Proti Třebíči Frýdek-Místek zabojuje o první body do ligové tabulky
Po herně i výsledkově povedené přípravě se Frýdku-Místku vstup do Chance ligy nepovedl. Po prohrách na Kladně a doma v derby s Havířovech jsou Slezané stále bez bodů. Další příležitost, jak situaci obrátit k lepšímu, mají už v sobotu, kdy na domácím ledě od 17 hodin přivítají hokejisty Třebíče.

Po čtyřdenní pauze jdou Slezané do boje proti Třebíči

Příprava se Frýdku-Místku povedla. Slezský klub během ní odehrál celkem sedm utkání, ze kterých si odnesl pozitivní bilanci pěti výher a dvou porážek. Jenže pohodu si rysi do mistrovských zápasů nepřenesli, zatím se ukazuje, že výkony Frýdku-Místku musí jít ještě o něco nahoru, aby mužstvo získávalo body do tabulky Chance ligy.

Start do druhé nejvyšší české soutěže neměli rysi vůbec jednoduchý, hned v prvním kole cestovali na led Kladna, jednoho z aspirantů na potup do baráže. Tam odehráli až do třetí třetiny dobrý zápas. Po čtyřiceti minutách hry prohrávali jen o gól a stále mohli pomýšlet na body. Závěr se ale nepovedl, ve třetí třetině Rytíři překonali Lukáše Danečka ještě třikrát a vyhráli 4:1. Jaromír Jágr celé utkání sledoval jen ze střídačky, skvěle ho zastoupil Petr Vampola, autor gólu a dvou asistencí. Jediný gól Slezanů vstřelila nová posila Jan Rudovský.

První domácí utkání Frýdek-Místek odehrál ve druhém kole, a hned se jednalo o prestižní derby proti blízkému Havířovu. Zápas byl ještě o to zajímavější, že obránce Frýdku-Místku Jiří Krisl ještě v minulé sezóně působil v konkurenčním AZ. V první třetině byli rysi herně lepším týmem, ale svou převahu nezúročili. Skóre utkání tak otevřel ve druhé třetině Havířov, ve třetí přidal další gól, a ten poslední v závěru do prázdné brány a vyhrál 3:0.

Utkání s Havířovem se odehrálo v pondělí 10. září, od té doby měl Frýdek-Místek zápasové volno, protože utkání třetího kola s Ústím nad Labem bylo přesunuto na pozdější termín. Delší doba mezi utkáními by mohla hráčům pomoct, času na trénink bylo dostatek.

Horácká Slavia si užívá povedený vstup do soutěže

Třebíči se start do Chance ligy povedl lépe než Frýdku-Místku. Stejně jako on, i Horácká Slavia zatím odehrála jen dvě utkání, obě však dokázala vyhrát, takže se v tabulce sluní na šestém místě s pěti body.

Na úvod Třebíč zajela na led Ústí nad Labem, kde dokázala ve vyrovnaném utkání místní Slovan zdolat až na nájezdy. Po první třetině Třebíč prohrávala 1:2, pak utkání otočila, ale Ústí ve třetí třetině srovnalo na 3:3. V prodloužení gól nepadl, v nájezdech se radovali jen dva střelci na straně hostů, nejprve Silvester Kusko a hned po něm Adam Raška.

Ve třetím kole se pak Třebíč poprvé ukázala domácím fanouškům, na svém ledě přivítala mladý tým Litoměřic. Už po osmatřiceti sekundách hry otevřel skóre domácí Petr Kratochvíl, Litoměřice srovnaly pro změnu 38 sekund po zahájení druhé třetiny. Trend rychlých branek pokračoval i v závěrečně třetině utkání, tentokrát se po 45 sekundách hry prosadil Lukáš Nedvídek a byl to gól vítězný.

Třebíč se v letním období musela vypořádávat s odchodem dvou hvězd, do hokejového důchodu se odebrali tahouni Roman Erat a David Dolníček. Žádné podobně zkušené hráče Třebíč do svého kádru místo nich nepřivedla, sázet bude na mladší hokejisty.

Největší příchody, které Třebíč v letních měsících dotáhla, byly ty Adama Rašky ze Znojma a Lukáše Nedvídka ze Slavie. Oba se už v lize poprvé dokázali gólově, respektive z nájezdu, prosadit. Dále přišli například Vladimír Brož z Ústí nad Labem a několik mladíku z juniorky Komety Brno.

Poslední utkání Třebíče

Třebíč – Litoměřice 2:1

Branky a nahrávky: 1. P. Kratochvíl (Kusko, Bilčík), 41. Nedvídek (Süss, P. Kratochvíl) – 21. M. Kadlec (J. Kloz, Pavlas). Rozhodčí: Barek, Veselý – Kreuzer, Polonyi. Vyloučení: 10:11, navíc Pavlas (LTM) 10 minut OT. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 923. Střely na branku: 22:24. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1.

SK Horácká Slavia Třebíč: Vejmelka – Čermák, Bilčík, Nedbal, Vl. Brož, D. Mikyska, V. Čejka, Kowalczyk – Střondala, Raška, Kusko – P. Kratochvíl, Nedvídek, Vodný – J. Čejka, Tadeáš Král, Malec – M. Novák, Süss.

Třebíč není oblíbeným soupeřem rysů

V minulé sezóně byla ve vzájemných utkáních s Frýdkem-Místkem úspěšnější Třebíč, která dokázala ve třech případech zvítězit. Nejprve na domácím ledě 4:0, poté výsledkem 4:1 ve frýdecko-místecké Polárce. Třetí vzájemný střet vyhrála Horácká Slavia doma 2:0, až na čtvrtý pokus se radovali Slezané.

V zápase předposledního kola měl Frýdek-Místek úžasnou první třetinu, po které vedl už 4:0. Hostům se postupně povedlo snížit na 3:4, ale pak vstřelil důležitou branku Jonáš Peterek. Třebíč sice znovu snížila na rozdíl jediné branky, vyrovnat se už jí ale nepovedlo a Frýdek-Místek tedy vyhrál 5:4.

Poslední vzájemný zápas

Frýdek-Místek – Třebíč 5:4

Branky a nahrávky: 8. Franek (Štumpf, Pechanec), 11. Kuťák (Kofroň, Zahradníček), 13. Štumpf (Piegl), 20. Martynek (Bajtek), 53. Peterek (Bajtek, Martynek) – 39. Kusko (L. Vágner, P. Kratochvíl), 41. Kaláb (T. Havránek, Kusko), 43. Dolníček (R. Erat), 58. Nedbal (Malec). Rozhodčí: Šutara, Dědek – Měkýš, Gančarčík. Vyloučení: 5:5. Využití: 1:1. V oslabení: 1:1.

HC Frýdek-Místek: Strmeň (43. L. Daneček) – Bartko, Zahradníček, Hrachovský, Pastor, Matyáš, Piegl – Klimša (A), Pechanec, Štumpf – Martynek (C), Bajtek, Peterek – Kvasnica, Kuťák, Kofroň – Franek, Przybyla, J. Kalus – Poruba

SK Horácká Slavia Třebíč: Vejmelka (20. Do. Svoboda) – Nedbal, L. Vágner, Kaláb (A), Čejka, D. Mikyska, Půža, Hort – P. Kratochvíl, Dolníček (C), R. Erat (A) – L. Horký, Kusko, Vodný – Kristl, Jan Wasserbauer, T. Havránek – Paták, Süss, Malec

Utkání s Třebíčí můžete sledovat také prostřednictvím online přenosu.