Rysi po dlouhé době odváží z Prostějova třetí výhru letošní sezony
Dnešní utkání v Prostějově začalo pro domácí Jestřáby lépe a po první třetině odcházeli za stavu 1:0 do kabin. Druhá dvacetiminutovka ale patřila hostům. Během těch dvaceti minut nastříleli tři branky, kdežto Prostějovským se povedlo vstřelit jenom jednu. Závěrečná třetina nepřinesla už žádnou gólovou podívanou. Z Prostějova tak odvážíme potřebné tři body.
14. kolo, pondělí 15.10.2018,
2:3
1:0, 3:1, 0:0
LHK Jestřábi Prostějov
Neužil – D. Kolář, Rašner, Havlík, Bažant, Foltýn, J. Zdráhal, Kellner – Karpov, Divíšek (A), Nouza (A) – Starý, Račuk, Žálčík – L. Luňák, Venkrbec (C), Prokeš – Matýs, Krejčiřík, Antoníček.
Malík – Husák, Žovinec, Zahradníček, Krisl, L. Kovář, Haman, Hrachovský – Kofroň, Mikulík (C), Martynek (A) – Christov, Novotný, Rudovský – Kaukič, Przybyla, Klimša (A) – Motloch, Kuťák, J. Kalus.
Branky a nahrávky: 9. D. Kolář (Račuk), 37. Nouza (Rašner, Račuk) – 24. Haman (J. Kalus, Kuťák), 26. J. Kalus (Motloch), 38. Rudovský (J. Kalus, Kuťák). Rozhodčí: Barek, Doležal - Kotlík, Zídek. Vyloučení: 5:11. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1253.
Jiří Vykoukal (LHK Jestřábi Prostějov): Dneska jsme byli jalový v koncovce. Měli jsme 11 přesilovek, z toho dvě přesilovky 5:3 a nedokázali jsme vstřelit branky. Nehraje se na šance, ale na góly.

Úvod zápasu patřil domácím a už po třech minutách dostaly výhodu v podobě přesilové hry. Jako přesilová hra to však nevypadalo a hosté se ubránili. Netrvalo dlouho a na trestnou lavici si šel odpočinout i domácí Prokeš, který z přemíry snahy hákoval obránce Frýdku. Přesilovka se hostujícím hokejistům také nedařila a největší šanci měl domácí Tomáš Divíšek, který sám ujížděl na brankáře Malíka. Šestnáctiletý gólman, ale ze souboje proti 39letému Divíškovi vyšel úspěšně. Po chvíli následovalo vhazování, které s přehledem vyhrál Račuk a krásně poslal na modrou čáru Danu Kolářovi, který ránou mezi betony propálil Malíka! V 11. minutě se hostům naskytla ideální příležitost k vyrovnání. Hosté v přesilovce měli několik šancí, ale skvělý Jakub Neužil všechny šance lapil. Dále byl k vidění bojovný hokej a hru hodně kouskovaly vyloučení, ze kterých však góly nepadaly. Dvě minuty před koncem první třetiny dostali však Jestřábi dvojnásobnou přesilovku. Šanci měl nejprve Venkrbec, který netrefil a po něm Žalčík, ale toho Malík vychytal. Stav byl po první třetině pouze tedy 1:0.

Prostřední část utkání slibovala daleko rychlejší hru. Bohužel už po třech minutách hry přišlo od modré nahození Filipa Hamana, které po teči prošlo až za prostějovského brankáře. Jestřábi, ale na nic nečekali a zanedlouho měl obrovskou šanci Žalčík, který bohužel trefil jen pravou tyč. A jak se říká: nedáš- dostaneš! Tohle přísloví bohužel platilo. Na modré čáře vybojoval puk Lukáš Moloch a ujížděl spolu s Janem Kalusem na Neužila. Moloch poslal výbornou střelu na zadní tyč, kterou brankář Prostějova skvěle vyrazil, ovšem na dorážku Jana Kaluse byl krátký. Další minuty provázela řada vyloučení na obou stranách a moc šancí k vidění nebylo. Potlesk si pak vysloužil obránce Foltýn, který předvedl na modré čáře nádherný hit ramenem a zastavil útok hostů. Vše pak změnil Tomáš Nouza, který napřáhl vysoko ke stropu haly a dělovkou nedal Malíkovi šanci. Zdálo se, že už se nemůže nic stát, ale přišla ledová sprcha. Krásnou nahrávku zužitkoval bývalý hráč Jestřábů Jan Rudovský a Frýdek opět vedl. Tentokrát 2:3 a následoval konec 2. třetiny.

Třetí perioda začala oslabením pro klub z Frýdku-Místku. Prostějov však přesilovku promarnil a stále prohrával o jediný gól. Po asi 4 minutách přišly obrovské šance ke skórování. Nejdříve Žalčík a hned v závěru Jan Starý, ale ani jeden nepřekonal dnes výborného mladíčka Malíka. Na ledě to pak začalo jiskřit. Dvě minuty dostal Nouza za podrážení a deset minut osobní trest za nesportovní chování hostující Motloch. Tlak Jestřábů sílil, ale vše doslova pohřbil hlavní arbitr, když vyloučil Krejčiříka za podrážení a z tribun se ozýval obrovský pískot, a to zcela po právu. Jestřábi pak ještě dostali dvě přesilové hry, ale k ničemu to nevedlo. Prostějovský trenér se pak ještě riskem bez brankáře pokoušel vše zvrátit, ale to se nedovedlo a Frýdek si tak odvezl všechny body. Nutno dodat že Jestřábi dnes nastřelili třikrát tyčku a provázela je střelecká smůla, což nebývá zvykem na domácím ledě.