Chance Liga-příprava - Turnaj Poruba (pá 17.8., 16:00)

Toruň

Toruň

Arena: Ostrava Poruba

Statistiky utkání

Branky a nahrávky:12. Martynek (Rudovský), 20. Krisl (Husák), 20. Christov (Kuťák, Kofroň), 21. Martynek (Peterek) - 16. Pařízek, 27. Korchokha (Garšin), 39. Komaristij (Kamiankav), 50. Dolega (Komaristij), 59. Komaristij (TS). Rozhodčí: Koziol, Mrkva – Janda, Lederer. Vyloučení: 9:11. Využití: 2:3. V oslabení: 0:1.

HC Frýdek-Místek: Hlaváč – Adámek, Krisl, Husák, Žovinec, Hrachovský, Homola – Christov, Mikulík (C), Kofroň, Motloch, Rudovský, Martynek, Klimša, Peterek, Kuťák, Flok, Irgl, Plytko.

Toruň: Spěšný – Trachanov, Kamiankav, Walter, Pařízek, Skólmowski, Jaworski, Gregorian, Lidtke – Minge (A), Komaristij, Dolega (C), Wisniewski, Mentsiuk, Kalinowski, Garšin, Korhokha, Orechin, Zielinski, Bialy, Naparlo.

Frýdek-Místek neudolal polskou Toruň, zahraje si tak o třetí místo

17.08.2018 | Markéta Mikeschová

Dnes v odpoledních hodinách se na porubském ledě utkal Frýdek-Místek s polským soupeřem z Toruně. V úvodní třetině mohli přítomni vidět hned čtyři góly, tři české a jeden polský. Druhá dvacetiminutovka nabídla další gólovou podívanou, kdy se stav proměnil příznivěji pro frýdecko-místecké rysy na 3:4. V závěrečných dvaceti minutách přišlo drama, když Toruň dorovnala. Frýdek však ztratil šanci na boj o první místo, když soupeř proměnil trestné střílení.

Ačkoli první třetina nebyla pro frýdecko-místecké hráče tak jednoduchá jako v prvním utkání se slovenským týmem v turnaji, dokázali si i tak rysi připravit několik slibných šancí. Například v druhé polovině úvodní třetiny, kdy Frýdečtí měli dvouminutovou výhodu, mohl Vít Christov otevřít skóre tohoto utkání. Bohužel se mu polského brankáře Patrika Spěšného nepovedlo prostřelit.

Ovšem o dvě minuty později byl Rostislav Martynek úspěšnější než jeho spoluhráč. V před brankovém prostoru se také skvěle zorientoval Jan Rudovský, který pomohl k první brance. Tomáš Pařízek dokázal dorovnat a červenobílí tak přišli o jednobrankové vedení. V této třetině jsme mohli vidět další dvě branky, a to od Frýdecko-místeckých. První z nich vstřelil po přihrávce Patrika Husáka Jiří Krisl v přesilové hře pět na tři. A o devět vteřin později za stejné situace na třetí gól úspěšně přihráli David Kofroň a Filip Kuťák a Vít Christov poslal svůj tým do vedení 3:1.

V prvních sedmnácti vteřinách následující dvacetiminutovky přidali rysi další branku. Již podruhé v tomto utkání skóroval Rostislav Martynek, jemuž dobře nahrál Jonáš Peterek. Soupeř ale neztrácel chuť bojovat, a jakmile Robert Korchokha obdržel puk od Semjona Garšina, dokázal protlačit puk za brankovou čáru přes Jana Hlaváče.

Christov si mohl připsat druhou branku, když sám uháněl na Spěšného, jenže brankáře tentokrát nepřekonal. Polskému týmu z Toruně se v druhé periodě podařilo prostřelit Hlaváče ještě jednou, a to Alexandru Komaristijovi.

Závěrečná třetina ještě ani nezačala a Frýdek-Místek již obdržel trest za zdržování hry. I když síly ubývaly na obou stranách, všichni hráli na sto procent. Během několika minut po ráně Jaroslawa Dolega přišeli rysi o jednobrankové vedení a skóre bylo vyrovnané – 4:4. Došlo i na trestné střílení po faulu Husáka, kterým Alexandr Komaristij poslal svůj tým do vedení. Frýdek-Místek si tak zahraje o třetí místo.

Ohlasy k utkání

Jiří Juřík (HC Frýdek-Místek): Do utkání jsme vstoupili slušně, vedli jsme 4:1, ale pak došlo k uspokojení, kdy jsme si mysleli, že už se s výsledkem nic nemůže stát. Ale jak už to ve sportu většinou bývá, se nám to vymstilo. Potom, když jsme chtěli zase zabrat, nám to už nešlo. Měli jsme sice šance, ale ty jsme neproměnili. Je to velké překvapení na náš účet a také velké ponaučení.