Frýdek-Místek převálcoval Třebíč a raduje se z prvního vítězství v sezóně
Dnes večer Frýdek-Místek přivítal na ledě Horáckou Slavii Třebíč. Domácí pojali utkání se vším všudy, po první třetině vedli o čtyři branky, druhá dvacetiminutovka končila za stavu 7:2 a závěrečných dvacet minut upravilo skóre na 8:2.
4. kolo, sobota 15.9.2018, Hala Polárka
8:2
4:0, 3:2, 1:0
Malík – Adámek, L. Kovář, Bartko, Zahradníček, Krisl, Žovinec, Hrachovský – Kofroň (C), Mikulík, Christov (A) – Martynek, Przybyla (A), Klimša – Raška, Peterek, J. Kalus – Kaukič, Kuťák, Motloch.
SK Horácká Slavia Třebíč
Jekel (7. Do. Svoboda) – Bilčík, Čermák, Vl. Brož, Nedbal, Čejka (C), D. Mikyska, Hort – Kusko (A), Raška, Střondala – Vodný (A), Nedvídek, P. Kratochvíl – Malec, Tadeáš Král, Čejka – Paták, Süss, M. Novák.
Branky a nahrávky: 5. Martynek (Przybyla, Žovinec), 6. Motloch (Zahradníček, Kaukič), 7. Mikulík (Kofroň), 16. Mikulík, 23. Martynek (Žovinec, Przybyla), 31. Peterek (Martynek, Adámek), 37. Žovinec (Adámek, Mikulík), 48. Christov (Žovinec) – 28. Čejka (Nedbal, M. Novák), 39. Raška (Vl. Brož). Rozhodčí: Přikryl, Fiala – Poruba, Konvička. Vyloučení: 3:5. Využití: 2:0. V oslabení: 1:0. Vhazování: 38:30. Střely na branku: 31:19. Diváci: 1038.
Jiří Juřík (HC Frýdek-Místek): Myslím si, že utkání nám dneska vyšlo. Měli jsme výborný vstup do utkání. Moc nám to nevyšlo v tom minulém utkání, ale dneska jsme je do té desáté minuty vůbec k ničemu nepustili. To jsme potvrdili brankami, které jsme konečně potřebovali, protože jsme se celkem trápili. Dneska jsme je kontrolovali.
Martin Sobotka (SK Horácká Slavia Třebíč): Bylo to těžké a složité. Nepodali jsme dnes dobrý výkon, spíše bych řekl, že to byl dneska nejhorší výkon, co jsem po přátelácích zažil v prvních třetinách. Do utkání jsme nastoupili hodně lajdácky. Možná k tomu pomohlo to, že jsme vyhráli dva zápasy a mysleli jsme si, že jsme velcí hokejisti. Bohužel, takhle zápasy hrát nejde, soupeř byl ve všem lepší. Nemůžeme se v tom zápase dlouho babrat, musíme to hodit za hlavu, ale samozřejmě si z toho musíme vzít nějaké ponaučení a nějaké chyby si ukázat, protože tohle se nesmí opakovat.

Úvod zápasu zahájil Frýdek-Místek oslabením po faulu Dana Przybyly. To pro rysy ale nic neznamenalo. V páté minutě při přesilové hře otevřel skóre Rostislav Martynek parádní střelou k tyči, od níž se puk odrazil do brány. O minutu později třebíčskou síť rozvlnil Lukáš Motloch, který strčil do rány Lukáše Kaukiče hokejku.

A o další minutu přišla branka kapitána Milana Mikulíka. David Kofroň našel Mikulíka, ten bez váhání vystřelil a Pavlu Jeklovi kotouč prosvištěl kolem lapačky. Nastalo střídání brankářů, místo Jekla nastoupil Dominik Svoboda. Ale ani Svoboda na střelce Milana Mikulíka nestačil. Ten Svobodu pěkně v brankovišti roztáhl a umístil kotouč do pravého horního rohu. První třetina jasně patřila Frýdku-Místku.

Ve druhé dvacetiminutovce naopak nezačala Třebíč nejlépe. Dvě vyloučení, z čehož druhý faul potrestal Rostislav Martynek, dnes to byla již jeho druhá branka. Pět branek ale Slavii nepoložilo. Jakub Čejka se opřel do střely a připravil tak Nicka Malíka o čisté konto. Z jedné branky si ale červenobílí nic nedělali. Ve 31. minutě přihrál Martynek Jonáši Peterkovi na dnešní šestou branku.

Tím ale gólová nadílka Frýdku neskončila. Další krásnou branka v 37. minutě patřila Dušanu Žovinci. Sice Svobodu na první pokus nepřekonal, ale na druhý pokus z dorážky se mu to již povedlo, navýšil tak náskok červenobílých rysů na šest branek. O tři minuty později se o druhý gól dnešního utkání zasloužil třebíčský Adam Raška. Vladimír Brož nabídl Raškovi šanci, a ten zasadil kotouč do horní části branky.

Poslední branka byla k vidění v závěrečných dvaceti minutách. O tu se postaral Vít Christov. Slezané měli početní výhodu, které využil Žovinec s Christovem. Tudíž k přesilové hře nedošlo a rysi tak s přehledem ovládli dnešní utkání.