Chance Liga - 2. kolo (po 10.9., 18:00)

HC Frýdek-Místek

HC Frýdek-Místek

0:3
(0:0, 0:1, 0:2)
HC AZ Havířov 2010

HC AZ Havířov 2010


Arena: Hala Polárka, diváci: 1626

Statistiky utkání

Branky a nahrávky: 25. R. Veselý (Rehuš, F. Seman), 48. Gřeš (Pořízek, L. Bednář), 60. Kurovský. Rozhodčí: Kašík, Obadal – Bosák, Maštalíř. Vyloučení: 2:5. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Vhazování: 37:33. Střely na branku: 28:21. Diváci: 1626.

HC Frýdek-Místek: L. Daneček – Hrachovský, Žovinec, Krisl, Zahradníček, D. Stránský, L. Kovář, Adámek – Kofroň, Mikulík (C), Raška – Martynek (A), Peterek, Rudovský – Klimša (A), Przybyla, Christov – Kaukič, Motloch, J. Kalus.

HC AZ Havířov 2010: Bláha – Chroboček, Matai, Luža, Houdek, Dudek, Dujsík, Ševěček – R. Veselý, F. Seman (A), Rehuš – Maruna (C), Haas (A), L. Bednář – Gřeš, Pořízek, Kurovský – Macuh, Cihlář, Bambula.


První domácí derby rysi nezvládli, AZ bere tři body

10.09.2018 | Markéta Mikeschová

Dnes do Polárky zavítal nedaleký Havířov. První třetina měla skvělý náboj, ale nikdo nejásal, neboť žádná branka v úvodu nepadla. Až v druhé třetině jásali havířovští fanoušci, když se puk dostal za záda Danečka. V závěrečných dvaceti minutách AZ přidal ještě dvě branky a zápas skončil za stavu 0:3.

Úvodní třetina nabídla opravdu napínavé okamžiky. Žádná branka nebyla k vidění, ale šanci bylo dost. Jednu z největších šancí Frýdku-Místku připravil David Klimša, který vyslal tvrdou ránu na Ondřeje Bláhu, o něj se sice kotouč zastavil, ale neměl jej pod kontrolou. Puk se zastavil těsně před červenou čárou a chybělo opravdu málo, aby se červenobílí ujali vedení. Černý poklad nakonec poslal jeden z havířovských obránců mimo bránu. I AZ si našel svou slibnou příležitosti. Lukáš Daneček měl plné ruce práce s ostrou střelou jednoho z útočníků.

Ve druhé třetině už branka padla, a to na straně hostů. Dnešním prvním střelcem se stal havířovský Radek Veselý, který našel skulinku ve frýdecko-místecké obraně a krásně zakončil do dolní části brány. Ve velké šanci byl znovu David Klimša, když se mu naskytla možnost vystřelit do odkryté brány, ale nepodařilo se mu přesně zaměřit a minul. 

V posledních dvaceti minutách se Frýdek dostal do úzkých. AZ ve 48. minutě přidal druhou branku, konkrétně Tomáš Gřeš, který se dostal k dorážce od Radka Pořízka. V závěru se Frýdek pokoušel o hru v šesti, ale toho Daniel Kurovský využil a navýšil tak na 0:3.

Ohlasy k utkání

HC Frýdek-Místek

Marek Malík (HC Frýdek-Místek): Chtěli jsme v domácím utkání vstoupit do sezony lépe než porážkou. K samotnému utkání, nemůžeme klukům vytknout nějakou bojovnost. Musíme dodat trošku více klidu na hokejky a hlavně zakončení. Měli jsme spoustu šancí a neproměnili jsme je v žádný gól, taky jsme měli více přesilovek. První dva zápasy nám nevyšly, ten druhý byl lepší než první. Ale teď se tady z toho pozitivně dostaneme.HC AZ Havířov 2010

Jiří Režnar (AZ RESIDOMO Havířov): Bylo to kvalitní utkání. Frýdek hrál parádní hokej, my jsme se pomalu rozjížděli. Frýdek byl v první třetině rozhodně lepší. V druhé třetině jsme pak začali hrát to naše a v té třetí to bylo lepší, si myslím. Dneska to bylo zasloužené, takže za tři body.


Nábor

Generální partneři

Třinecké železárny Moravia Steel MSK

Hlavní partneři

BacatoChance Liga VÚHŽ Radegast Jagrteam ARC - impex TSR Wafarex M Steel Project OC Frýda

Partneři

Royal Cargo
Febe Craft
Koma
Bulawa
Sportplex
Frymel
3CSAD
Nutrapluss
Next Reality

Partneři mládeže

Statutární město FM Moravskoslezský krajSatum Technické služby Epogearmot Vaculova Ekomor Autodoprava Jan Rypka