Frýdek-Místek v přípravě porazil Osvětim
Začátky utkání na domácím ledě zatím frýdecko-místeckým hokejistům vycházejí na jedničku. I dnes se dokázali dostat do rychlého vedení, tentokrát si utkání pohlídali až do konce a polský tým Unia Osvětim porazili.
Příp., úterý 18.8.2015, Hala Polárka
5:3
2:0, 1:0, 2:3
Šimboch (Daneček) – Kowalczyk, Jeník, Matyáš, Polák, Krutil, Heider, Kulhánek, Mravec – Káňa, Christov, Luka, Meidl, Piecha, M. Kovařčík, Jaroš, Kofroň, O. Kovařčík, Samiec, Ivan, Slovák
Unia Oswiecim
Fikrt (Witek) – Vosátko, Adamus, Tabaček, Kowalowka, Gabrys, Fiodor, Szewczyk, Haas, Daněček, Popela, Gebczyk, Piotrowicz, Wanat, Wojatrowicz, Modrzejewszki, Bezuška, Malicki, Budzowski
Branky a nahrávky: 1. Luka (Christov), 2. O. Kovařčík (Kofroň, Jaroš), 31. Káňa (Luka, Matyáš), 48. Meidl (M. Kovařčík, Kowalczyk), 57. Meidl (Luka) – 42. Szewczyk, 54. Daněček (Szewczyk), 59. Kowalowka (Adamus, Tabaček). Vyloučení: 10:9 navíc Luka 10 minut (FM), využití: 4:1, Diváci: 523.

Již po úvodních třiceti sekundách hry se po dorážce Christova prosadil Vladimír Luka. Hned o minutu a půl později využil přesilovou hru Ondřej Kovařčík, který nekompromisně poslal puk za záda hostujícího gólmana. První třetina už poté probíhala bez větších akcí, šance byly na obou stranách, nikomu se už ale prosadit nepodařilo.

Ve druhé části jsme sledovali velice nedisciplinovanou hru, chvílemi se zdálo, že se hráčům více líbí na trestné lavici než na střídačce. Celkem desetkrát byla přerušena hra kvůli faulům, šestkrát na straně domácích, čtyřikrát pak na straně hostů. I přes mnoho přesilových her však padl pouze jeden gól. Ve 31. minutě se prosadil Tomáš Káňa, který ranou z mezikruží zaskočil nepozorného Fikrta a zvýšil tak vedení svého týmu.

Úvod poslední třetiny patřil pro změnu hostům. Necelé dvě minuty po začátku třetí části snížil nepříznivý stav Maciej Szewczyk, který poslal trefou pod horní tyč puk přesně do sítě. Vyloučeními se nešetřilo ani tentokrát, za nesportovní chování dostal Vladimír Luka desetiminutový osobní trest. Poté už se ale opět spíše střílelo. Radek Meidl se ocitl sám před brankou a po přihrávce Michala Kovařčíka bez problému překonal hostujícího gólmana. O pět minut později ale opět snižovali hokejisté Osvětimi, Jan Daneček se dostal před Šimbocha, který nedokázal udržet jeho první střelu v lapačce a Daneček už napodruhé neměl problém svou šanci proměnit.

Ke konci zápasu také nebyla o branky nouze. Tři a půl minuty před koncem základní hrací doby přidal Radek Meidl svůj druhý gól v utkání, když z mezikruží poslal puk přesně mezi betony Fikrta. O dvě minuty později ještě snížil stav Sebastian Kowalowka, na konečném výsledku to ovšem už nic nezměnilo. Domácí porazili polský tým Unia Osvětim 5:3 a mají tak druhou výhru v řadě.