PŘÍPRAVA: HC FM VS. HC OCELÁŘI TŘINEC
Vyprodaná hala Polárka sledovala atraktivní utkání, které nabídlo čtrnáct branek. Šťastnější byli hosté z Třince
Příp., čtvrtek 6.8.2015, Hala Polárka
4:10
1:5, 3:2, 0:3
Daneček (od 34. Šimboch) , Mravec, Kowalczyk (C), Heider, Dresler, Samiec, Kulhánek, Deutsch, Kovařčík O., Káňa, Meidl , Franek, Piecha, Klimša, Christov, Ivan (A), D. Cienciala, Ižacký, Jaroš, Blahuta
HC Oceláři Třinec
Hamerlík, Klesla, Foltýn, Hrabal, Doudera M., Galvas, Linhart, Adamský, Polanský, Dravecký, Chmielewski, Plíhal, Irgl, Orsava, Matuš, Hrňa, Rákos, Růžička, Rufer
Branky a nahrávky: 1. Meidl (Heider, O. Kovařčík), 21. Káňa, 23. Matuš (Heider, Hrňa), 36. Dresler (Matuš) – 3. Adamský (M. Doudera), 7. Chmielewski (Irgl), 9. M. Doudera (Dravecký, Adamský), 14. Hrňa (Orsava), 15. Rufer (Hrabal, M. Doudera), 22. Irgl, 38. Klesla (Rufer), 42. Dravecký (Adamský, Polanský), 50. Růžička (Rufer), 57. Růžička (Linhart, Rufer) Rozhodčí:Roman Mrkva, René Trombik – Vladan Bojda, Tomáš Mikler Vyloučení:1:4 Bez využití: Diváci: 2113 (Vyprodáno) Průběh utkání: (1:5, 3:2, 0:3)

Pokud si někdo myslel, že se frýdecko-místečtí hokejisté vzdají hned od začátku, musel být překvapen. Hned v úvodních 15 sekundách hry totiž domácí dokázali přelstít třineckou obranu, do samostatného úniku se dostal Radek Meidl, který prostřelil Hamerlíka přesnou trefou mezi betony.

Hned o dvě minuty později ale Oceláři odpověděli. Doudera nahodil puk před branku, kde dorážel Martin Adamský, jehož první pokus dostat puk do brány Daněček vychytal, na druhou dorážku už ovšem nestačil. Neuběhlo ani 7 minut a červenobílí se radovali znovu. Irgl našel volného Arona Chmielewského a ten přesným příklepem dostal puk do brány. Ani na další gól nemuseli diváci dlouho čekat. Dravecký naznačil střelu, ale nakonec přihrál volnému Milanu Douderovi, který zakončoval do prázdné brány.

Do konce první třetiny přidali Oceláři ještě dvě branky. Nejdříve chybovala domácí obrana a Oceláři jeli ve dvou na gólmana. Orsava si před Daněčka najel zprava a přihrál před prázdnou bránu Eriku Hrňovi, který už neměl problém s uklizením puku do sítě. Pátou branku hostů přidal v patnácté minutě Adam Rufer, jenž dokázal dorazit střelu Hrabala.

Toto utkání se neslo v opravdu přátelském duchu a tak si diváci mohli ve druhé třetině všimnout drobné netradiční změny. Někteří hráči si navzájem prohodili dresy a nastoupili tak za soupeře. Frýdečtí dokázali, že úvody třetin jim v tomto utkání patří, když ve druhé minutě prostřední třetiny překvapil Hamerlíka Tomáš Káňa! Euforii domácích fanoušků ale rychle zklidnil Zbyněk Irgl, který odpověděl o půl minuty později, kdy zcela sám pronikl mezi obránci a dostal se až do přesného zakončení.

Výměna dresu prospěla Radimu Matušovi, který v třiadvacáté minutě snížil na 3:6. I další gól padl z holí frýdecko-místeckých. Po přihrávce Matuše snížil na rozdíl dvou branek Jan Dresler. Poté už ale opět dominovali Oceláři. Nejdřív měl přesnou mušku Rostislav Klesla a o chvíli později se o osmou branku hostů postaralVladimír Dravecký. V té době už hájil bránu domácích Juraj Šimboch. V závěru utkání se nejvíc dařilo Marku Růžičkovi. Ten nejdřív dokázal svým důrazem procpat puk až za záda Šimbocha a o chvilku později zajistil střelou o břevno desátý gól Třince.