Frýdek-Místek ve vyhroceném utkání porazil Porubu 3:1
Hokejisté Frýdku-Místku se ve třicátém druholigovém kole podruhé v sezóně představili na ledě Poruby, kde úspěšně napravili své říjnové klopýtnutí a zejména díky povedené první třetině zvítězili 3:1. Utkání bylo od samotného začátku z obou stran vyhrocené, k vidění tak byl velký počet faulů a také několik šarvátek, které celý zápas okořenily. Oba fanouškovské tábory hráčům připravily výbornou sportovní atmosféru, o což se opět zasloužilo i několik desítek příznivců Frýdku-Místku.
30., neděle 3.1.2016, RT TORAX ARENA
1:3
0:2, 0:1, 1:0
HC RT TORAX Poruba
Tihlář (Šrámek) – Slavík, Baca, Buček, Malý, Ovšák, Vajda, Peslar, Puškár – Kilnar Rimmel, Seidler, Stejskal, Vrána, Vaněk, Sedlář, Zachar, Ballner, Gelnar
Šimboch (Daneček) – Jeník, Krutil, Fišera, Kowalczyk, Matyáš, Adámek, Kvapil, Polák – Piecha, Klimša, Kovařčík, Sonnek, Samiec, Chmielewski, Matuš, Káňa, Cienciala, Meidl, Luka, Jaroš
Branky a nahrávky: 60. Zachar (Buček) – 10. Kovařčík (Meidl, Chmielewski), 19. Jaroš (Kowalczyk), 31. Luka (Matuš, Káňa). Vyloučení: 7:8, navíc Slavík, Kilnar (oba POR) 5 min. + do konce utkání a Fišera, Káňa (oba FM) 5 min. + do konce utkání. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 1376. Průběh utkání: 0:3, 1:3.
Roman Kotala: "Myslím, že jsme sehráli solidní zápas a byli Frýdku-Místku rovnocenným soupeřem. Ve hře pět na pět jsme měli místy více ze hry, ale rozhodl důraz před brankou a také přesilové hry, ve kterých jsme dostali dva góly. Musím smeknout před bojovností našich kluků, kteří to odmakali. Střetnutí mělo náboj, byl to hokej se vším všudy, i rvačky k tomu patří. Hrálo se navíc před skvělou kulisou. Když přijde tolik lidí, tak vás to více vtáhne do hry a klukům se hraje úplně jinak."
Mgr. Jiří Juřík: "Utkání jsme začali trošku vlažněji, ale postupně jsme se začali mít více ze hry a z předbrankového prostoru jsme skórovali. Mrzí nás inkasovaný gól ze závěru utkání, které bylo i přiostřenější, ale derby takové už bývají."

Do první třetiny ostře sledovaného utkání vstoupili o něco lépe domácí, kteří měli více ze hry a díky přesilové hře si vytvořili několik střeleckých příležitostí, které však Juraj Šimboch zneškodnil. Chvíli po dvou neproměněných šancích v podání Petra Seidlera se Ballner na útočné modré čáře prosmýkl mezi obránci a zjevil se před frýdecko-místeckým brankářem, který tuto velkou příležitost Poruby výtečným zákrokem vychytal. Svěřenci Jiřího Juříka se dostali do hry až v osmé minutě, kdy se nechal vyloučit domácí obránce Slavík. Tvrdý pokus frýdecko-místeckého kapitána Kowalczyka se v početní výhodě ještě neujal, ovšem Ondřej Kovařčík se po Meidlově přihrávce z rohu hřiště už nemýlil a přesnou střelou otevřel skóre utkání.

O malou chvíli později byli hosté blízko druhé branky, zadáci Poruby zaváhali ve vlastním obranném pásmu, jenže Káňou zakončené přečíslení skončilo na pozorném Tihlářovi. Druhá část úvodní dvacetiminutovky byla dále v režii Frýdku-Místku, ale o větší vzrušení se v patnácté minutě postarali až Marek Slavík a Štěpán Jeník, kteří rozproudili fanoušky dlouhou šarvátkou, ve které měl nakonec více sil hráč ostravského celku. Celé situaci předcházel tvrdý zákrok na Ondřeje Kovařčíka, za který musel Slavík předčasně do sprch a daroval hostům pětiminutovou přesilovku. Její úvod bránicí Ostravané zvládli, jenže devadesát vteřin před sirénou přece jenom inkasovali. Tadeáš Jaroš se s pukem dostal do ostrého úhlu, ovšem i z něj překvapivou střelou pod horní tyč zdvojnásobil frýdecko-místecké vedení.

Druhé dějství bylo ovlivněno častými prohřešky proti pravidlům, dvouminutové tresty přibývaly rychlým tempem, ale ani jeden z týmů se v rozkouskované části zápasu do výraznější gólové šance nedostal. Při přesilovce 4 na 3 pálil od modré čáry Kowalczyk, jehož pokus Tihlář vyrazil jen před sebe na hůl Klimši, ale ten z dorážky neuspěl. Krátce po polovině utkání přidali hosté důležitou třetí branku, když se přes Káňu a Matuše dostal kotouč až k Vladimíru Lukovi, proti jehož střele neměl přesunující se Tihlář šanci zasáhnout. Poté se opět ukázal strážce frýdecko-místecké branky, který betonem zhatil Stejskalovu šanci. Na slovenského brankáře posléze nevyzráli ani Zachar s Kilnarem, a tak mohl přijít trest. Tadeáš Jaroš se dostal přes všechny obránce Poruby, při úniku však byl faulován a rozhodčí nařídili trestné střílení, které útočník Frýdku-Místku ale nevyužil. V závěru třetiny hosté s přehledem zvládli hru v oslabení a do třetí periody šli s pohodlným tříbrankovým náskokem.

Blízko k Tihlářově překonání byl dvě minuty po druhé přestávce David Samiec, jenomže Porubu od čtvrté inkasované branky zachránila nastřelená branková konstrukce domácí branky. Několikaminutové přerušení nastalo v momentě, kdy Fišerův zákrok na domácího hráče odstartoval hromadnou bitku u porubské střídačky. Z celé potyčky vzešly hned tři tresty do konce zápasu, což se kromě Kilnara týkalo také Fišery a Tomáše Káni. Frýdek-Místek musel následujících pět minut odehrát v početní nevýhodě, při které se Poruba měla možnost vrátit do zápasu, jenže hosté se výborně ubránili a sami se dostali do velké šance, když hrubku Rimmela v úniku nepotrestali Luka s Matušem. Poslední desetiminutovka se odehrála už v poklidném tempu, Frýdek-Místek už pouze vyhlížel závěr zápasu, ve kterém přišla kaňka v podobě branky na 1:3. Buček chytrou přihrávkou našel rozjetého Davida Zachara, jenž 24 vteřin před koncem zápasu zrušil čisté konto jinak bezchybného Juraje Šimbocha.