O třetí místo se utká Frýdek-Místek s domácí Porubou
Dnes od 14:15 čeká Frýdek-Místek poslední zápas na turnaji O pohár RT TORAX. Protože skončili Slezané ve tříčlenné skupině na druhém místě, zahrají si o třetí místo, přičemž soupeřem jim bude domácí tým HC RT TORAX Poruba.

Proti Porubě o napravení reputace po výpadku s Toruní

Frýdek-Místek si včera trochu pokazil dojem z dobré přípravy, když překvapivě podlehl polské Toruni. Nenavázal tak na předchozí výhru proti 5:1 proti Jastrzębie a 8:1 proti slovenské dvacítce už v rámci turnaje O pohár RT TORAX.

Proti nováčkovi polské nejvyšší hokejové soutěže Toruni ovšem Frýdek-Místek neuspěl. Během druhé třetiny sice Slezané vedli už 4:1, ale druhá polovina utkání jim nevyšla. Toruň se dokázala na Slezany dotáhnout a o svém vítězství 5:4 pak rozhodl proměněným trestným střílením ve třetí třetině Alexandr Komaristij.

V zápase proti Toruni si museli hokejisté zvykat na někteá z nových pravidel pro sezónu 2018/19, například když naskočili do hry s neupraveným dresem, okamžitě od rozhodčích následoval dvouminutový trest za nedovolenou výstroj. Obě mužstva tento trest potkal dvakrát. „Zápas byl kvůli těm vyloučením hodně rozkouskovaný, ale na to si budeme muset zvyknout,“ glosoval po utkání hlavní trenér Jiří Juřík.

Poruba neuspěla s pokusem o vítězný hattrick

Poruba, tedy domácí tým, který turnaj O Pohár RT TORAX každoročně pořádá, si letos brousila zuby na vítězný hattrick. To se jí ale nepovede a čeká jí jen boj o konečné třetí místo. Už první zápas se Porubě nepovedl, s Jastrzębie prohrála překvapivě 1:2. Poté si zpravila chuť proti maďarskému Debrecínu, který porazila 5:2.

Kromě těchto dvou utkání ještě Poruba sehrála během letní přípravy další čtyři. Ještě v červenci porazila staré známe Jastrzębie 5:4, pak podlehla doma Vsetínu 1:2 po prodloužení a vyhrála v Šumperku 4:3 a na domácím ledě 7:3 zdolala Přerov.

Frýdku-Místku se proti Porubě vždy dařilo

Frýdek-Místek se s Porubou utkal naposledy před dvěma lety ještě ve druhé lize, nyní už oba týmy patří do vyšší soutěže CHANCE Ligy. Slezanům se nicméně proti Porubě v posledních vzájemných zápasech dařilo, porazila tento tým už šestkrát po sobě.

Poslední utkání proti Porubě ze současných členů kádru Frýdku-Místku zažili pouze brankář Lukáš Daneček, Vít Christov a David Klimša. Další vítězství by pro Frýdek-Místek znamenalo konečné třetí místo na turnaji O pohár RT TORAX.