík (89,84 %, 3,01). Šestnáct minut proti Přerovu odchytal Jan Hlaváč a gól nedostal.

Poslední zápas Frýdku-Místku

HC Frýdek-Místek 3:5 HC ZUBR Přerov

Branky a nahrávky: 20. Čáp (Pšurný), 30. Š. Kratochvíl (Pala, T. Sýkora), 36. Goiš (Navrátil, Hejcman), 41. T. Sýkora (Š. Kratochvíl, Pala), 43. Navrátil (Hejcman) – 9. Przybyla (Husák), 14. Polanský, 35. Hladonik. Rozhodčí: Veselý, Šutara – Poruba, Rožánek. Vyloučení: 4:4. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 1726.

HC Frýdek-Místek: L. Daneček (43. Hlaváč) – Žovinec, Husák, Bartko, Zahradníček, Krisl, L. Kovář, Hrachovský – Kofroň, Mikulík (C), Klimša (A) – Hladonik, Polanský, Rudovský – Christov, Novotný, Przybyla – Motloch, Kuťák, Kaukič.

Budějovice na první příčce

I když se Motor nyní nachází na první příčce, poslední zápas nepatřil mezi ty nejlepší. Budvar Arénu navštívili hoši z Litoměřic. Ti ovládli první třetinu dvěma brankami. Ovšem v dalších dvaceti minutách se karta obrátila a hned tři góly padly do branky hostů. Závěrečná třetina předvedla řádné drama, když se skóre vyrovnalo na 4:4. O vítězi tak mělo rozhodnout prodloužení. Ani to ale neurčilo vítěze, tak se pokračovalo do samostatných nájezdů, kde svůj um a sílu předvedli hosté. Tak domácí ubránili aspoň bodík.

Do dalekých Budějovic se odebral Jan Strmeň (úspěšnost 90,91%, průměr 2,29), který v loňské sezoně ochraňoval svatyni rysů. V tomto zápase ale bude stát na straně druhé. Čerstvou novinou jsou střídavé starty Petra Kváči (úspěšnost, 91,60%, průměr 1,74) za Litvínov. Další možností, koho bychom mohli zítra vidět v budějovické brance, je Daniel Svoboda (úspěšnost 60,00%, průměr 7,50).

Vzájemná utkání

HC Frýdek-Místek 0:1p ČEZ Motor České Budějovice

HC Frýdek-Místek 3:1 ČEZ Motor České Budějovice

HC Frýdek-Místek 1:4 ČEZ Motor České Budějovice

Poslední vzájemné utkání

Naposledy se tyto dva týmy viděly v Hale Polárce. A jako vítězové z něj vyšli domácí za stavu 4:3. Střelci se stali David Klimša, Filip Kuťák a dva góly si připsal Filip Bajtek.

Branky a nahrávky: 11. Klimša (Kvasnica, Martynek), 16. Kuťák (Klimša, Pastor), 37. Bajtek (Przybyla), 40. Bajtek (TS) – 2. Rob (L. Květoň, Čermák), 5. Kutlák, 48. Vráblík (L. Květoň, J. Mikyska)

HC Frýdek-Místek: Strmeň (L. Daneček) – Zahradníček, Bartko, Pastor, Matyáš, L. Kovář, Piegl – Franek, Poruba, Mikulík (A) – Kofroň, Kvasnica, M. Kovařčík – Martynek (C), J. Kalus, Kuťák – Klimša (A), Bajtek, Przybyla – Štumpf.

ČEZ Motor České Budějovice: Bláha (Gába) – Kutlák (C), Kučný, Fillman, F. Novák (A), Čáp, Vráblík – Heřman, Pajič, Nedorost (A) – Nejezchleb, J. Mikyska, Vlček – Čermák, Rob, L. Květoň – M. Bárta, Galamboš, Martin Novák.