Ani osmý zápas neotočili rysi proti Budějovicím, stále zůstávají na dně tabulky
V letošní sezoně se Frýdek-Místek poprvé setkal s Českými Budějovicemi. Utkání proběhlo na Hale Polárce. Rysi začali skvěle gólem ve čtvrté minutě. Pak se to ale zase vezlo. Vyrovnání a zvýšení na 2:1 ve druhé třetině ze strany Motoru. A třetí třetina taky nedopadla pro domácí dobře. Nakonec vše dopadlo 5:2 pro Jihočechy.
13. kolo, sobota 13.10.2018, Hala Polárka
2:5
1:0, 0:2, 1:3
Malík – Husák, Žovinec, Zahradníček, Bartko, Matyáš, Krisl, L. Kovář – Rudovský, Hladonik, Kofroň – Klimša (A), Mikulík (C), Christov – Przybyla, Novotný, Kaukič – Flok, Kuťák, Motloch.
HC České Budějovice
Strmeň – Kutlák (C), Fillman, Pýcha, Pavlin, Vydarený (A), Plášil – M. Novák, Gilbert, Babka – Beránek, Dančišin, Heřman – Šimánek, Hrubec, Endál – Kachyňa, R. Přikryl, Doktor – Z. Doležal.
Branky a nahrávky: . Novotný (Przybyla, Kaukič), 55. Žovinec (Husák, Kuťák) – 29. M. Novák (Endál, Gilbert), 35. Dančišin, 45. Gilbert (Babka, M. Novák), 50. Heřman (Z. Doležal), 56. Babka. Rozhodčí: Obadal, Vrba - Gančarčík, Konvička. Vyloučení: 5:7. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 841.
Marek Malík (HC Frýdek-Místek): Určitě nejsme spokojení s výsledkem. Naše hra, tu bych nazval jako Jekyll a Hyde, dvě odvrácené tváře. Jsme schopni zahrát fantasticky určitou část zápasu, kdy přehráváme a dostáváme pod tlak i tak zkušené mužstvo, jako jsou České Budějovice. A pak jsme schopni vyrobit školácké chyby, ze kterých inkasujeme góly. Tohle se nám bohužel děje celou sezónu. Doposavad se ještě nestalo, že by nás soupeř přehrál, že bychom museli říci, že měl kvalitu o moc lepší. Vidíme, že to jde, v některých pasážích zápasů to tam máme, s projevem jsme spokojení. Nějaký výmluvy, že máme některé hráče v Třinci, jsou v reprezentaci nebo, že máme mladé hráče, to vůbec neberu. To je prostě fakt, je to prostor pro některé hráče, že se mohou posunout dál. Nejsme spokojeni s výsledky, na tom musíme zapracovat.
Václav Prospal (HC Motor České Budějovice): První půlka zápasu, tam se stalo něco, s čím máme dlouhodobě problémy. Těžko říct, čím to je... Když hraje takový tým, jako je Motor, o kterém všichni ví, že se snaží hrát nahoře, že přijede jako favorit, tak proti němu všichni nastoupí s tím nejlepším, co mají, budou se snažit. Nehodí tam bílý ručník a nedají nám vítězství. Pokaždé je to těžké a to je na tom to krásné. Každý zápas začíná 0:0 a musíte si to zasloužit.

Domácí začali utkání velice dobře. Ve čtvrté minutě už Frýdeckomístečtí vedli 1:0. Oním střelcem byl nově příchozí Štěpán Novotný. Skvěle si roztáhl Jana Strmeně a puk nakonec poslal do pravé části branky.

Největší šance Motoru se naskytla, když se Nick Malík dočista ocitl mimo bránu a domácí svatyně zůstala tak nechráněná. Toho chtěli hosté pochopitelně využít. Dokonce se k nim dostal kotouč, ale díky včasné reakci domácích borců se nic nestalo a obrovské nebezpečí dokázali odklidit vedle brány. Za ten čas se Malík navrátil do branky.

Úvod druhé dvacetiminutovky zpestřil pěstní souboj mezi domácím Lukášem Kaukičem a budějovickým Reném Vydareným. Přihlížející fanoušky na obou stranách to rozproudilo a atmosféra v Polárce dostala nový náboj.

Ve dvacáté deváté minutě přišlo budějovické vyrovnání. Martin Novák dokázal číst ve hře, která se před ním odehrávala. Pomalu si najížděl k bráně s připravenou hokejkou, Lukáš Endál viděl připraveného Nováka, pro kterého nebylo obtížné vystřelit.

V třicáté páté minutě poslala frýdeckomístecká smůla a štěstí na straně hostů Budějovice do vedení. Frýdecká smůla číhá opravdu na každém rohu. Kotouč mířil za domácí branku, kde pro něj vyrazil brankář Malík. Puk se ale odrazil od zadního mantinelu, proklouzl těsně kolem tyčky, Malík se pokoušel vrátit ze všech sil, ale kotouč zamířil přímo na hůl Milana Dančišina. Ještě než se puk dostal za brankovou čáru, všem v Polárce bylo naprosto jasné, že hosté zvyšují na 2:1.

Ve třetí třetině lépe začali hosté. Jednoduchou střelou zvýšil David Gilbert, když vypálil z levého kruhu a překonal Malíka. To ale nebylo z gólové podívané vše. Zdeněk Doležal nejprve vypálil na domácího gólmana. To nebylo nic velkého, s čím by si Malík neporadil. Ovšem s dorážkou Martina Heřmana už si nevěděl rady.

Padesátá pátá minuta zvedla domácí fanoušky ze sedátek. Jana Strmeně překonala dělovka od modré čáry od Dušana Žovince, který pálil ostře a nekompromisně. Hned ale přišel další gól hostů, což domácí usadilo hluboko do sedátek. Jakub Babka si vyčkal na správnou chvíli, kdy se dostal ke kotouči. Přesnou střelou zápěstím s lehkostí Malíka překonal.