(0:0, 0:1, 0:2)
HC AZ Havířov 2010

Arena: Hala Polárka, diváci: 1626

Statistiky utkání

Branky a nahrávky: 25. R. Veselý (Rehuš, F. Seman), 48. Gřeš (Pořízek, L. Bednář), 60. Kurovský. Rozhodčí: Kašík, Obadal – Bosák, Maštalíř. Vyloučení: 2:5. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Vhazování: 37:33. Střely na branku: 28:21. Diváci: 1626.

HC Frýdek-Místek: L. Daneček – Hrachovský, Žovinec, Krisl, Zahradníček, D. Stránský, L. Kovář, Adámek – Kofroň, Mikulík (C), Raška – Martynek (A), Peterek, Rudovský – Klimša (A), Przybyla, Christov – Kaukič, Motloch, J. Kalus.

HC AZ Havířov 2010: Bláha – Chroboček, Matai, Luža, Houdek, Dudek, Dujsík, Ševěček – R. Veselý, F. Seman (A), Rehuš – Maruna (C), Haas (A), L. Bednář – Gřeš, Pořízek, Kurovský – Macuh, Cihlář, Bambula.

První domácí derby rysi nezvládli, AZ bere tři body

10.09.2018 | Markéta Mikeschová

Dnes do Polárky zavítal nedaleký Havířov. První třetina měla skvělý náboj, ale nikdo nejásal, neboť žádná branka v úvodu nepadla. Až v druhé třetině jásali havířovští fanoušci, když se puk dostal za záda Danečka. V závěrečných dvaceti minutách AZ přidal ještě dvě branky a zápas skončil za stavu 0:3.

Úvodní třetina nabídla opravdu napínavé okamžiky. Žádná branka nebyla k vidění, ale šanci bylo dost. Jednu z největších šancí Frýdku-Místku připravil David Klimša, který vyslal tvrdou ránu na Ondřeje Bláhu, o něj se sice kotouč zastavil, ale neměl jej pod kontrolou. Puk se zastavil těsně před červenou čárou a chybělo opravdu málo, aby se červenobílí ujali vedení. Černý poklad nakonec poslal jeden z havířovských obránců mimo bránu. I AZ si našel svou slibnou příležitosti. Lukáš Daneček měl plné ruce práce s ostrou střelou jednoho z útočníků.

Ve druhé třetině už branka padla, a to na straně hostů. Dnešním prvním střelcem se stal havířovský Radek Veselý, který našel skulinku ve frýdecko-místecké obraně a krásně zakončil do dolní části brány. Ve velké šanci byl znovu David Klimša, když se mu naskytla možnost vystřelit do odkryté brány, ale nepodařilo se mu přesně zaměřit a minul.

V posledních dvaceti minutách se Frýdek dostal do úzkých. AZ ve 48. minutě přidal druhou branku, konkrétně Tomáš Gřeš, který se dostal k dorážce od Radka Pořízka. V závěru se Frýdek pokoušel o hru v šesti, ale toho Daniel Kurovský využil a navýšil tak na 0:3.

Ohlasy k utkání

Marek Malík (HC Frýdek-Místek): Chtěli jsme v domácím utkání vstoupit do sezony lépe než porážkou. K samotnému utkání, nemůžeme klukům vytknout nějakou bojovnost. Musíme dodat trošku více klidu na hokejky a hlavně zakončení. Měli jsme spoustu šancí a neproměnili jsme je v žádný gól, taky jsme měli více přesilovek. První dva zápasy nám nevyšly, ten druhý byl lepší než první. Ale teď se tady z toho pozitivně dostaneme.

Jiří Režnar (AZ RESIDOMO Havířov): Bylo to kvalitní utkání. Frýdek hrál parádní hokej, my jsme se pomalu rozjížděli. Frýdek byl v první třetině rozhodně lepší. V druhé třetině jsme pak začali hrát to naše a v té třetí to bylo lepší, si myslím. Dneska to bylo zasloužené, takže za tři body.