Frýdek-Místek znovu doma bodoval, na Přerov ale nestačil na nájezdy
I na šestý pokus Frýdek-Místek před domácím publikem bral body, poprvé se však neradoval z vítězství, i když k tomu měl dlouho velice blízko. Rysi vedli brankou Štěpána Novotného z první třetiny a o náskok přišli až pět minut před koncem. V nájezdové loterii pak byli šťastnější hosté. Už v neděli vyzve Frýdek-Místek doma Litoměřice.
13., sobota 12.10.2019, Hala Polárka
1:2sn
1:0, 0:0, 0:1 - 0:0
L. Daneček (Loubal) – Kudla, Hrachovský, L. Kovář, J. Michálek, J. Adámek, Haman, D. Stránský – D. Květoň, Novotný, Martynek (A) – Klimša (A), Stuchlík, Mikulík (C) – Kvasnica, Kaukič, Eret – Motloch, Przybyla, Geidl.
HC ZUBR Přerov
Petrásek (Postava) – Krisl, R. Černý, Kubeš (A), Zbořil, Weinhold, Šnajnar – T. Doležal, Pšurný, Navrátil – Moučka, Hejcman, M. Kratochvil – Goiš (C), T. Sýkora, Š. Kratochvil – Ma. Svoboda, Süss, F. Dvořák – Indrák.
Diváci: 1240
Vlastimil Wojnar (HC Frýdek-Místek): Jsem spokojený, co se týče předvedené hry. Dlouho jsme to drželi na stavu 1:O, škoda, že jsme nedali gól, abychom jim odskočili. Soupeř vyrovnal a prodloužení tři na tři, to už je více méně na náhodu a penalty taky. Dnes nám to nevyšlo, předtím nám to třikrát vyšlo. Každý bod je dobrý, to jsem říkal i klukům v šatně. Dneska to mělo hlavu a patu, doufám, že na to navážeme a budeme zase bodovat.
Vladimír Kočara (HC ZUBR Přerov): Už několik zápasů se trápíme ve finální fázi. Dnes můžeme být spokojeni s prvními deseti minutami, bylo to z obou stran bojovné utkání. Respekt k domácímu týmu a musím vypíchnout brankáře Danečka, který se zachoval skvěle, když odvolal faul. Když to shrnu, jsme šťastní za dva body a se vší pokorou jdeme do dalších zápasů.

Do utkání vstoupili o něco aktivněji hokejisté Přerova, kteří si vytvořili několik palebných pozic, ale pokaždé ztroskotali na zákrocích zkušeného Lukáše Danečka v brance Frýdku-Místku. Postupem času se poté hra vyrovnala a také domácí si vytvořili několik šancí. Ovšem také Michael Petrásek chytal spolehlivě.

V polovině první třetiny si Frýdek-Místek poprvé v zápase vyzkoušel hru v početní převaze, ale tu nevyužil, střela Ondřeje Hrachovského od modré čáry se neujala. V 17. minutě se poprvé měnilo skóre zápasu. V útočném pásmu si Štěpán Novotný šikovně vyměnil puk s Davidem Květoněm a střelou z první překonal Petráska.

Ve druhé třetině se skóre nezměnilo, ačkoliv o šance na obou stranách úplně nouze nebyla. Za domácí byl blízko Jiří Goiš, ale z dobré pozice mezi kruhy v polovině zápasu nedokázal kvalitně zakončit. O chvíli později zahrozili pro změnu domácí, ale Petr Eret, který zůstal zapomenut za obranou Přerova, neprostřelil ranou po ledě Petráska.

V samotném závěru třetiny mohl Frýdek-Místek poslat do dvou brankového vedení nejprve Milan Mikulík a po něm ještě Michal Kvasnica, ale oba vychytal výborný Petrásek. Za zmínku ve druhé třetině rozhodně stojí také gesto fair play brankáře rysů Danečka, který odvolal faul na svou osobu a na straně Přerova se tak nevylučovalo. Vše nasvědčovalo napínavé třetí části zápasu.

Třetí třetina přinesla opravdové drama. Hosté se pochopitelně hnali za vyrovnáním, ale dlouho se jim to nedařilo. Dostali k dispozici i dvě přesilové hry, ale ty se jim nedařily, naopak při nich paradoxně mohli sami inkasovat.

Frýdku-Místku mohli dvoubrankový náskok vystřelit David Klimša nebo Dan Przybyla, ale oba bekhendem neuspěli. Na druhé straně měl velkou šanci Tomáš Doležal, ale z vyrovnání se neradoval. Toho se však Zubři nakonec přeci jen dočkali, v 55. minutě ho zařídil tečí Kubešovy střely od modré Roman Pšurný. Další branka už nepadla, utkání dospělo do prodloužení.

V prodloužení se Zubrům naskytla velká příležitost zápas rozhodnout, jelikož hráli dvě minuty přesilovku. Tu ovšem nevyužili, a protože se neprosadili ani domácí, o vítězi musely rozhodnout samostatné nájezdy. Fanoušci viděli pouze jeden úspěšný nájezd, a to ten z dílny přerovského Jaroslava Moučky. Zubři si tak z Polárky odvážejí dva body.

Už v neděli čeká Frýdek-Místek další domácí střetnutí, a to proti Litoměřicím, které jsou třetí v tabulce a naposledy přehrály vedoucí Porubu 6:0. Momentálně mají na kontě pětadvacet bodů, tedy o devět bodů než Frýdek-Místek. V minulé sezoně vyhráli Slezané tři ze čtyř zápasů s Litoměřicemi, na tuto bilanci se budou snažit navázat v neděli od 17 hodin.