Frýdek-Místek porazil na nájezdy Porubu a na turnaji končí třetí
Reportáže
Frýdek-Místek si napravil reputaci po včerejší překvapivé prohře s polskou Toruní a dnes si vítězstvím 2:1 na nájezdy nad Porubou zajistil konečné třetí místo na turnaji O pohár RT TORAX. Skóre utkání otevřel David Homola, za domácí poté srovnal Jakub Illéš. Rozhodovalo se až na nájezdy, tím kdo nakonec Slezanům vystřelil vítězství se stal Dušan Žovinec.
Turnaj Poruba, sobota 18.8.2018, Ostrava Poruba
1:2sn
0:0, 1:1, 0:0
HC RT TORAX Poruba
Kůdela – Dundáček, Ovčačík; Horák, Gazda; Dresler, Čypas, Adam, Slavík – Káňa J., Hudeček, Illéš – Vymazal, Jáchym, do 20. Tomi – Jankovský, do 19. Kanko, Toman – Fojtík, Baláž, Ollender – Rubner
HC Frýdek-Místek
Daneček – Adámek, Krisl, Husák, Žovinec, Hrachovský – Christov, Mikulík, Kofroň, Motloch, Rudovský, Martynek, Plitko, Lehečka, Kuťák, Flok, Peterek, Klimša, Homola
Statistiky
Branky a nahrávky: 32. Illéš (Hudeček) – 31. Homola (Lehečka) a rozhodující nájezd Žovinec. Rozhodčí: Fiala, Cabák – Moravec, Janoško. Vyloučení: 6:9. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 130. Střely na branku: 19:29.
Ohlasy
Aleš Flašar (HC RT TORAX Poruba 2011): Bylo to vyrovnané utkání, které rozhodly maličkosti. Ten první gól nám tam zapadl, taková střela nestřela, a nájezdy jsou už jen loterie. Moc se toho klukům vyčíst nedalo, protože bojovali a to je základ. Z toho musíme vycházet dál, samozřejmě chyby tam stále jsou, ale my se musíme snažit o to, abychom je odstranili. Frýdku-Místku jsme ale byli vyrovnaným soupeřem a určitě se nemáme za co stydět.
Jiří Juřík (HC Frýdek-Místek): Bylo vidět, že jde teprve o přípravu, bylo tam mnoho nepřesností z obou stran. Skončilo to ale tak, jak to asi skončit mělo, remíza byla zasloužená. Nájezdy už mohl vyhrát kdokoliv, teď jsme byli šťastnějším týmem my.

V utkání o bronz se do první vážnější šance dostal Jozef Baláž, který si nabruslil v sedmé minutě po pravé straně, ostravský útočník ale trefil pouze beton Lukáše Danečka. Za dvě minuty se pak uvolnil mezi kruhy Jan Rudovský, jeho bekhend z předbrankového prostoru ale mířil nad.

Zanedlouho hráli domácí více než minutu a půl dlouhou přesilovku pět na tři, v ní ale nakonec málem sami inkasovali, jelikož Daniel Gazda musel zatáhnout za záchrannou brzdu, když se David Kofroň hnal sám na Hynka Kůdelu. Ani trestné střílení ale hostující forvard neproměnil, porubský brankář si jeho pokus zkušeně pohlídal. V osmnácté minutě si následně Tomáš Jáchym s Michalem Vymazalem několikrát v přečíslení vyměnili puk, prvně jmenovaný ale poloodkrytou branku minul.

Druhá třetina se nesla podobném duchu jako ta první. Ve 27. minutě se to velké šance dostal Josef Fojtík, který si najel na levý kruh, po jeho dělovce ale zazvonila pouze tyč frýdecko-místecké branky. Za čtyři minuty hosté trestali. David Homola napřáhl na modré čáře a kotouč zapadl přesně k pravé tyči.

Do dvou minut bylo vyrovnáno. Jan Hudeček posunul puk napravo Jakubu Illéšovi, jenž propálil Lukáše Danečka do poloodkyté brány Frýdek-Místek se poté dostal ještě do dvou slibných příležitostí, nicméně Hynek Kůdela se v těchto situacích vyznamenal.

Tomáš Jáchym poté na začátku třetí třetiny připravil po několika šikovných kličkách šanci pro Jakuba Illéše, ten ale hostující klec těsně minul. A následně hrozili i hokejisté z Frýdku-Místku. Dušan Žovinec nahrával napravo Adamu Flokovi, který však vystřelil nad. V 56. minutě se poté sám před brankovištěm ocitl Ondřej Hrachovský, frýdeckomísteckého útočníka ale parádně vychytal Hynek Kůdela.

V posledních vteřinách mohl Frýdek-Místek dokonce rozhodnout, nahrávka Jiřího Krisla ale Davidu Klimšovi nesedla, a tak musely o osudu zápasu rozhodnout až samostatné nájezdy. V nich na Tomáše Jáchyma, který mířil mezi betony, navázal podobným způsobem ihned Rostislav Martynek, v rozhodující sérii se však trefil jen Dušan Žovinec, jenž ranou pod vyrážečku rozhodl.