Rok 2016 začne Frýdek-Místek na ledě Poruby
První utkání po novém roce odehrají frýdecko-místečtí hokejisté na ledě Poruby, která na začátku října uštědřila vedoucímu týmu tabulky vůbec první porážku v sezóně. V odvetě naopak hráči ostravského celku schytali výrazný debakl, a tak se jistě můžeme těšit na zajímavé střetnutí. Zápas třicátého kola odstartuje na porubském stadionu netradičně v neděli v 17:00.

HC RT TORAX PORUBA

Poruba v obou posledních sezónách skončila v základní části na druhém místě. Kalendářní rok 2015 však svěřenci hlavního trenéra Tomáše Sršně zakončili na páté pozici, ze které ztrácí na vedoucí Frýdek-Místek již propastných pětadvacet bodů. Těch Poruba díky skóre 128:100 získala rovných padesát, přičemž se jistě bude snažit dotáhnout na třetí Hodonín, který má na ostravský tým pětibodový náskok.

Nejproduktivnějším hráčem nejbližšího frýdecko-místeckého soupeře je mladý útočník Aleš Kilnar, který se může pyšnit statistikou 12+24. O pět bodů méně má nejlepší klubový střelec David Zachar (20+11). Mezi obránci získali nejvíce kanadských bodů hned dva hráči – Jakub Peslar (4+11) a Milan Ovšák (2+13).

Vzájemná utkání

V prvních čtrnácti kolech Frýdek-Místek ztratil pouhopouhé dva body, stalo se tak právě v Porubě, jež sice po gólu Růžičky v 46. minutě prohrávala, ovšem zásluhou Kilnara dotáhla zápas přes opatrné prodloužení až do samostatných nájezdů, ve kterých si rozhodující trefu připsal Milan Ovšák.

Druhé vzájemné utkání už vypadalo úplně jinak, Frýdek-Místek před zaplněnou Polárkou třikrát inkasoval, ale jinak předvedl vynikající výkon a nastřílel svému soupeři úctyhodných 12 branek. Největší zásluhu na tom měl Martin Piecha, který porubského brankáře prostřelil hned třikrát.