Již první třetina rozhodla o vysoké výhře nad Karvinou!
Frýdek-Místek začal toto utkání velice dobře. Hned v první třetině nastřílel Karviné pět branek a poté už mohl s klidem kontrolovat hru. Poslední tým tabulky nakonec Frýdecko-místečtí porazili s šestibrankovým rozdílem 7:1!
29., úterý 29.12.2015, Hala Polárka
7:1
5:0, 1:1, 1:0
Daneček (32. Šimboch) – Jeník, Heider, Krutil, Kowalczyk, Matyáš, Fišera, Adámek, Polák – Franek, Piecha, Klimša, Kovařčík, Samiec, Chmielewski, Káňa, Cienciala, Meidl, Luka, Jaroš
SK Karviná
Pútec (Volf) – Opravil, Javín, Deutsch, Jaroch, Křibík, Procházka, Trňený – Dziov, O. Kasperlík, M. Kasperlík Václavík, Vyčesaný, Vlček, Chomič, Juhasz, Foltyn, Heczko, Pacas
Branky a nahrávky: 4. Cienciala (Adámek), 8. Chmielewski, 12. Klimša (Piecha), 17. Káňa (Meidl, Jeník), 19. Kovařčík (Káňa, Meidl), 21. Jaroš, 43. Franek (Meidl, Cienciala) – 32. O. Kasperlík (M. Kasperlík). Vyloučení: 3:7. Využití: 2:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 2346. Průběh utkání: 6:0, 6:1, 7:1.
Mgr. Jiří Juřík: „Z celého utkání jsme byli spokojení s úvodní dvacetiminutovkou, ve které jsme vlastně rozhodli o našem vítězství. V další části hry hráči polevili a s tím rozhodně nejsme spokojení i přesto, že jsme vyhráli rozdílem šesti branek.“

V úvodu utkání se v několika šancích ocitli hosté, ani jednu však proměnit nedokázali. Poté se nechali vyloučit, a to byla příležitost pro domácí. Ve čtvrté minutě otevřel v přesilové hře skóre mladý útočník David Cienciala. Ten chvíli jezdil s pukem před brankou a všichni zřejmě čekali, že bude přihrávat, nakonec se ale rozhodl střílet a poslal puk až za záda překvapeného gólmana hostů. To Frýdek-Místek nastartovalo a začali se víc tlačit do brány. Parádní sólovou akci předvedl Aron Chmielewski, který svými kličkami zmátl všechny karvinské hráče a od vlastní modré čáry se dostal až před branku, odkud přesnou trefou dokončil svoji parádní akci. To domácím ale nestačilo a ve 12. minutě se radovali znovu. Tentokrát si do mezikruží najel David Klimša, který dostal přihrávku od Martina Piechy a gólem pod horní tyč překonal Pútce.

Nedisciplinovanost se hostům vymstila i u čtvrté branky domácích. Pouhých jedenáct sekund početní výhody stačilo Tomáši Káňovi k jejímu využití. A o necelé dvě minuty později přidal již pátý gól Frýdku-Místku Ondřej Kovařčík. Ten se dostal před branku a svými kličkami a náznaky střel absolutně zmátl hostujícího gólmana, který už bezmocně ležel na zemi, když Kovařčík s klidem zasunoval kotouč do odkryté brány. První třetinu tedy jednoznačně ovládli domácí a do té další už šli s pohodlným pětibrankovým náskokem.

Do druhé části domácí opět vyloženě vlítli. Pouhá minuta hry stačila ke vstřelení šesté branky, kterou měl na svědomí Tadeáš Jaroš. Ve vlastním oslabení se tento mladý útočník po špatné přihrávce hostů dostal k puku a svůj samostatný únik zakončil přesnou střelou pod horní tyč. Poté už ale další branka do sítě hostů nepadla. Díky velkému náskoku se trenér rozhodl odvolat některé zkušenější hráče, a to domácí trošku rozhodilo.

Zhruba v polovině utkání se naopak prosadil hostující Ondřej Kasperlík, který před brankou zpracoval přihrávku Martina Kasperlíka a trefou do horního rohu zařídil gól Karviné. Poté došlo k vyloučení karvinského hráče, jeden z hostů se však dostal do samostatného úniku a byl faulován. Proti brance domácích tak bylo nařízeno trestné střílení. V tomto momentě však došlo ke střídání gólmanů a nájezdu musel čelit nerozchytaný Juraj Šimboch. Ten to však zvládl a hosté se tak nakonec z další branky neradovali.

Začátek třetí třetiny opět parádně zvládli domácí. Ve 43. minutě přidal sedmou branku Frýdku-Místku Tomáš Franek, kterého v mezikruží našel Radek Meidl. O chvíli později byl v další velké šanci Cienciala, ten ale trefil pouze horní tyč. I s šestibrankovým náskokem se poté domácí stále tlačili do brány, gól už ale nepřidali. Nakonec tak Karvinou porazili stejným poměrem, jako v prvním vzájemném utkání.